Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

NAVARA d40 2008 sworzeń dolny i piasty

Moderatorzy: bonzo, azorek

Axon
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-08-26, 10:19

NAVARA d40 2008 sworzeń dolny i piasty

Post autor: Axon » 2019-08-26, 10:42

Witam podczas zmiany zawieszenia na lift 2 cale zabrałem się za gruntowy remont i pojawiły się dwa problemy :-o
Problem 1.
Przednie piasty zajechane łożyska. Szukałem po sklepach zamawiali mi po numerach nadwozia z rożnych firm i nic nie pasuje. Oddałem już z 3 komplety.Albo są za niskie względem starych albo maja obsadę (stożkową zamiast prostej z lekkim przetłoczeniem) Macie coś co by na pewno pasowało ?
Problem 2 .
Dolny sworzeń przedniego wahacz jest wybity i ma straszne luzy. Tak samo jak z piastami zamawianie po numerach nadwozia i znowu nic nie pasuje. Pierwszy komplet sworzeń miał stożek 22mm gdzie powinien mieć 24, Komplet podejście drugie wydłużony stożek 24mm tak jak powinno być ale obsada do wahacza zamiast 43mm ma 45. W sklepach nic nie mogą innego znaleźć a w internecie praktycznie to samo i bez żadnych danych wymiarowych.

Jest to NISSAN NAVARA D40 2,5dci 174km 2008r i tu zaczyna się zabawa bo jest to wersja Arabska. Napisy na lusterkach i środku po arabsku. Filtry powietrza i paliwa standard amerykański. Paka przeciw pyłowa i chyba to samo jest z piastami (mogę się mylić ale chyba mają powierzone uszczelniacze).

Jestem hobbistycznym mechanikiem wiec przepaszam za jakiekolwiek błędy i proszę o pomoc :papa: bo auto stoi a jest wykorzystywane jako robocze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinder / Navara”