Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Pare problemów 350z

Mlody98
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-05, 10:31
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Pare problemów 350z

Post autor: Mlody98 » 2016-03-18, 07:35

Siemka. Od niedawna jestem użytkownikiem 350z. Wczoraj zarejestrowalem sie na forum i od razu zwracam sie do was z paroma pytaniami.
1. Szyba pasazera po zakupie nie dzialala. Rozebralem boczek okazało sie ze szczotki na silniczku stanely, wystarczyło popukac i juz od miesiąca smiga prawie bez problemow. Mianowicie nie dziala opuszczanie szyby i dociaganie po zamknieciu lub otwarciu drzwi. Przeszukalem troche forum ale nic konkretnego nie znalazlem. Jak to zaprogramowac?
2. Auto kupiłem bez radia, z poprzedniej hondy zostalo mi 2din pioneer'a ktore zamontowalem. Kupilem przejsciowke na stronie car-tronic.pl i generalnie wszystko smiga tylko sub raz gra raz nie gra. Jak sie uderzy w miejsce w ktorym jest wzmacniacz to zaczyna grac, jak uderze drugi raz to przestaje. Generalnie wiecej nie gra niz gra. Rozberalem wszystko wyciagnalem wzmacniacz na wierzch ( nic nie jest luźne) i dokladnie go obejrzalem. Nie widac żadnych niepewnych połączeń ani nic w tym rodzaju. Co jest winne? Na wzmacniaczu jest jakis przekaznik, czy przelutowani tego przekaznoka pomoze?
3. Otwieranie klapy bagaznika chodzi jakos dziwnie... jak nacisne guzik nad rejestracja to puszcze tal jak by pierwszy zamek, pozniej musze uniesc jedna reka klape delikatnie i wcisnac drugi raz przycisk zeby calkowicie otworzyc bagaj. Tak chyba nie powinno byc...
Z góry dziękuję za pomoc ;)

[ Dodano: 2016-03-21, 18:55 ]
Serio nikt nic? :cry: Najbardziej denerwujaca jest ta szyba pasazera... wzmacniacz dzisiaj zawiozlem do naprawy mozw cos wyniuchaja...

Awatar użytkownika
piotrek_gucio
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-09-03, 12:06
Lokalizacja: Poznań/Gniezno

Post autor: piotrek_gucio » 2016-03-25, 19:14

Siemanko.
Miałem podobny problem z klapą bagażnika. Okazało się, że miałem tylko jeden gumowy odbój klapy. Po dokupieniu drugiego problem zniknął. Moźe u Ciebie też brakuje jednego, bądź masz uszkodzone? Nie wiem, czy w tym tkwi problem ale może odrobine pomogę.

Miłego użytkowania Zetki, meeeeega auto.
Pozdrawiam.
Piotrek
:-)
Ostatnio zmieniony 2016-03-25, 23:10 przez piotrek_gucio, łącznie zmieniany 1 raz.

Mlody98
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-05, 10:31
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: Mlody98 » 2016-03-25, 20:21

Siemka ;) Faktycznie, brakuje mi nawet obu tych odbojników. Czyli trzeba kupic, moze akurat to jest to ;)
Wzmacniacz zrobiony - bylo to co podejrzewałem czyli przekaznik na wzmacniaczu byl spsuty. Pozostalo wiec do rozwiazania tylko uchylanie przy otwieraniu szyby pasazera...
Dziękować za pomoc ;)

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-03-26, 05:45

Mlody98, a próbowałeś opuścić szybę maksymalnie, trzymać dalej przycisk przez 3 sekundy i potem ją maksymalnie podnieść i dalej trzymać 3 sekundy przycisk? (tak się przynajmniej w maździe to programuje)

Przydatne linki o szybie, ale z tego co na szybko patrzę to problem tutaj dotyczył samoczynnego opuszczania się szyby, tj. całkowitego jej rozkalibrowania:
https://www.youtube.com/watch?v=71YInJ7WQFs
http://my350z.com/forum/maintenance-and ... motor.html
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Mlody98
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-05, 10:31
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: Mlody98 » 2016-03-27, 07:30

Probowalem po 3 sekundy, gdzies slyszalem ze trzeba 10 przytrzymac i tak tez robiłem i nic. Na moim bylym forum hindy ktos mi podpowiedzial ze w silniczku jest czujnik polozenia szyby i lubi sie tam syf dostac wiec chyba bedzie trzeba to rozberac.. tymczasem lewa szyba tez cos zaczela swirowac o_O generalnie dziala ale jak ja opuszczę do konca i automatycznie chce podniesc do gory to podniesie sie maksymalne i od razu opusci do polowym wtedy musze ponownie wcisnac guzik i sie zamknie bez problemow o_O

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-03-27, 08:30

Mlody98, łap pełny poradnik:
http://my350z.com/forum/maintenance-and ... motor.html
i procedura resetu szyb:
Obrazek
Obrazek
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Mlody98
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-05, 10:31
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: Mlody98 » 2016-04-23, 21:26

Temat szyb na razie umilkl bo nie mam czasu rozbierac boczkow :( ale mam pytanie... zauwazylem takie cos, ze chcac zostawic długie slady na asfalcie po wcisnieciu hamulca i wciskaniu gazu auto tak jak by przestaje reagowac na gaz. Czy instnieje jakies elektroniczne zabezpieczenie ktore ma za zadanie uniemozliwic "spalenie gumy" na postoju? Mocy autu napewno do tego nie brakuje to dlaczego sa takie efekty? Tak wiem ze to nie zdrowe :p ale czasami korci zeby dokończyć opony na postoju...

Awatar użytkownika
Pepe
stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 2014-03-15, 14:02
Lokalizacja: Grybów

Post autor: Pepe » 2016-06-13, 19:33

350 ma czujnik komfortu z tego co pamietam po wypiciu aku resetuje on się i trzeba gdy tylko kontroli się świecą klikać raz za razem (po troszkę otwierać) żeby się szyba otworzyla a następnie w 2 stronę tak samo plus gdy się zamknie przytrzymać kilka sekund w kierunku zamykania co do bagażnika to chyba każdy tak ma może to jest jak z drzwiami ochrona przed murzynami tj musisz 2x wcisnąć otwieranie dzwi żeby odblokować oba (tak samo mam w chrysler) a co do sub miałem to samo więc się wkurzyłem i wymieniłem całe audio:p
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Mlody98
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-05, 10:31
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: Mlody98 » 2016-12-11, 18:09

Panie, Panowie mam pytanie. Generalnie na wiosne, chcialbym obnizyc swoja zetke, nie wiem tylko czy obnizac na sprezynach czy kupic gwinta? Na to mam czas do zastanowienia, natomiast jesli chodzi o zawieszenie gwintowane - wpisujac ta fraze do 350z na allegro znajduje sie wiele nowych kompletow ale ceny wahaja sie miedzy 4500 a 1200zl. Moje pytanie brzmi czy kwota 4500 jest przesadzona czy te za 1200zl to totalny szrot? Czy szukac za granica i sciagac? Z gory dzieki za podpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-12-13, 12:45

Mlody98, jak widzę na allegro, najtańszy gwint to FK. Trzymaj opinie:
http://www.a6klub.pl/-a6-c5-prosba-o-op ... t37905.htm
Ogólnie możesz poszukać po necie opinii o konkretnych firmach. Czy jest sens pakować się w najtańszy gwint? Pytanie podstawowe - czego potrzebujesz? Tylko wyglądu? Trakcji? Możliwości pełnej regulacji? :)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Mlody98
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-05, 10:31
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: Mlody98 » 2017-01-02, 15:03

A wiec tak - podjalem decyzje ze obnizam auto jedynie na sprezynach, w niedalekiej przyszlosci zakupie komplet. Pytanie ktore wybrac? Eibach, Vogtland, Tein, MTS? Wiem ze w internecie moge znalezc rowniez opinie ale w roznych samochodach sprezyny inaczej sie zachowuja. Przy swojej poprzedniej hondzie mialem Eibach, wydawaly sie byc ok. Co polecacie?
ad.1 Tak jak pisalem wczesniej, na wiosne chcialbym troche podlubac auto, zastanawia mnie co zrobic z wydechem? Chcialbym zeby bylo zdecydowanie glosniej, na poczatku przeszedl mi przez glowe pomysl aby wszystko zrobic przelotowe ale to chyba bedzie az przesadnie glosno (choc mi sie to podoba) poza tym chyba jak wytne katalizatory to check bedzie wywalalo? Te gotowe kity z kwasówki jakos mnie nie przekonuja, i zaczalem myslec o wydechu Z GTR'a R35? Ktos mial z tym do czynienia? Duzo przerobek? Wiem ze wydech Od GTR'a jest zdecydowanie szerszy wiec same koncowki trzeba ciac i spawac inne ale jak to wyglada z cala reszta wydechu? Taki wydech na allegro powystawiany jest za 1500-2000zl, cos by sie potargowalo i w sumie za dobra kwote byl by markowy wydech, rasowe brzmienie, rozsadna glosnosc.
ad.2 Jesli chodzi o szyby - nie chodza. Poruszalem juz ten temat wczesniej w tym dziale ale spytam jeszcze raz, wiem ze na szczotkach zbiera sie syf i przez to nie dzialaja (przy uderzeniu w drzwi, szyba sie uchyli i chwileczke chodzi), wiem ze wlasciciele rozbierali drzwi i silniczki na czesci pierwsze i je czyscili - czy taki zabieg na stale zalatwi problem?
Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Niss0690
nowy na forum
Posty: 27
Rejestracja: 2018-02-28, 10:21
Lokalizacja: daleko

Post autor: Niss0690 » 2018-03-03, 12:45

co do szyb nowe silniczki powinny zalatwic sprawe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie Z, ZX, SX”