Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[350z] "jęczenie" na pierwszym biegu

gołąbek
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-03-07, 09:49
Lokalizacja: Wielkopolska

[350z] "jęczenie" na pierwszym biegu

Post autor: gołąbek » 2015-06-09, 17:15

w związku z tym, ze chce zostawic 350-tke na dłuższy okres czasu i chce doprowadzic ja na tzw igłe muszę zacząc od rzeczy techniczno eksploatcyjnych.... do rzeczy:

Od jakiegoś czasu podczas jazdy na pierwszym biegu niezależnie na jakich obrotach słyszę jęk ( dżiek jest podobny niemal identyczny jak dźwięk szybszego cofania w każdym innym aucie .... chyba każdy wie o co mi chodzi) na innych biegach dźwiek ustaje ( na moze troszke jeszcze to słychac jadąc 2 biegiem międzi 1 a 2 tys obrotów) do tego przy jeździe na każdym biegu drży lewarek od zmiany biegów ( drżenie nasila sie przy jeździe na 1 biegu )

2 problem dotyczy sprzęgła zostawiając auto na wolnych obrotach słyszę takie delikatne "tykanie" po wduszeniu sprzęgła dzwiek ustaje ( chyba wysprzęglik )
Sprzęgło było robione jakies 8 tys KM temu nie wiem czy zostało źle złożone i stąd te jęki i tykanie :D
prosił bym was bardzo o pomoc bo niestety nie znam nikogo w moich okolicach posiadającego zetke aby w jakis sposób to sprawdzic.... sam mechanikiem nie jestem, moi fachowcy rozkładają ręce a ja sam chciałbym wiedziec czy szukać innej skrzyni ( zaraz zapytam czy bedzie pasowała skrzynia z wersji poliftowej bo sam posiadam silnik vq35de ) czy tez raczej iść w strone sprzęgła..... albo na moje nieszczescie 2 rzeczy naraz....

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2015-06-09, 19:30

Na moje to wszystko wskazuje na skrzynie, nie są to dwa problemy tylko jeden.
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2015-06-09, 20:44

gołąbek pisze: 2 problem dotyczy sprzęgła zostawiając auto na wolnych obrotach słyszę takie delikatne "tykanie" po wduszeniu sprzęgła dzwiek ustaje ( chyba wysprzęglik )
To jest jeden problem. Do wymiany łożyska w skrzyni

gołąbek
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-03-07, 09:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: gołąbek » 2015-06-09, 20:48

lepiej robic te łożyska czy zainwestować w skrzynie z polifta? ponoc stokroć lepsze i mocniejsza niz z vq35de

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2015-06-19, 08:26

ja bym wrzucił skrzynie z polifta ;) zwłaszcza jak chcesz zrobić mały up mocy, bo pewnie tak będzie ;) zabawa z łożyskami to być może początek destrukcji tej skrzyni. jak była katowana to mogą się szybko rozpaść inne elementy..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie Z, ZX, SX”