Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] Zepsute korektory hamulcowe a odpowietrzanie hamulców

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
peter000
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-03, 18:55
Lokalizacja: WWL

[N14] Zepsute korektory hamulcowe a odpowietrzanie hamulców

Post autor: peter000 » 2019-06-02, 18:34

Witam
Mam u siebie w Sunny GTI zepsute te słynne korektory hamulcowe (na stacji diagnostycznej jakiś czas temu wyszło, że tył praktycznie nie hamuje). Do wymiany jest jednak płyn hamulcowy. Czy jest możliwe, aby prawidłowo odpowietrzyć hamulce po wymianie płynu, bez wymiany korektorów? Może ktoś z Was wykonywał taki zabieg przy zepsutych korektorach?

d3mox
doświadczony forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 2014-08-10, 12:02
Lokalizacja: Milanówek

Re: [N14] Zepsute korektory hamulcowe a odpowietrzanie hamulców

Post autor: d3mox » 2019-07-01, 21:20

Nie raz odpowietrzałem na na pewno niedziałających i bez problemu wszystko działało jak należy.

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: [N14] Zepsute korektory hamulcowe a odpowietrzanie hamulców

Post autor: majchrzok » 2019-07-04, 05:49

O ile kolektory sa w pozycji otwartej da się to zrobić. Mam jakieś dwie sztuki jak chcesz to za koszt wysyłki mogę Ci je oddać:)

Awatar użytkownika
peter000
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-03, 18:55
Lokalizacja: WWL

Re: [N14] Zepsute korektory hamulcowe a odpowietrzanie hamulców

Post autor: peter000 » 2019-07-12, 19:56

majchrzok pisze:
2019-07-04, 05:49
O ile kolektory sa w pozycji otwartej da się to zrobić. Mam jakieś dwie sztuki jak chcesz to za koszt wysyłki mogę Ci je oddać:)
No właśnie u mnie raczej są w przymkniętej bo tył słabo hamuje. Dobra może spróbuję coś podziałać i zobaczymy co się stanie. Twoje majchrzok są niedziałające, ale w pozycji otwartej? Jeśli tak to chętnie bym je wziął. Myślałem już nawet nad wywaleniem tego i wstawieniu rurek, ale trochę mam obawy co do blokującego się tyłu i czy nie będzie mi to przeszkadzać na torze bo trochę sobie upalam od czasu do czasu.

Awatar użytkownika
peter000
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2016-06-03, 18:55
Lokalizacja: WWL

Re: [N14] Zepsute korektory hamulcowe a odpowietrzanie hamulców

Post autor: peter000 » 2019-08-10, 12:46

A więc mam korektory od użytkownika majchrzok ( dzięki ;) ). Mam jeszcze jedno pytanie co do wymiany płynu. Wszystkie strony internetowe lub kanały na jutubie podają jedną metodę wymiany płynu, tzn. zlewanie starego i dolewanie nowego jednocześnie co ma uchronić nas przed koniecznością odpowietrzania. Jednak czy jak już odkręcę ten korektor to warto wypompować do zera stary płyn hamulcem? Chyba że on i tak zleci sam ale zawsze można przytkać przewód, dzięki czemu tego powietrza będzie mniej w układzie i wymienić praktycznie wg instrukcji wspomnianej wcześniej (wiadomo trochę powietrza będzie ale jednak to co innego niż wylać cały płyn z układu). Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”