Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] Kontrolka rezerwy

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
mikey_one
stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 2009-12-04, 12:28
Lokalizacja: Lublin

[N14] Kontrolka rezerwy

Post autor: mikey_one » 2009-12-04, 22:57

witam mam problem z kontrolka rezerwy nie świeci mi jak schodzi wskazówka na czerwony poziom żaróweczkę sprawdziłem dobra bezpieczniki dobre czy jest jakiś czujnik dający sygnał tej kontrolce o rezerwie paliwa???

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

...to raczej normalne w tym modelu...wskazówka opada aż do końca, a potem, potem, potem dopiero zapala się rezerwa.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ja wam bym już nie radził jeździć do końca mi dużo się to razy trafiło i pompa paliwa do wymiany. Im mniej wiecie tym więcej pojeździcie i zamiast wydać na pompę 200zł zalejcie za 200zł :P .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli jednak nie zapali się kontrolka - do sprawdzenia: żarówka, bezpiecznik i pod tylną kanapą: kostka łącząca przewody ze smoka zbiornika z instalacją oraz same przewody wychodzące ze zbiornika (tam najczęściej "pomaga" wszechobecna wilgoć i konieczne mogą okazać się prace konserwacyjne...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Źródło: NKP

Awatar użytkownika
sergiej
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2009-12-07, 20:01
Lokalizacja: Szczecin k.Kluczkowa

Post autor: sergiej » 2009-12-10, 07:54

no z ta kontrolka to jest malutki problem ale tak jak mikey napisal nie jezdzijcie do konca zbiornika ...ja kiedys za czasow studenckich czesto tak robilem liczac ze kontrolka zawsze sie zapali ...i tak bylo do czasu az stanalem na torowisku bez wachy :) ...do orlenu na szczescie bylo jakies 300 m no i paru kolegow ktorzy pomogli pchac :)

Awatar użytkownika
hansior
doświadczony forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 2009-12-15, 00:24
Lokalizacja: Poręba k. Zawiercia

Post autor: hansior » 2009-12-21, 22:45

sergiej pisze:no z ta kontrolka to jest malutki problem ale tak jak mikey napisal nie jezdzijcie do konca zbiornika ...ja kiedys za czasow studenckich czesto tak robilem liczac ze kontrolka zawsze sie zapali ...i tak bylo do czasu az stanalem na torowisku bez wachy :) ...do orlenu na szczescie bylo jakies 300 m no i paru kolegow ktorzy pomogli pchac :)
No ja ostatnio trochę przeholowałem i w baku zostało niecałe 6l :mrgreen: . W sumie może i dużo ale myślałem że więcej będzie (jak zawsze przy tych km) ale kręciołki na śniegu troche dały radę. Ponowne tankowanie było przy 615 km ;-).
A tak ta kontrolka wygląda jakby ktos nie widział ( a pewnie znajdą się tacy uzytkownicy sunny :mrgreen: )
CENTO & NYSKA
SPRZEDAM 4 OPONKI 175/65r14 Dębica Furio

Awatar użytkownika
falbinho
fanatyk nissana
Posty: 392
Rejestracja: 2009-12-09, 23:56
Lokalizacja: Marki/Wyszków

Post autor: falbinho » 2009-12-23, 08:26

Mike moją odpowiedz stam tąd skopiował :P a u mnie kontrolka inaczej wygląda w Sunny N14 z 91r :P ale nie pokaze wam bo juz sie nie zapala :P

[ Dodano: 2009-12-23, 08:26 ]
Lepiej jak byscie pokazali obrazek jak zrobic zeby znów sie zapalała :P :P :P
Sunny 1.6 16V - był
Uno 1.0 gaz - był
Vento 1.9 TD - był
Primera 2.0 TD - była
Almera GTI - JEST ":D

viewtopic.php?t=18922&postdays=0&postor ... &start=120

Awatar użytkownika
buli27
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-14, 08:24
Lokalizacja: Annopol

Post autor: buli27 » 2009-12-23, 16:27

u mnie też juz niechce świecić :-?

Awatar użytkownika
ms90
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-10, 23:28
Lokalizacja: Św-ce
Kontakt:

Post autor: ms90 » 2010-11-27, 15:31

U mnie kontrolka wygląda tak :D a zapaliła się jak było w baku ok 4l bo zalalem 21 i było równo połowa :)
Obrazek
"Każda decyzja, sekunda, zdarzenie, decyduje o tym co będzie dalej..."

Steinway

Post autor: Steinway » 2010-12-16, 15:23

Widzę że nie tylko ja mam z tym problem. Ja z kolei miałem tak że wskazówka zeszła na czerwone pole. a jak się zatrzymałem, to powoli zaczynała się palić...

mentos-nx
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-10, 23:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mentos-nx » 2010-12-20, 23:34

Witam a u mnie jak nie działało nic to zaczeło działac wszystko tylko jest problem z kontrolka rezerwy ktory sie pali nawet jak jest polowa czy pelny bak....ma ktos jakis pomysl co moze bys przyczyna??Autko to 100nx...

Awatar użytkownika
Quattro
fanatyk nissana
Posty: 446
Rejestracja: 2009-12-09, 12:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Quattro » 2010-12-21, 13:22

ms90 pisze:U mnie kontrolka wygląda tak :D a zapaliła się jak było w baku ok 4l bo zalalem 21 i było równo połowa :)
Obrazek
Nie sugeruj się połową wartości na wskaźniku, bak nie jest równy i wskazówka nie opada równo z upływającymi litrami. Ja na 48l zbiorniku w 100NX-ie przejeżdżałem 280km na górnej połowie i 240km na dolnej połowie zbiornika, mierzone do momentu zapalenia się rezerwy, rezerwa to ok 7l.

Jopek
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-03-08, 13:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Jopek » 2011-04-15, 11:12

Witam.Mam problem z lampką rezerwy.Rozpiąłem na kostce pod kanapą i przy włączonym zapłonie za pomocą mostka zapaliłem ją.Mam pytanie jak za pomocą miernika sprawdzić czy z obwodem rezerwy jest ok.W kostce jest 3 przewody;czarny i dwa kolorowe.Czarny zmostkowany z jednym z kolorowych zapala lampkę a po podpięciu omomierza pokazuje przerwę.Czarny w parze z drugim pokazuje ok.30 omów.Na wskażniku paliwa wskazówka na czerwonej kresce.Ktoś to przerabiał i mierzył jak ja?Liczę na Was.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Skazony
fanatyk nissana
Posty: 482
Rejestracja: 2009-12-13, 11:05
Lokalizacja: \=l=/

Post autor: Skazony » 2011-04-17, 09:16

no tak moja się nigdy nie świeciła ( a mam autko od 4 lat) :(
doczytałem gdzieś że w niektórych modelach sunny ona miała się NIE świecić - osobiście nie bardzo w to wierzę.
Ale gdzie szukać rozwiązania "problemu" to nie mam pojęcia :/

Po za tym przyzwyczaiłem się już do jazdy bez "komornika" ;)
N14 -> teraz 323f BJ
Obrazek

Zaag
wiem o czym pisze
Posty: 48
Rejestracja: 2009-12-21, 18:12
Lokalizacja: wwa

Post autor: Zaag » 2011-05-05, 18:10

Witam!

Tez nie posiadałem rezerwy. Najpierw zwarłem w kostce pod siedzeniem dwa przewody co sprawiło zaświecenie się rezerwy. Później znalazłem w sieci, ze można zastosować czujnik z daewoo( ten sam patent, termistor.. na alledrogo za 15 z przesyłka) wymontowałem pływak i co się okazało. ze na górze gdzie kable wchodzą w takie gumowe coś kabel od rezerwy jest urwany a na pływaku nie było czujnika. zamontowałem ten od daewoo w miejsce gdzie powinien być oryginalny czujnik. i teraz jest mały problem. rezerwa się zaczyna tlić/mrugać w połowie pomiędzy 1/4 a czerwonym polem na wskaźniku( wskaźnik działa w 100% dobrze). czy termistor z daewoo ma inne parametry niż nissanowski? po zmierzeniu miernikiem pokazuje ok 720-750 ohmow. czy ktoś kto posiada działającą rezerwę może sprawdzić opór pomiędzy masa( czarny środkowy) a żółto niebieskim (tak jest u mnie w 2.0D kombi). może ten zamienny ma mniejsza wartość niż nominalny i dlatego wcześniej się zapala??


pozdrawiam

http://img848.imageshack.us/i/27042011953.jpg/ pływak po wyjęciu z baku

http://img405.imageshack.us/i/27042011954.jpg/ z zamontowanym czujnikiem

Steinway

Re: Kontrolka rezerwy

Post autor: Steinway » 2011-08-30, 17:40

mikey_one pisze:witam mam problem z kontrolka rezerwy nie świeci mi jak schodzi wskazówka na czerwony poziom żaróweczkę sprawdziłem dobra bezpieczniki dobre czy jest jakiś czujnik dający sygnał tej kontrolce o rezerwie paliwa???

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

...to raczej normalne w tym modelu...wskazówka opada aż do końca, a potem, potem, potem dopiero zapala się rezerwa.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ja wam bym już nie radził jeździć do końca mi dużo się to razy trafiło i pompa paliwa do wymiany. Im mniej wiecie tym więcej pojeździcie i zamiast wydać na pompę 200zł zalejcie za 200zł :P .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli jednak nie zapali się kontrolka - do sprawdzenia: żarówka, bezpiecznik i pod tylną kanapą: kostka łącząca przewody ze smoka zbiornika z instalacją oraz same przewody wychodzące ze zbiornika (tam najczęściej "pomaga" wszechobecna wilgoć i konieczne mogą okazać się prace konserwacyjne...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Źródło: NKP

czyli rezerwa zapala się jak wskazówka spadnie poniżej czerwonego pola, dobrze rozumiem??

SnepooN
stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 2009-12-10, 12:43
Lokalizacja: LbN

Post autor: SnepooN » 2011-08-30, 18:29

Steinway tak to w sunnym działa ,dobrze rozumiesz

Steinway

Post autor: Steinway » 2011-08-30, 20:53

dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości!

BTB
aktywny forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2010-06-10, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BTB » 2011-08-31, 08:38

U mnie nie ma kontrolki rezerwy ;) , tankuje gdy zblizam sie do przedostaniej kreski i da rade tak wyzyc ;)

Awatar użytkownika
Duchu
fanatyk nissana
Posty: 465
Rejestracja: 2010-04-19, 12:03
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Duchu » 2011-08-31, 09:12

rezerwa zapala się poniżej czerwonego pola i pali się najpierw delikatnie potem intensywnie jak już intensywnie to trza lać ;)

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-08-31, 15:37

Duchu pisze:rezerwa zapala się poniżej czerwonego pola i pali się najpierw delikatnie potem intensywnie jak już intensywnie to trza lać
zależy w jakich zegarach .. u mnie w starych zegarach zapalał się na czerwonym polu .. czasem przed, w nowych (w wersji z obrotkiem) poniżej :)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Zaag
wiem o czym pisze
Posty: 48
Rejestracja: 2009-12-21, 18:12
Lokalizacja: wwa

Post autor: Zaag » 2011-08-31, 17:47

u mnie w 2.0 d 95 r. prędkościomierz po lewej stronie bez obrotomierza zegary elektroniczne po zrobieniu rezerwy zapala się na stale (wcześniej się zajarzy i na zakręcie jak zaleje termistor i zgaśnie) to jest ok 6 litrów w baku i wskazówka jest w 1/3-1/4 pomiędzy czerwonym a ćwiartką baku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”