Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] Jaki filtr oleju??

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
mikey_one
stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 2009-12-04, 12:28
Lokalizacja: Lublin

[N14] Jaki filtr oleju??

Post autor: mikey_one » 2009-12-04, 23:05

Witam od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem nissana sunny 2.0d kombi z 99r ,chciałem wymienić w nim olej i filtr oleju zauważyłem że stary filtr ma dł. 16cm a w sklepie w katalogu wyczytał że do nissana przypisany jest filtr oleju dł.11cm , w związku z tym moje pytanie czy nic się nie stanie jak założę ten krótszy filtr?????, za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do silnika c20d są dwa rodzaje filtra oleju. Silnik z EGR, czyli nowsze modele (a pewnie twój taki jest) ma dłuższy a bez krótszy filtr. Poszukaj dłuższego bo ten krótszy ma inny gwint do wkręcania.W katalogach nie jest wymienione jaki filtr do jakiego modelu jest. Sam na początku nie wiedziałem jaki ma być, póki nie sprawdziłem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Źródło: NKP

Rudy89
wiem o czym pisze
Posty: 43
Rejestracja: 2009-12-15, 22:47
Lokalizacja: Szczecinek/ Warszawa

Post autor: Rudy89 » 2009-12-15, 22:58

Uzupełniając filtr wysoki(np filtron OP588) ma gwint 1 cal a niski 3/4 cala.

Czy jest jakiś filtr wysoki zapewniający szybkie gaśnięcie kontrolki, czy ten typ tak ma?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”