Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Sunny/100NX] Obudowa filtra powietrza...

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

[Sunny/100NX] Obudowa filtra powietrza...

Post autor: mimier » 2009-12-12, 22:21

zastanawia mnie taka rzecz... nie tak dawno temu wymienialem filtr powietrza.. i juz w jednym miejscu sie zasyfil...

bowiem do obudowy filtra powietrza w GA14DE idzie jakiś przewód od pokrywy silnika (jakis odpowietrznik?) wchodzi do obudowy i tam ma taki maly filtrzyk (z jakiejs gąbki) i owa gąbka jest cala w mieszance jakby oleju z wodą (dodam ze oleju z miski nie ubywa ani kropli)

zasyfia to tylko fitlr powietrza w tempie dość szybkim.. to normalne?

dorzuce jeszcze ze póki co to ostatnio dowiedzialem sie ze mam znacznie za bogatą mieszanke i silnik nie przepala wszystkiego... możliwe ze to przez to ? ale jezeli tak to dlaczego to jest oleiste?

nie mam LPG

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ten wężyk to odma. Odpowietrzenie silnika a dokładniej głowicy. Przez nią zawsze wała spaliny i cząsteczki oleju. Możesz wymyć tą gąbkę jeżeli da się wyjąć i przeszkadza ci jej wygląd ale nie przejmuj sie, to normalne, że tam jest olej.
Ps. wężyk odmy możesz dać dłuższy i wyprowadzić pod auto albo na wyjściu z głowicy założyć mini filterek na odmę (dostępne na allegro). Dziurę w krućcu dolotowym zatykasz.

Źródło: NKP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”