Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Sunny/100NX] Jaki olej silnikowy?

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
sergiej
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2009-12-07, 20:01
Lokalizacja: Szczecin k.Kluczkowa

Post autor: sergiej » 2010-03-22, 19:28

ja dostalem w dobrej cenie motul wiec wlalem na probe bo 110 zl za 5 litrow to spoko cena ...

Awatar użytkownika
NadiR
fanatyk nissana
Posty: 692
Rejestracja: 2009-12-09, 11:47
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: NadiR » 2010-03-22, 20:39

rz pisze:
boncki pisze:ja leje do swojego albo Valvoline albo Motul [...] chociaż MOTUL jest lepszy, ale nie wszedzie go mozna dostac i 160 zł za 5l. Pozdrawiam
Jak juz pisalem wyzej, MOTUL w moich skromnych testach wypadl blado przy Valvo :) Cena to nie zawsze wyznacznik jakosci. Wiekszosc mowi MOTUL MOTUL a ja jednak kolejny raz leje Valvo

pzdr
rz


Tak jest, tylko Valvoline :)

Awatar użytkownika
Sebter
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-04-08, 07:39
Lokalizacja: OLecko
Kontakt:

Post autor: Sebter » 2010-04-09, 07:31

Ja też jestem za Valvoline ;D Jeździłem np. na Mobilu w Mitsubishi Eclipse i skoncżyło sie to dla mnie szukaniem panewki w misce olejowej ... A w nissanku w skrzyni zalałem Valvo full Syntetyk i jest dużo lepiej. A do silnika teraz bede wlewał tez Valvoline tylko minerał bo już dawno ten samochod jeździ na minerale i czuje jak bym zalał pół syntetyk to daleko by nie pojechal ;/ Ogólnie Valvo świetny olej i cena jest smieszna. Znalazłem na allegro bańke 4l za 90 zł (cena podobna do Shella) a w sklepie u kumpla on sćiągnie mi jeszcze taniej niz allegro o.O ;P
=Mitsubishi Eclipse Klub Polska User=
--------------------------------------------------------
www.ternet.com.pl

sorenso
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2010-01-07, 23:00
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: sorenso » 2010-04-09, 18:31

A kto jeżdzi na Shellu?Ja mam pełen syntetyk i chwale sobie a tu widze że wszyscy chwala Valvoline? Pozdrawiam :papa:

Awatar użytkownika
Sebter
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-04-08, 07:39
Lokalizacja: OLecko
Kontakt:

Post autor: Sebter » 2010-04-16, 07:37

Ja, poprzedni własciciel jeździł na shellu, i ja raz wymienialem tez na shell, nic sie nie stało podczas eksploatacjii na shellu ale i tak Valvo lepsze :mrgreen:

[ Dodano: 2010-11-02, 21:46 ]
Witam, odkopuje temat bo mam problem ;|
Jak sie okazało padła mi uszczelka pod głowicą (Seryjna papierowa) przy około 200 tys km.
Głowica pojechała do sprawdzenia, jeśli będzie ok to planowanie,nowe uszczelniacze, uszczelka pod głowice i pokrywe. Zalany tam był shell mineralny 15w40 (Prezent po poprzednim własicielu) i najprawdopodobniej od niego w silniku jest kupa czarnego nagaru nie nadajacego sie do doczyszczenia. Silnik co prawda że minerał miał zalany ale ani grama oleju nie brał i tak sobie mysle czy by nie zalać własnie jednak Valvoline MaxLife Diesel 10w40 polsyntetyk, tylko boje sie że wypłuka ten nagar i bedzie po silniku ... Sam nie wiem już, bo shell wcale mi sie nie widzi ...

CO wy na to ?

Pozdrawiam
=Mitsubishi Eclipse Klub Polska User=
--------------------------------------------------------
www.ternet.com.pl

Piotr Dziektarz
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-02, 19:02
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Piotr Dziektarz » 2016-01-26, 18:51

Faktycznie nie ma sensu zalewać silnika olejem mineralnym, który zrobi w silniku więcej szkody niż pożytku.
Są samochody np. Hondy w których producent zaleca stosowanie oleju 0W20 i na takich olejach te silniki robią po 300 tyś km. bez awarii.
Zasada zmiany oleju przy 100tyś. na półsyntetyk , a po 200 na minerał to efekt raczej niewiedzy mechaników, którzy przygodę z edukacją olejową zakończyli w latach
80-tych ubiegłego wieku, niż założenia konstruktorów silników. Jeśli masz olej 10W40 i wszystko jest w porządku to pozostań przy sprawdzonym produkcie.

Pozdrawiam
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-01-26, 19:00

od zawsze nasza setka w naszym posiadaniu jeździ na 15w40 czyli mineralce.
zmiana co 10tys km. olej mobil.
silnik nie kopci, nie bierze oleju, trzyma moc. więc to o oleju mineralnym to też są mity...

auto mamy od 98r, kupione z przbiegiem 50tys km. teraz ma 350 tys km. . .

Piotr Dziektarz
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-02, 19:02
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Piotr Dziektarz » 2016-01-26, 19:04

sergiej pisze:ja dostalem w dobrej cenie motul wiec wlalem na probe bo 110 zl za 5 litrow to spoko cena ...
Faktycznie nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości oleju. Warto czasem zobaczyć na kartę charakterystyki i parametry danego oleju.
Często jest tak, że olej tanśzy lepiej się sprawdza w danym silniku i tu też dodam pod nogą właściciela. Cena niestety nie jest zawsze wyznacznikiem jakości oleju. A co do ceny za piątkę Motula ,osobiście miałbym obiekcje kupić tak tanio gdyż ostatnio trochę słychać o różnych żródłach zaopatrzenia .

Pozdrawiam
Piotr Dziektarz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”