Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Y10] Olej w układzie chłodzenia GA16DE

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
Mały Głód
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-19, 00:35
Lokalizacja: Kielce okolice

[Y10] Olej w układzie chłodzenia GA16DE

Post autor: Mały Głód » 2014-01-22, 19:56

Witam zakupiłem niedawno sunnego kombi silnik pracuje normalnie obroty, temperatura silnika, ogrzewanie kabiny ok. Po jednej dłuższej jeździe zauważyłem że węże od chłodnicy są twarde ale w zbiorniku wyrównawczym nic nie bulgocze nie ma żadnych bąbelków powietrza, po ostygnięciu silnika odkręciłem korek od chłodnicy i uruchomiłem silnik i obserwowałem czy ze środka nie wydobywają się żadne bąbelki powietrza ale nawet po rozgrzaniu silnika nie było widać żadnych bąbli powietrza, tylko po rozgrzaniu trochę podniósł się poziom płynu chłodniczego który wylatywał przez otwór w chłodnicy, jak korek nie był zakręcony węże były normalne i właśnie po ściśnięciu górnego węża wydobyła się brązowa tłusta maź o konsystencji glutów, obstawiłem że uszczelka pod głowicą pada więc zajrzałem pod pokrywę zaworów zobaczyć czy nie ma śladów chłodziwa w oleju ale tam jest ok olej ma normalny kolor nie robi się tam masło nie ma żadnych nalotów świadczących o tym by chłodziwo się tam dostawało. Oleju na bagnecie jak kupowałem auto był prawie stan i cały czas jest go tyle samo jakby go w ogóle nie ubywało, chłodziwa też nie ubywa. Pomyślałem więc że morze komuś wcześniej padła uszczelka pod głowicą i układ chłodzenia jest zabrudzony olejem więc spuściłem całe chłodziwo wyleciało z nim od groma tych brązowych oleistych glutów. Wlałem zamiast chłodziwa ropę żeby rozpuściła w układzie te oleiste syfy uruchomiłem silnik i pracował sobie tak na wolnych obrotach z godzinę czas od czasu robiłem przegazówki. Spuściłem ropę która zrobiła się cała brązowa prawie że czarna i wlałem gorącą wodę z płynem do naczyń, czynność tą powtarzałem z 10 razy aż woda nie była przejrzysta. Zalałem układ nowym chłodziwem wszystko było ok temperatura, obroty, ogrzewanie kabiny, węże od chłodnicy miękkie, aż po 2 miesiącach zakupiłem kolektor ssący 73C i postanowiłem sobie go wymienić więc musiałem spuścić chłodziwo i znowu wyleciało pełno glutów z układu może nie aż tak dużo jak ostatnio, ale naprawdę sporo, ale na pewno nie zostało ich tyle po płukaniu. Oleju nie ubywa przynajmniej na bagnecie tego nie widać, temperatura w normie, wszystko jest niby ok ale skąd ten olej się tam bierze. Nie wiem czy to uszczelka pod głowicą, czy może pompa oleju przecież tam zaraz jest pompa wody i morze tam jest jakaś nieszczelność, nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei, ze względu na koszty. Morze ktoś z was miał taki problem pomóżcie proszę, już po głowie chodzi mi wymiana całego silnika, ale z drugiej strony tego mi jest szkoda bo bardzo ładnie pracuje. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2014-01-22, 21:39 przez Mały Głód, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ForesteR
doświadczony forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2013-08-28, 23:58
Lokalizacja: Czersk

Post autor: ForesteR » 2014-01-25, 01:55

Witam.
Polecam sprawdzić uszczelkę pod głowicą.
Węże od chłodnicy są twarde z powodu sporego cisnienia.

Awatar użytkownika
Mały Głód
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-19, 00:35
Lokalizacja: Kielce okolice

Post autor: Mały Głód » 2014-02-11, 03:23

Uszczelkę wykluczyłem ponieważ nie ubywa chłodziwa ani oleju. Węże po przepłukaniu ropą układu zrobiły się miękkie, ale tylko na jakiś czas teraz stopniowo stają się coraz twardsze. Nie wiem czy wszystkiego nie wypłukałem i znowu zalepia chłodnice i nie ma obiegu i dlatego twarde się robią czy jak, ale temperatura by rosła jak nie by chłodnica zawalona była. Z dalszym płukaniem układu wstrzymuje się do lepszej pogody.

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2014-02-11, 07:05

Korek na chłodnicy tez może być winowajcą
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
Mały Głód
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-19, 00:35
Lokalizacja: Kielce okolice

Post autor: Mały Głód » 2014-02-12, 06:47

A konkretnie co może być z nim nie tak myślisz, że nie przepuszcza płynu do wyrównawczego? Mam drugi co sobie zostawiłem ze skasowanego kombiaka to przełożę i zobaczymy co będzie się działo.
Ostatnio zmieniony 2014-02-12, 08:11 przez Mały Głód, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2014-02-15, 13:31

Mały Głód, w serwisówce masz opis testu korka i ogólnie systemu chłodzenia, sprawdzanie ciśnienia itp., ale bez specjalnego narzędzia nie sprawdzisz. W razie jakbyś potrzebował to daj znać. Prześlę Ci serwisówkę.
Ostatnio zmieniony 2014-02-15, 19:37 przez scubzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Mały Głód
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-19, 00:35
Lokalizacja: Kielce okolice

Post autor: Mały Głód » 2014-02-19, 23:06

Scubzik a wiesz może ile takie urządzonko kosztuje?? Prześlij będę zobowiązany.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2014-02-20, 11:20

Mały Głód, To nie są tanie rzeczy niestety ..
http://allegro.pl/tester-szczelnosci-ch ... 07829.html

ale porządny warsztat powinien takie coś mieć .. pomiar pewnie kosztuje grosze
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Mały Głód
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2011-03-19, 00:35
Lokalizacja: Kielce okolice

Post autor: Mały Głód » 2014-02-21, 00:28

Rzeczywiście tanie to nie jest niestety :-( ale morze się skuszę na zakup za jakiś czas :-) Scubzik a możesz mi podesłać mi tą serwisówkę?? Poczytałbym co i jak i jakie to ciśnienie ma tam być??

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2014-02-21, 09:11

Mały Głód, Kliknij TUTAJ
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”