Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Plany zakupu Sereny

Moderator: bonzo

maloszybki
nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-29, 06:27
Lokalizacja: śląskie

Plany zakupu Sereny

Post autor: maloszybki » 2015-09-29, 06:52

Cześć,
zastanawiam się nad Sereną. Problem jest tylko taki, że nie wiem jaką chcę. Myślę o benzyniakach, ale wydaje mi się, że 1,6 może być słaby do półtoratonowego auta. Choć z drugiej strony 18s do setki i Vmax 150km/h mówią raczej o dość wolnym moście, więc może tym auto nadrabia niedobory mocy. Jak właściwie wygląda porównanie osiągów 2,0 i 1,6? Chodzi mi o jazdę w mieście i w trasie oraz spalanie.

Teraz trochę ważniejsza kwestia. Zdaża mi wię jeździć z rodzinką. Wtedy bierzemy dwa auto, bo jest nas w sumie sześcioro (rodzice, rodzeństwo, etc.). Do Sereny byśmy się zmieścili. Problem w tym, że czwórka z nas to ludzie dość wysocy. Zwłaszcza ja i brat. W pierwszym rzędzie będzie dobrze, bo jeździłem kiedyś Vanette. Chcę sprawdzić jak jest z miejscem na nogi w drugim rzędzie siedzeń. Tu wielka prośba do właścicieli Seren. Jeśli jest na forum ktoś z okolic Jasła, Dębicy, Mielca, Tarnowa bądź Rzeszowa kto za piwko udostępni Serenę na oględziny, a jak będzie benzynka to również, o ile właściciel się zgodzi, małą przejażdżkę to proszę o kontakt tu, bądź na PW. Z góry pięknie dziękuję.

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2015-09-29, 10:27

Miałem dwie sereny i wiele oglądałem zanim kupiłem swoje, na pewno 2,o benzyna będzie najlepszym rozwiązaniem. Dwulitrówka jest szybsza wygodniejsza a afektywność silnika sprawia że spalanie jest takie samo jak w 1,6 może ciut więcej. Wada jest to ze jest ich bardzo mało a nawet wcale a najmłodsza będzie miała 15lat
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

maloszybki
nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-29, 06:27
Lokalizacja: śląskie

Post autor: maloszybki » 2015-10-01, 07:00

Dzięki za odpowiedź. Kwestię silnika mam już załatwioną. Zostaje jeszcze pytanie o miejsce w środkowym rzędzie, ale to muszę sprawdzić organoleptycznie. Na olx jest wystawiona jakaś Serena. Chyba się przejadę zobaczyć, bo zdjęć nie ma, wiec pewnie padają. Chyba, ze któryś z kolegów chce się zamienić za BMW E30 316i? Taką opcję też rozważam.

[ Dodano: 2015-10-03, 13:18 ]
Pomyślałem, poczytałem i już wiem, że będę szukał SR20DE. Takie pytanie przy okazji: jak trudno jest zrobić swapa na SR20DET?

Do rzeczy. Jest wystawiona Serena w Gdańsku na otomoto. Jakieś porady? Czy warto jechać po nią na drugi koniec polski? W styczniu jadę do Francji i mógłbym po drodze zobaczyć kilka aut. Można przecież wrócić na dwie bryki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serena / Vanette”