Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Serena] Montaż lpg

Moderator: bonzo

Inside4
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-04-13, 15:53
Lokalizacja: Okolice Krakowa

[Serena] Montaż lpg

Post autor: Inside4 » 2014-05-06, 10:26

Witam planuje montaż lpg w serenie 1.6 i chcialem zapytac czy potrzeba modyfikowac koncowy tlumik chcac zainstalowac butle w podwoziu? Ewentualnie jaki tlumik zastosować?

Awatar użytkownika
mrówa
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2010-09-12, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrówa » 2015-01-17, 22:45

Jak masz auto z dwoma nagrzewnicami , upewnij się czy gazownicy wiedza co robią ... dość problematyczne w tym samochodzie jest odpowietrzenie układu .
W przypadku jednej nagrzewnicy łatwo o złe podłączenie , co za tym idzie brak lub słabe ogrzewanie ... przy dwóch chociaż tylna działa ...

Pamiętaj też że przy autach z silnikiem GA16 z przed liftu, jest trochę różnic ... przez inne resory piórowe i ich ułożenie jest problem z zastosowaniem innego tłumika ...
Jeśli masz wersje dłuższą , to upychaj w środku . Ale przy krótszej już jest problem ... nawet przy małej butli , opierać się będzie jeden rozkładany fotel . Przy dużej butli i wszystkich siedzeniach tracisz bagażnik ...

Zamiast koła zapasowego pod maską , widziałem tylko raz butlę , GŁUPOTA wg. MNIE ...

Co do butli pod spodem , wg. mnie raczej się nie da pod bagażnikiem ... nie widzę miejsca :-?
NISSAN Qashqai 1.6 NIGDY WIĘCEJ :)
LEXUS 450LX PAMIETA SPOTY NKP :)
Chairman Cm600S, EGZOTYK :)
Suzuki Swift 1.3 GTi KJS, WARIAT:)
HONDA VFR 800 , SZLIFIERKA :)

djembe
nowy na forum
Posty: 27
Rejestracja: 2016-01-31, 23:31
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: djembe » 2016-03-15, 16:50

Witam
Odgrzebie temat:)
Jako, że jutro auto wraca od mechanika(Nissan Serena 1.6 1999r), a butla 110l zajmująca pół bagażnika mi się nie widzi, chciałem zapytać czy ktoś montował butlę pod spodem?
Jakby przerobić tłumik, tzn zamiast tego kawałka rury między katalizatorami i drugiego kata wstawić tłumik wzdłuż i poprowadzić rurę wydechową do końca, to by między dyfrem a zderzakiem tylnym coś tam upchnął. Patrząc na rysunek z wymiarami sereny to tam z 60-70 cm jest. Ktoś próbował może?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serena / Vanette”