Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note] mechanizm rgulacji lusterka zewnętrznego

Moderator: Zielkq

soso
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-21, 14:36
Lokalizacja: Janowiec nad Wisłą

[Note] mechanizm rgulacji lusterka zewnętrznego

Post autor: soso » 2010-06-22, 13:53

Witam i pozdrawiam.
Od wielu lat jestem użytkownikiem Nissana, przez ostatnie 5 latek Tino, obecnie Note'a. Kupiłem okazyjnie egzemplarz demonstracyjny z salonu z niewielkim przebiegiem ale rocznik 2009. Nie ukrywam że udało mi się wynegocjować niezłą cenę i kilka dodatków do wersji Acenta. Tyle pozytywów a teraz problem. Po kilku tygodniach użytkowania autka stwierdziłem że nie działa mechanizm regulacji lusterka lewego w pozycji pionowej. Wizyta w ASO i wymiana modułu nic nie dała bo regulacja nadal nie działa. Chłopcy z serwisu byli wyraźnie zafrasowani. Ze względów czasowych przełożyłem głębsze grzebanie na przyszły tydzień. Niby drobna sprawa ale jednak nowy samochód (prawie) powinien być czysty jak łza.

Awatar użytkownika
ranger
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-25, 18:15
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: ranger » 2010-06-22, 14:57

Stawiam na manetkę na desce rozdzielczej. Miałem podoby problem w innym samochodzie. Nie można też wykluczyć samego lusterka. Ten modół co wymieniali - to w ktorym miejscu? Przy manetce, czy właśnie w lusterku?

soso
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-21, 14:36
Lokalizacja: Janowiec nad Wisłą

Post autor: soso » 2010-06-22, 20:51

hej
W ASO pastwili się nad lusterkiem.

Awatar użytkownika
ranger
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-25, 18:15
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: ranger » 2010-06-22, 21:08

Tak jak myślałem. Zatem zdecydowanie stawiam na manetkę w kabinie.

soso
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-21, 14:36
Lokalizacja: Janowiec nad Wisłą

Post autor: soso » 2010-06-24, 19:37

hej
Dzisiejsza wizyta w ASO zakończyła się połowicznym sukcesem. Po 4 h grzebania stwierdzono, że nie jest to problem modułu lusterka ani manetki (ranger) tylko prozaiczny brak jednego kabelka w wiązce między tymi dwoma ustroistwami. Druciki ukryte są pod tapicerką drzwi kierowcy. Niestety muszę jeszcze raz zawitać do serwisu bo wiązkę jako część trzeba zamawiać. Mam nadzieję, że to koniec przygód z moim Note'm.

Awatar użytkownika
Dar1962
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2009-12-09, 18:25
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Dar1962 » 2010-06-25, 08:36

wynika z tego,że w aucie nie było awarii jako takiej - po prostu w trakcie montażu wiązki elektrycznej służącej do sterowania lusterkiem jakiś angol (albo chińczyk - w końcu nie bardzo wiadomo, kto produkuje wiązki przewodów do auta) był na kacu i nie dodał jednego przewodu. Nie bardzo wierzę, że w salonie podczas używania tego auta do prób i demonstracji nie wykryto tej niesprawności. Bardziej prawdopodobne jest,że wstydliwie przemilczano ten fakt. Na Twoim miejscu uporczywie żądałbym naprawy aż do skutku - oczywiście na koszt aso

Roxx
nowy na forum
Posty: 32
Rejestracja: 2009-12-09, 10:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Roxx » 2010-06-25, 09:20

Dar na co ma chłop naciskać, samochód jest na gwarancji, więc oczywiste że naprawią a poza tym napisał że czeka na dostawę nowej wiązki.

A może to kobietka w Jeleśni koło Żywca się rypnęła :). Delphi jest jednym z większych producentów wiązek elektrycznych ma coś koło 30 zakładów w europie, no i jeden w Polsce. A chłopa tam spotkać to dosyć trudno. Pracują głównie kobiety.

soso
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-21, 14:36
Lokalizacja: Janowiec nad Wisłą

Post autor: soso » 2010-06-25, 09:25

hej
Z naprawą nie ma problemów, na razie gną się w ukłonach. Ich zdaniem ktoś po prostu przeoczył usterkę przy przyjmowaniu autka do salonu>. Muszę wierzyć i tyle. Mam raczej pozytywne doświadczenia z tym dilerem. U nich kupowałem i serwisowałem Tino a drugi samochód w domu to też mikra serwisowana tamże.

[ Dodano: 2010-07-07, 13:06 ]
hej
Wymienili wiązkę i po mkrzyku, lusterko działa jak trzeba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”