Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Moderator: Zielkq

PierwiastekZdwa
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-08-14, 07:33

[Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Post autor: PierwiastekZdwa » 2018-08-14, 07:54

Witam, w moim Note wszystkie szyby działają normalnie, jednak z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać. Rozebrałem ten panel kierowcy licząc, że kabelek odpowiedzialny za sterowanie jest uszkodzony, jednak nic nie znalazłem. Płytka sterująca wraz z przełącznikami również wygląda na nienaruszoną. Wiązki w drzwiach wydają się mieć oryginalna izolację w dobrym stanie. Dla formalności sprawdziłem także bezpieczniki. Gdzie może znajdować się przyczyna tego problemu?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Post autor: mały v8 » 2018-08-14, 12:22

Przerabiałem to w Patrolu. Potem wszystko siądzie całkiem :roll: , powodem były zimne luty na układzie scalonym w panelu sterowania kierowcy . Gość który naprawia RTV oblutował mi wszystko za piwko i puki co działa.
ObrazekObrazekObrazek

PierwiastekZdwa
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-08-14, 07:33

Re: [Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Post autor: PierwiastekZdwa » 2018-08-17, 11:47

Dzisiaj padło wszystko. Najgorsze jest to, że przy odsuniętej szybie... Nie orientujecie się może jak dosunąć szybę pomijając sterownik? Wyczyszczenie płytki i poprawa lutów nic nie dała.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Post autor: mały v8 » 2018-08-17, 13:31

Ściągaj boczki po kolei, i domykaj dając prąd "na krótko " na każdy silnik, a potem szukaj sprawnego panela.
ObrazekObrazekObrazek

PierwiastekZdwa
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-08-14, 07:33

Re: [Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Post autor: PierwiastekZdwa » 2018-08-17, 14:25

Chyba mam silniczek ale bardzo słaby dostęp jest do niego. W jaki sposób go podpiąć? Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Post autor: mały v8 » 2018-08-17, 17:20

Y....no nie pomogę,ja bym to zamknął , ale nic nie będę sugerował żebyś czegoś nie spalił. Podjedź do jakiegoś elektryka bez tego boczka, i zamknie Ci to grosza nie weźmie..
ObrazekObrazekObrazek

PierwiastekZdwa
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-08-14, 07:33

Re: [Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Post autor: PierwiastekZdwa » 2018-08-17, 23:00

Nie orientujesz się gdzie mogę dostać taki panel? Allegro i olx przeszukane, znalazłem tylko jeden i to w kosmicznej cenie 200 zł + przesyłka. Dla wersji z 2013 roku tych paneli jest kilka a ceny to 50 - 100 zł... Obdzwoniłem wszystkie sklepy z częściami w okolicy i nigdzie tego nie ma. Zostaje mi tylko dzwonienie po złomach w poszukiwaniu dawcy? Dziękuję za zainteresowanie tematem ;)

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [Note I] Wszystkie elektryczne szyby działają ale z poziomu kierowcy można je tylko zasuwać

Post autor: mały v8 » 2018-08-18, 06:14

Wizualnie ten panel jest identyczny jak w Navarze D40. Sprawdź po numerach części powinien pasować, i będzie kosztował taniej....tylko nie kup z angola.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”