Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note I] Wycieraczki Note 2007

Moderator: Zielkq

biernasiubb@wp.
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-13, 20:00
Lokalizacja: Salon

[Note I] Wycieraczki Note 2007

Post autor: biernasiubb@wp. » 2016-03-13, 20:18


Cześć,
proszę o poradę co zrobić z wycieraczkami przednimi, które raz działają a raz nie.
Po zimie zaczął się problem z prawidłowym działaniem mechanizmu. Zacinają się w połowie szyby i zeby wróciły do pierwotnej pozycji należy przeciągnąć je ręcznie.

Dostałem się do silniczka i nasmarowałem wszystkie ramiona wycieraczki.
Na 5 minut działały prawidłowo a później dalej to samo, nie pracują i zacinają się. Czyżby tylko pomogła wymiana całego silniczka? Jeśli tak czy warto szukać po szrotach używanych części czy kupić nową.
Proszę o poradę co z tym fantem najlepiej zrobić. Może ktoś z Was miał podobny problem.

Pozdrawiam

duzyn13
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-04, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: duzyn13 » 2016-08-04, 21:02

To nie silniczek na 99%, zatarł się mechanizm. Ja swój rozbierałem około miesiąca temu. Nie udało mi się go złożyć do stanu "fabrycznego" lato i jesień prześmiga, nie wiem jak zimą jak woda się dostanie .....

Oczepiasz wszystkie ramiona czy jak to się tam nazywa ;). Trzpienie do których mocowane są wycieraczki zabezpieczone są zegerami - sciągasz, następnie masz oring, potem podkładki takie cienutkie - moje popękane były -wyciągasz i próbujesz wybić. Każde podważenie skutkuje ukruszeniem kawałka aluminium ;). Moje stały w butelce z colą przez noc i nie pomogło. Dopiero uporczywe wybijanie młotkiem przyniosło efekt. Wyczyściłem papierem ściernym, nawaliłem "dwie tony " białego smaru i na razie hula. Oczywiście już nie miałem jak założyć nowych oringów (pokruszyłem aluminiowe gniazdo- dałem stalowe podkładki do zdystansowania + nowe zegery i działa. Jak się ma jedno auto które musi jeździć - przesrana robota - bardziej modelarstwo - czyli dużo czasu i cierpliwości. Ja nie miałem ani jednego ani drugiego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”