Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note] Note 1,6 - kiedy pierwszy przeglad?

Moderator: Zielkq

szeryf_z_kansas
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-19, 10:33
Lokalizacja: Kansas

[Note] Note 1,6 - kiedy pierwszy przeglad?

Post autor: szeryf_z_kansas » 2013-08-19, 11:49

Witam serdecznie (moj pierwszy post :mrgreen: )
Mam pytanie dotyczace pierwszego przegladu gwarancyjnego dla Nissan Note 1,6.
Za okolo miesiac Notkowi stuknie rok (przejechane 16tys km) i dlatego chcialem dowiedziec sie kiedy nalezy wykonac pierwszy przeglad gwarancyjny w ASO zeby nie stracic 3letniej gwarancji. Podzwonilem do kilku ASO nissana w okolicy, zeby uzyskac info nt. ewentualnych kosztow (miedzy 500-700PLN) ale zdania sa podzielone kiedy 1wszy przeglad nalezy faktycznie wykonac. Generalnie sa 3 wersje, ktore uslyszalem w ASO:
1) po 30tys lub 2 latach co wypadnie pierwsze (ale w tym roku i tak czeka mnie przeglad karoserii 99PLN)
2) KAZDY model Nissana od jakiegos czasu ma przegaldy tylko corczne i niewazne co jest w ksiazce serwisowej - podobno nowy wymog Renault (?)
3) "Panie, kieruj sie tym jak napisane w ksiazce serwisiowej" - w ksiazce jest 1wszy po 30tys km/2 latach wiec git :mrgreen:

Generalnie mam lekki metlik bo dziwne jest zeby ten sam producent samochodow tylko inne ASO przedstawialy sprzeczne info.

Napiszcie prosze jak jest naprawde (uzytkownicy N1,6 ktorzy serwisowali w ASO) i w oparciu o jaki przepis/dokument nalezy tak robic.

Z gory dziekuje.

Awatar użytkownika
El_Diablo
fanatyk nissana
Posty: 698
Rejestracja: 2009-12-09, 12:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Note 1,6 - kiedy pierwszy przeglad?

Post autor: El_Diablo » 2013-08-19, 17:19

szeryf_z_kansas pisze: 1) po 30tys lub 2 latach co wypadnie pierwsze (ale w tym roku i tak czeka mnie przeglad karoserii 99PLN)
Pierwsza wersja :)
A przegląd karoserii to przegląd od niczego niezależny :D więc jedź na przegląd karoserii i śmigaj do 30tysi :)

No i w sumie 3 wersja jest taka sama jak 1 :)

Serwis u mnie robił tak jak było w książce :P

szeryf_z_kansas
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-19, 10:33
Lokalizacja: Kansas

Post autor: szeryf_z_kansas » 2013-08-20, 10:47

El_Diablo dzieki za odpowiedz.
Doczytalem dzis dokladniej ksiazke serwisowa i niestety znalazlem tam info, ze niestety ale dla tego modelu pierwszy przeglad gwarancyjny jest po 12mies./30tys km , przynajmniej tak wynika z nierowno wycietych kartek, ktore zostaly wklejone w ksiazke seriwsowa (nie wiem czy tez tak macie). Mysle, ze to nawet lepiej zrobie teraz przegald i przeglad karoserii bede mial w cenie :D

Awatar użytkownika
El_Diablo
fanatyk nissana
Posty: 698
Rejestracja: 2009-12-09, 12:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: El_Diablo » 2013-08-20, 14:05

szeryf_z_kansas pisze: Mysle, ze to nawet lepiej zrobie teraz przegald i przeglad karoserii bede mial w cenie :D
W to akurat nie wierz, dostaniesz na rachunku osobną pozycję za przegląd karoserii :) też tak kiedyś myślałem :P

szeryf_z_kansas
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-19, 10:33
Lokalizacja: Kansas

Post autor: szeryf_z_kansas » 2013-08-21, 08:27

No coz, wyglada na to, ze jednak pierwszy przeglad dla Note1,6 trzeba robic co 12mies./30tys km wbrew obiegowym opiniom, ktore przeczytalem na tutejszym forum. Mam nadzieje,ze jakos przezyje te 520PLN, ktore zazyczyl sobie Japan Motors Katowice (najtansza oferta w regionie). Czy aby obnizyc te kwote mozna przyniesc swoj material? Jesli tak to co dokladnie i czy jest to warte zachodu tzn. ile mozna realnie zaoszczedzic?
Z partyjnym pozdrowieniem,
szeryf

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2013-08-21, 10:59

Szeryf,olej możesz dać swój,filtry i to wszystko.
Co do przeglądu karoserii mialem zawsze gratis!Widocznie zależy to od widzimisię serwisu
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”