Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note I] Czujnik deszczu i kontrolka asr

Moderator: Zielkq

Jacek40
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-16, 20:57
Lokalizacja: Poznań

[Note I] Czujnik deszczu i kontrolka asr

Post autor: Jacek40 » 2014-01-16, 21:00

Witam wszystkich,

Bardzo proszę o informację jak uruchomić czujnik desczu w nocie oraz czy jest w nim jakaś kontrolka ASR

pozdrawiam,

Jacek
Ostatnio zmieniony 2014-01-17, 09:40 przez Jacek40, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-01-17, 08:00

Prosze tagowac tematy.
Nie napisales, o ktorego Note chodzi, ale po silniku wnioskuje, ze Note I. Czy masz zainstalowany sensor deszczu? Nie wszystkie egzeplarze go mialy. Jezeli tak, to uruchamiasz go manetka po prawej stronie przestawiajac na pozycje AUTO. (Obrazowo: manetka na pozycje jeden w dol). Ustaw tak i polej woda sensor deszczu dla sprawdzenia, czy wycieraczki sie automatycznie uruchomia. ;) Bedziesz pewny, ze dziala.

Co do kontrolek, to jak tylko dojde do komputera to wrzuce pelna rozpiske i rozmieszczenie kontrolek na liczniku (z instrukcji).

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-01-17, 09:48 ]
OK. Tak wygląda rozmieszczenie kontrolek na liczniku w Note I:
Obrazek

I co one oznaczają:
Obrazek
(oba obrazki to wycinki z instrukcji obsługi)

Pozdrawiam :)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Jacek40
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-16, 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jacek40 » 2014-01-17, 11:14

bardzo dziękuję za odpowiedź, nadal jednak nie wiem, czy mój Note posiada ASR :-)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-01-17, 11:40

Hm... Nie odpowiem Ci jednoznacznie, ale z instrukcji wynika, że TSC (Nissan ASR nazywa systemem TSC) jest częścią ESP i jego działanie sygnalizowane jest tą samą kontrolką i w taki sam sposób (za każdym razem migają). Do tego jest jeszcze ABSL, który ma przekazywać moc napędową na drugie koło, które ma więcej przyczepności. Nigdzie nie jest powiedziane, że są to dodawane osobno systemy, tylko całość występuje pod frazą "jeżeli zastosowano". Także założyłbym, że jeżeli masz ESP, to masz wszystko w pakiecie :)

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Jacek40
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-16, 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jacek40 » 2014-01-17, 11:53

dobrze, tylko jak to sprawdzić ? po numerze VIN ? w Poznaniu pada deszcz, śniegu nie uświadczysz :-)

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-01-17, 12:10

Pytasz o sprawdzenie posiadania ESP, czy coś innego? Bo to pierwsze to jeżeli masz przycisk do jego wyłączenia, to powinien być na pokładzie :)
Z VIN, który podałeś w innym temacie, nie wynika czy jest, czy nie. Tego nie wpisali nigdzie w wyposażeniu...
Ale z ciekawy informacji znalazłem jeszcze, że tylko wersja wyposażenia Tekna miała ESP, a rozmawiamy o Acenta. Hm...

Co do ASR, czy TSC (eh... to nazewnictwo), to nawet na mokrym powinieneś widzieć działanie, jeżeli masz. Podczas ruszania dodajesz znacznie więcej gazu, a auto tylko na chwile powinno zabuksować i ruszać wolniej, niż na to by wskazywało wciśnięcie gazu. (ktoś potwierdzi, że tak da się sprawdzić? - u mnie to ja mogę pomarzyć na co dzień o takich systemach, a tylko od święta się wożę innymi :P )

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Jacek40
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-16, 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jacek40 » 2014-01-17, 12:19

jeszcze raz dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :-) niestety nie mam wyłącznika ESP zatem też nie będzie ASR.... ale sprawdzę na mokrej nawierzchni :-) Posiada Pan może instrukcję obsługi do notesika w j.polskim bądź angielskim ? oczywiście w formie elektronicznej:-) dostałem wraz z samochodem instrukcję po niemiecku... zęby można połamać :-)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-01-17, 12:25

Do Pana mi daleko :P

Przycisk ESP powinien być po lewej stronie kierownicy, obok sterowania elektrycznego lusterkami i ustawienia reflektorów.

Z tego co się orientuję, to polskiej instrukcji nie ma w obiegu internetowym... Nissan nie garnie się do jej udostępniania, jak może na tym zarobić, a nikt jeszcze jej nie zeskanował. Zawsze zostaje allegro i drugi obieg.
Z angielską wersją nie ma jednak problemu: http://www.nissanservice.co.il/img/uplo ... OTEENG.pdf

Pozdrawiam :)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Jacek40
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-16, 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jacek40 » 2014-01-17, 12:31

dziękuję Tobie :-) pozdrawiam i życzę miłego dnia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”