Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note] wycieraczki

Moderator: Zielkq

lisekw
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-08, 12:40
Lokalizacja: Pyrlandia

[Note] wycieraczki

Post autor: lisekw » 2012-08-08, 13:00

Witam wszystkich użytkowników nissana note
Do tej pory Wasze uwagi i dobre rady jedynie podczytywałem (i używałem), jednak problem z wycieraczkami mnie przerósł (nie znalazłem rozwikłania problemu)
W moim nociku 1.4 2007r. zrobiłem ostatnio kąpiel autka na automatycznej myjce i z racji powrotu z wakacji i tym samym zaliczenia wielu truposzy latających mocno potraktowałem przednią szybę z wody i środków pieniaczych.
I od tego momentu: wycieraczki nie działają albo działają na zasadzie kilku ruchów przy właczonej wajsze ale również przy wyłączonej. Wycieraczki skokowo o jakiś 1cm to idą w górę to w dół. Aby je położyć niestety trzeba było użyć siły. Na całe szczęście nie zaliczma jazdy podczas deszczy, ale....

Miał ktoś taki przypadek? czyżby silniczek? Jakieś sugestie pomocy
Pozdrawiam
Lisek
Nocik z Pyrlandii

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2012-08-08, 18:11

lisekw pisze:czyżby silniczek?
od tego bym zaczął :)
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

lisekw
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-08, 12:40
Lokalizacja: Pyrlandia

Post autor: lisekw » 2012-08-08, 20:08

Hej
No dobra, rozkręcić i co dalej? na co patrzeć? cośczyscić? przedmchać powietrzem.... itp. próbować samemu czy mechanik?
Pozdrawiam
Lisek
Nocik z Pyrlandii

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2012-08-09, 10:44

Lisek,trudno na tej podstawie sugerować jakąs szczególną usterkę.Problem polega na tym ,że musisz wszystko rozebrać,dostać się do mechanizmu i rozsprzęglić silnik od krzywek,testować czy silniczek chodzi bez zatarć,a jak tak to dobrać się do mechanizmu.Rozebrać wyczyścić sworznie nasmarować i poskładać.Jeżeli usterka mechaniczna powinno pomóż ,a jeżeli elektryczna to chyba tylko wymiana silniczka.
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

lisekw
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-08, 12:40
Lokalizacja: Pyrlandia

Post autor: lisekw » 2012-08-09, 11:09

Dzięki JACKO29. No też podejrzewam, że się zabrudziło, pozacierało od lania sporej ilości wody itd.
A może w związku z tym ktoś podpowiedzieć jak zdjąć obudowę?

A propo elektrycznej usterki - czy nie powinno być tak że jeśli coś prądowego to wycieraczki powinny wogóre nie reagować?
Pozdrawiam
Lisek
Nocik z Pyrlandii

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2012-08-09, 11:56

Co do usterki elektrycznej,nie koniecznie.W innych modelach silniczków jak padł przekaźnik to wycieraczka szła skokowo.Tak samo się działo jak odcięło się masę od silnika.
Martwi mnie to co pisałeś że wycieraczki ruszają się tylko po 1 cm :-/
Co do zdjęcia obudowy,musisz zdjąć ramiona wycieraczek,czasami siedzą mocno i ciężko je zdjąć.Następnie zdjąć 5 spinek trzymających korytko od strony komory silnika..Następnie z prawej i z lewej strony u zbiegu błotnika i podszybia są wkręty musisz je usunąć,a później delikatnie odłączyć tą gumową uszczelkę z podszybia ,z prawej i lewej strony.Piszę delikatnie bo jest tam taka dziwna spinka która lubi się urwać :D
Powodzenia :D daj znać jak Ci poszło :D
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

lisekw
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-08, 12:40
Lokalizacja: Pyrlandia

Post autor: lisekw » 2012-10-22, 22:19

Witam
po dwóch miesiącach mojego uchylania sięod obowiązku naprawienia wycieraczek :oops: zrobiłem to
po ostatniej Waszej sugestii - jechałem służbowo do Warszawy - minąłem w strykowie burzę szczęśliwy jak dziecko pojechałem dalej... następnego dnia uzbrojony w narządka..... poległem... po dwóch miechach niestety wpadłem wreszcie na takąulewępodczas której musiałem dojechać na czas na szkolenie.... naprawiłem uelektromechanika - okazało się że to przekaźnik się zanieczyścił i zwierał co powodowało konwulsje wycieraczek. kosztowało mnie to 56zł za sztukę i mam już wszytko chodzące. I w dodatku facet od siebie wymienił mi drążki stabilizatorów na prodzie. Jeszcze zostały mi jakieś uszczelki i wreszcie na zakrętach nie będzie waliło na zawieszeniu.

Pozdrawiam Pomagających Nocifachmenów
Lisek
Pozdrawiam
Lisek
Nocik z Pyrlandii

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”