Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

gumka, uszczelka ? atrapa ?

Moderator: Zielkq

vinotek
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-07-10, 16:41
Lokalizacja: Mińsk Maz.

gumka, uszczelka ? atrapa ?

Post autor: vinotek » 2012-07-02, 08:37

przednia szyba w Note ma z trzech stron, boki i góra , założoną gumową obwódkę. wczoraj 1 lipca ( był straszny upał ) przejechałem kilkaset km ,a po przyjeździe zauważyłem że że ta guma ( z lewej strony szyby) na długości ok 20cm się podniosła, przymarszczyła, po prostu wygląda jakby ( odkleiła ? ) się albo wylazła. da się to wcisnąć bo ona jakby obejmowała szybę i wypełniała szparę miedzy szybą a blachą ale i tak samo się to już nie trzyma. czy ktoś miał podobny przypadek ? czy ta guma jest wklejana czy powinna się trzymać na wcisk ? nie chcę jej dalej powyżej tego fragmentu co wyłazi pociągać by się przekonać jak to i czego się powinno trzymać. czy w serwisie podklejają to co wyłazi czy wymieniają całą gumę ?

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-07-02, 09:26

vinotek, rozszerzyła się pod wpływem upału .. jak ją podetniesz .. to jak ci się zbiegnie to będziesz miał przerwę .. albo upchnij .. albo poczekaj aż się nieco zbiegnie .. i wtedy ją spasuj . .
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

vinotek
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-07-10, 16:41
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: vinotek » 2012-07-02, 15:40

w serwisie ( przez telefon) stwierdzili że guma jest nasadzana na szybę przed montażem :-)
pewno tak, bo wtedy pozwala to ją równo przykleić ale jak teraz wyłazi to przecież nie wyrwą szyby by drugi raz założyć ją razem z szybą, na pewno tylko przykleją tą gumę jakimś klejem by nie wyłaziła ale i tak trzeba jechać do "serwisu" by jakiś "expert" coś wymyślił na poczekaniu...

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2012-07-03, 18:20

Vinotek,niech Ci pierdół nie opowiadają...znają się na tym jak niedźwiedź na gwiazdach!
Otóż owe uszczelki przylegające do szyby na dole tylko do niej przylegają,a mocowane są do fragmentu błotnika znajdującego się pomiędzy słupkiem a klapą silnika.Sam tego nie demontowałem więc nie wiem ,ale przypuszczam ze jest to na wcisk.Musiałeś mieć źle założone i pod wpływem temperatury wyszło sobie :D
Ja do tych uszczelek dochodziłem przy demontażu tego plastikowego podszybia,bo uszczelka z niego łączy się z tymi ze szyby.Dla świętego spokoju moje podkleiłem silikonem klejącym i dolegają :D
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”