Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11 1.0 16v 2002] Dzwoniący drążek zmiany biegów

Moderator: mimier

pchelka71
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-31, 16:16

[K11 1.0 16v 2002] Dzwoniący drążek zmiany biegów

Post autor: pchelka71 » 2020-06-09, 18:51

Witam serdecznie,być może ktoś jeszcze żyje na forum i pokieruje w dobrym kierunku, jakiś czas temu zakupiłem mikrusa wszystko pięknie fajnie lecz od ok. miesiąca pojawił się niepokojący "dźwięk" dochodzący od drążka zmiany coś jakby metal się ocierał ( pod spodem wrzucę link do filmiku który nagrałem). Przedstawię kilka punktów jak to wygląda w praktyce.
1)"Dźwięk" zaczyna się po przejechaniu myślę 2-3 km, lecz jak na zimnym tak po rozgrzaniu samochodu wszystkie biegi wchodzą luźno i bez zgrzytów
2)Słychać go w takcie jazdy na każdym z biegów oraz na luzie- z wciśniętym sprzęgłem i bez
3) Tak jak na filmiku słuchać gdy rusza się drążkiem w prawo w lewo, góra, dół nie ma po prostu pozycji by nie słyszeć
4) Zrobiłem taki test jadąc rozpędziłem samochód, wyłączyłem silnik przekręcając kluczyk i także ten "dźwięk" występował
5)Odkręciłem gałkę zdjąłem mieszek oraz cały tunel i przejechałem się na próbę i jakby występował ale znacznie ciszej
Z pewnością nie ominie mnie wizyta u mechanika lecz najpierw postanowiłem zapytać tutaj być może ktoś poradził sobie z podobnym przypadkiem i pomoże z góry dzięki
https://www.youtube.com/watch?v=XmZUFKK ... e=youtu.be

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”