Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] auto odpala i gaśnie

Moderator: mimier

premier1991
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-11-04, 19:56

[K11] auto odpala i gaśnie

Post autor: premier1991 » 2019-11-04, 20:19

Witam,

mam przeboje z Micrą K11 mojej dziewczyny. Postaram się na spokojnie opisać całą historię :) Jakieś 2 miesiące temu samochód na zimnym przełączał się na 3 gary, wymieniłem świece i na 1 miesiąc był spokój. Później znowu zaczął się dławić na zimnym, dodatkowo do momentu złapania temperatury miał mniej mocy i szarpał. Postanowiłem się nim przejechać i niestety mi zgasł i już nie chciał odpalić. Oddaliśmy go do mechanika, a on stwierdził, że nie ma iskry i najpierw wymienił cewkę na nową - zamiennik (nie pomogło), później wymienił moduł zapłonowy na nowy (zamiennik) oraz kopułkę na nową i samochód zaczął odpalać - ale cały czas nie miał mocy. Jedynie jak się rozpędził to jakoś szedł. Na niskich prędkościach dodatkowo szarpał i potrafił stanąć. Spróbowałem wziąć sprawy w swoje ręce, poczytałem trochę co może być przyczyną i wymontowałem całą przepustnicę, przeczyściłem ją i poprawiłem jej luty. Niestety to nie pomogło, dodatkowo samochód po chwili od odpalenia gasł. Postanowiłem załatwić drugą całą przepustnicę (z myślą, że coś skopałem przy pierwotnej) i sytuacja jest identyczna. Bez dodawania gazu samochód od razu gaśnie. Proszę o pomoc, nie jestem w stanie nigdzie w Zielonej Górze podłączyć się pod komputer - samochód ma stare złącze niekompatybilne z OBD2.
Auto to Nissan Micra K11 1.0 16V rocznik 1999 ze skrzynią NCVT.
Może coś źle robię przy montażu przepustnicy?
Mam też drugi kompletny aparat zapłonowy, który jutro będę montował. Może te zamienniki (moduł, cewka, kopułka) nie współgrają z samochodem?
Będę wdzięczny za porady :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: [K11] auto odpala i gaśnie

Post autor: majchrzok » 2019-11-06, 12:48

Załatw sobie używany sprawny aparat zapłonowy na podmianke. Jak wsadził zamiennik modułu zapłonowego to tez tak się może dziać. Ewentalnie nowa kopuła w z zamienniku tez może mieć przebicia( miałem takie almerze) ze gdy tylko było troszkę wilgotne na dworze auto trafiło chęci do zycia.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [K11] auto odpala i gaśnie

Post autor: mały v8 » 2019-11-06, 17:17

Jak odpala i od razu gaśnie, ja bym zaczął od sprawdzenia czujnika położenia wału.
ObrazekObrazekObrazek

premier1991
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-11-04, 19:56

Re: [K11] auto odpala i gaśnie

Post autor: premier1991 » 2019-11-06, 20:58

Dziękuję za odpowiedzi :) podmieniałem aparat zapłonowy i przepustnicę. Taka sama sytuacja. Wydaje mi się, że jak odpali to przez chwilę zwiększają się obroty, a po chwili ledwo dyszy i gaśnie.

Aktualizacja: usterka została usunięta. Problemem okazał się wtrysk paliwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”