Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

problem z obrotami+auto "przycina sie"

Moderator: mimier

SylviaaSr
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-31, 08:48

problem z obrotami+auto "przycina sie"

Post autor: SylviaaSr » 2019-10-31, 08:53

Hej

Mam Nissana Micra k12 cc 1.4 benzyna z 2006 roku.
Mam następujące problemy:

1. Na biegu jałowym obroty na poziomie 1500-1600
2. Kiedy jade autem i nagrzeje sie już silnik. Zmieniam z biegu na bieg i dodaje gazu wtedy auto "przycina się" nie reaguje czuć tak jakby coś blokowało przypływ gazu i nie przyśpiesza, dopiero po kilku sekundach auto przyspiesza. Czasem przy ruszaniu na biegu 1 jest problem zeby wystartować i analogicznie po kilku sekundach coś puszcza i auto dostaje strzała i rusza. Auto nie gaśnie.

Była zmieniona przepustnica i dalej jest ten sam problem.
Auto zostało podpięte pod komputer ale nie pokazało żadnych błędów. :sad: :sad: :sad: Jest jedna wielka zagadka o co może chodzić.

ostr
nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 2019-07-14, 09:01

Re: problem z obrotami+auto "przycina sie"

Post autor: ostr » 2019-11-07, 13:56

Przyczyn może być kilka:

- problem ze świecami;
- przepustnica była juz zmieniona, więc to wykluczam;
- problem z przewodami zapłonowymi lub cewką;
- problem z podaniem odpowiedniej ilości dawki paliwa do komory spalania.

Części zamienne, jeżeli nie masz dobrych zniżek w lokalnych sklepach, to szukaj przez neta, np tutaj: https://deler.pl/
Ostatnio zmieniony 2019-11-18, 10:56 przez ostr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: problem z obrotami+auto "przycina sie"

Post autor: Matiz » 2019-11-10, 13:47

SylviaaSr pisze:
2019-10-31, 08:53
"przycina się" nie reaguje czuć tak jakby coś blokowało przypływ gazu i nie przyśpiesza, dopiero po kilku sekundach auto przyspiesza.
biorąc pod uwage że to cholerny francuz to to pewnie jakaś głupota elektroniczna, np potencjometr pedału gazu, krokowiec/przepływka/MAF albo coś innego co wpływa na dawke paliwa. Swiadczą o tym zaw wysokie wolne obroty. Może być to usterka automatycznego ssania,ale nie wiem jak to wygląda w clicrze...

...bo mikra skończyła sie na K11. :hah:

Odpinajcie po kolei wszystkie czujniki dostarczające informacje do kompa, to też prosty test do wykonania samemu gdy żaden z nich nie daje komuikatu błędu (np. uszkodzenie mechanicznie nie dające błedu)
Jak wam sie wyczerpią pomysły to sprawdzcie rozrząd.

widziałem taki przypadek w hondzie gdy sie poluzowało regulowane koło rozrzadu, przestawiła sie faza. W "cywilnym" silniku coś takiego daje przeskoczony o ząbek rozrząd.

powodzenia
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”