Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

częste zapowietrzanie się układu sprzęgła K12

Moderator: mimier

styx
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-17, 22:36
Lokalizacja: podlaskie

częste zapowietrzanie się układu sprzęgła K12

Post autor: styx » 2019-01-16, 13:12

Może podpowiecie, pomożecie. Ze dwa razy do roku muszę odpowietrzać hydraulikę sprzęgła. jeśli tego nie zrobię to sprzęgło jest bardzo wysokie. odpowietrzymy i ze 3-4 miesiące jest ok i tak powolutku coraz gorzej. Co może być przyczyną, gdzie szukać ?

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: częste zapowietrzanie się układu sprzęgła K12

Post autor: mały v8 » 2019-01-16, 19:39

Na 90% Kończy się wysprzęglik . Nie wiem jaki masz silnik, bo możesz mieć tzw aktywator sprzęgła zintegroany z łożyskiem oporowym, i jego wymiana wiąże się z wyjęciem skrzyni biegów, a samą część z wiadomych względów kupuje się tylko oryginalną. Przerabiałem to wiele lat temu w żony alfie 147 , po odpowietrzeniu kilkadziesiąt wysprzęgleń i coraz tępiej działało aż w końcu padało.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: częste zapowietrzanie się układu sprzęgła K12

Post autor: Matiz » 2019-01-17, 00:52

styx pisze:
2019-01-16, 13:12
Co może być przyczyną
Przyczyną jest pokrewieństwo z francuskim cholerstwem zwanym renault :roll:

p.s u mnie w Traficu padł wysprzeglik. Mega operacja logistyczna zeby sie wcisnąć u mnie w robocie na podnosnik. No i jeb, wysprzeglik rozlany ,ale sprzegło spokojnie na 70%. No to co- wymieniamy wysprzęglik, po co wydawać tyle kasy na sprzegło...

pol roku poznej znowu rozwaliło wysprzeglik. Prawdopodobnie zużyty/ uszkodzony był docisk- zabijałby każdy kolejny wysprzęglik. Czy tam aktywator... jak to jest że japończyk w toyocie potrafi zrobić cylinder hydrauliczny na zewnątrz skrzyni, a francuzowi nie ma wstyd zrobić zabudowanego w skrzyni żeby wybulić astronomiczne kwoty na naprawe mechanizmu, który działał wcześniej przez lata za pomoca linki?....

Tak ku przestrodze, ze warto założyć na zapas że trzeba bedzie zrobić cały komplet.
pozdrowienia!
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

styx
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-17, 22:36
Lokalizacja: podlaskie

Re: częste zapowietrzanie się układu sprzęgła K12

Post autor: styx » 2019-01-17, 11:36

Hmmmm. Silnik benzyna 1240 cm3 68 KM. 3-4 lata temu po zakupie Micry wymieniłem kompletne sprzęgło. Dałem LUK-a, a wysprzęglik oryginalny Valeo za radą mechanika, no i po kilku miesiącach się zaczęło te Valeo :( Po wymianie idealnie. Odpowietrzyć musiałem już po 4-5 miesiącach od wymiany i znów było idealnie. Sprzęgło przestało być na górze. , ale po paru miesiącach znów objawy zapowietrzenia. Auto przez te 3 lata przejechało 30-40 tys km w rękach doświadczonego kierowcy, więc sposób eksploatacji sprzęgła należy wykluczyć. Nie ma żadnych wycieków pod silnikiem na łączeniu skrzyni z blokiem. W ogóle silnik bez zapoceń jak w porządnym japońskim aucie :)

styx
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-17, 22:36
Lokalizacja: podlaskie

Re: częste zapowietrzanie się układu sprzęgła K12

Post autor: styx » 2019-03-15, 10:27

Postanowiłem płyn hamulcowy, czyli i hydrauliczny bo sprzęgło korzysta z tego samego wymienić na jakiś super, hiper najlepszy, najtrwalszy, najdroższy :) Może nie będzie się zapowietrzać, albo mniej zapowietrzać.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: częste zapowietrzanie się układu sprzęgła K12

Post autor: mały v8 » 2019-03-15, 10:33

:lol: :lol: Lepiej było sobie flaszkę kupić. A od tego ekstra płynu co najwyżej może się układ rozszczelnić :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”