Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K12] Ustawienie czasu w komp. pokładowym + odblokowanie rad

Moderator: mimier

dayus
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-10-27, 18:58
Lokalizacja: Śląskie

[K12] Ustawienie czasu w komp. pokładowym + odblokowanie rad

Post autor: dayus » 2015-11-22, 15:07

Dzień dobry,
niedawno kupiliśmy Micrę K12 z silnikiem 1.2 z 2003r.
Mamy jeszcze dwa problemy do rozwiązania, proszę o porady.

1. Na komputerze pokładowym nie da się wejść w opcje "Settings", ustawiając kursor na "Settings" i przy próbie naciśnięcią OK by potwierdzić i wejść w zakładkę "Settings" kursor przelatuje do góry i zatrzymuje się na "Drive Comp"
Wydaję mi się,że w zakładce "Settings" jest możliwość ustawienia godziny.

2. Radio jest zablokowane i wyświetla "Wait 1 H" oczywiście czekaliśmy już dobre kilka dni i nic :( ciągle taki sam komunikat, jak można wymusić na tym radiu blaupunkta opcje wpisywania kodu (kod mamy).

Czy brak mozliwości wejscia w "Settings" może być powiązany z zablokowanym radiem? Czy komputer jest po prostu uszkodzony?

Pozdrawiam,
dayus

Zigzag
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-14, 23:49
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Zigzag » 2015-11-25, 14:43

Dzień dobry, ja co prawda mam Micrę z 2009, ale pewnie schemat ten sam. Radio niestety nie da się odblokować bez kodu, tzn. musicie je wyciągnąć z autka by znaleźć kod fabryczny, a potem szukajcie magika od rozkodowywania radia - powinien dobrać kod. Ja załatwiałam to w Warszawie, koszt 80 zł. W serwisie chcieli 250. Operacja jest wielce karkołomna, tablicę rozdzielczą trzeba zdejmować.
Co do komputera - nie wypowiem się, bo u mnie to inaczej wygląda, są tylko 2 przyciski. Radzę zajrzeć do instrukcji autka.
A co do kodu do radia - zobaczcie dokładnie w dokumentach autka (książka serwisowa), czy gdzieś ten czterocyfrowy kod nie jest przypadkiem zapisany?

[ Dodano: 2015-11-25, 14:58 ]
A, nie doczytałam, że macie kod. Trzeba odłączyć aku i podłączyć na nowo, a potem wprowadza się kod naciskając kolejno przyciski na radiu od 1. do 4. tyle razy każdy kolejny, ile wskazuje kod. Akceptacja jest przyciskiem po prawej stronie, chyba TA.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”