Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] Przegrzewa się :(

Moderator: mimier

wujek600kv
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-02-06, 19:17
Lokalizacja: Łowicz

[K11] Przegrzewa się :(

Post autor: wujek600kv » 2015-04-08, 00:30

Witan. Ostatnio mam problemy z moją K11 1.3 Otóz oddałem auto do mechanika w celu sprawdzenia dlaczego na postoju ubywa płynu chłodniczego ( auto postało 2-3 dni i tzreba było dolewać szklanke plynu do zbiorniczka wyrownawczego. O dziwo podczas tras płynu nie ubywało )- Diagnoza pompa wody do wymiany. Wymienił mi na Aisina, ale wczoraj po przejechaniu dynamicznie 70 km zauważyłem że temperatura poszła w górę-spadł dolny wąż od chłodnicy razemz obejma. Założyłem go ale nic to nie dało wskazówka poszła tak wysoko że zapalił się check engine. Natychmiast zgasiłem auto. Laweta scholowałem auto do mechanika.....ten dolał płynu bo troche ubyło, wymienił opaskę przy tym weżu niestety check sie nie skasował mimo że odpinałem klemy... I co-jadę 2 kilometry a tu wskazówka od temperatury znowu w górę. Auto stoi już u innego mechanika bo tamten zaczał straszyć mnie uszczelka pod głowicą ale do tej pory nic z autem sie nie działo. Nie brało oleju, płyn w normie,moc w normie, olej kolor normalny. przebieg silnika 160 tys km w tym od 45 tys km LPG. Moje pytanie brzmi

1. Jak skutecznie odpowietrzyć układ w Micrze K11?
2. Czy jeśli doszlo do zapalenia checka to znaczy że silnik umarł albo np skrzywiła sie głowica lub poszła Uszczelka pod glowica ?
3. Jak wykasowac ten chceck ? Musze mieć program Nissanowski ?
4. Czy mozliwe jest ze coś zle popodlaczali ? Już raz jak mi założyli termostat to wskazowka szla do góry przy wyższych predkosciach- wymienilem na oryginalny w innym serwisie i do tej pory spokój był...

Dzięki z góry za porady, pozdrawiam ...:)
Ostatnio zmieniony 2015-04-08, 16:33 przez wujek600kv, łącznie zmieniany 1 raz.
To podróż daje nam szczęscie a nie jej cel

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”