Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] Dziwne zachowanie prędkościomierza

Moderator: mimier

crovax85
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-13, 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

[K11] Dziwne zachowanie prędkościomierza

Post autor: crovax85 » 2010-07-16, 06:50

Witam
Gdy wszystko działa poprawnie nawigacja pokazuje przekłamanie o 5km/h tzn gdy na liczniku mam 50 nawigacja pokazuje 45, gdy 70 nawigacja pokazuje 65 i tak w całym zakresie prędkości. Natomiast ostatnio mój prędkościomierz zaczął dziwnie działać gdyż wskazówka zaczęła nieznacznie drgać, a licznik zawyża wskazania tzn. gdy powinno być 50 to mam już 60, a gdy 70 to ja mam na liczniku 90. Błąd rośnie wraz z prędkością. Licznik odległości działa poprawnie.
Dodam, że zjawisko takie występuje odkąd mamy za oknem powyżej 30st, po południu, gdy auto nagrzeje się stojąc w pełnym słońcu na parkingu. Rano kiedy jest chłodniej wszystko działa poprawnie.
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale gdyby to była wina linki to chyba by pokazywało mniejszą prędkość niż rzeczywista, albo wcale prawda?
Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem?

Awatar użytkownika
wronek
fanatyk nissana
Posty: 938
Rejestracja: 2009-12-09, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wronek » 2010-07-16, 18:03

Pewnie ta spiralka w środku sie rozgrzewa i przez to przekłamuje.
K10 GA16DE + Madzia 323 :)

Awatar użytkownika
alfabox
fanatyk nissana
Posty: 1023
Rejestracja: 2009-12-04, 23:42
Lokalizacja: Bydgoszcz-Kapy
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie prędkościomierza

Post autor: alfabox » 2010-07-16, 19:14

crovax85 pisze:Witam
Gdy wszystko działa poprawnie nawigacja pokazuje przekłamanie o 5km/h tzn gdy na liczniku mam 50 nawigacja pokazuje 45, gdy 70 nawigacja pokazuje 65 i tak w całym zakresie prędkości. Natomiast ostatnio mój prędkościomierz zaczął dziwnie działać gdyż wskazówka zaczęła nieznacznie drgać, a licznik zawyża wskazania tzn. gdy powinno być 50 to mam już 60, a gdy 70 to ja mam na liczniku 90. Błąd rośnie wraz z prędkością. Licznik odległości działa poprawnie.
Dodam, że zjawisko takie występuje odkąd mamy za oknem powyżej 30st, po południu, gdy auto nagrzeje się stojąc w pełnym słońcu na parkingu. Rano kiedy jest chłodniej wszystko działa poprawnie.
Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale gdyby to była wina linki to chyba by pokazywało mniejszą prędkość niż rzeczywista, albo wcale prawda?
Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem?
Dostał Ci się jakiś syf do wnętrza licznika,najprawdopodobniej jakieś opiłki które przylgnęły do wirującego magnesu w liczniku i ocierają o miseczkę która jest na osi wskazówki.Przez to właśnie te drgania wskazówki i zawyżanie prędkości.
ObrazekObrazek

crovax85
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-13, 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: crovax85 » 2010-08-09, 08:35

Przyczyną rzeczywiście okazał się sam prędkościomierz. Kupiłem zegary wymieniłem prędkościomierz i jak ręką odjął.
Autko przez ostatnie 3 tygodnie pokonało 2500km po polskich drogach i spisało się na medal :-D Teraz rozbiorę stary prędkościomierz i zobaczę co z nim jest nie tak :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”