Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Pomoc

Moderator: mimier

Robert74
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-15, 15:32

Pomoc

Post autor: Robert74 » 2019-09-15, 16:06

Witam,kupiłem wnuczce samochód ,Micra k11 1,3 16v.Auto w b.dobrym stanie podłoga nadkola tył robione ,nowe błotniki,pas przedni nowy.Odpala i jeździ jak szatan.Wymieniłem parę rzeczy jak pompa benzyny sonda,zregenerowałem przepustnicę ,wymieniłem szczotkotrzymacz,odblokowałem hamulce tył. Niestety jest jeden problem,pali ponad 10l /100km. W internetach piszą że powinna palić 6-8l Nie wiem czy tylko się chwalą ,czy tak jest.Generalnie mam prośbę czy może ktoś z Kol. zna temat ,lub zna mechanika który by to ogarnął. Byłem w kilku warsztatach,ale nie bardzo się palili do sprawdzenia co i jak,za stary samochód. Jak by co to mogę podjechać Warszawa i okolice.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomoc

Post autor: mały v8 » 2019-09-15, 17:17

Tym molom internetowym to za bardzo nie wierz, miałem kiedyś K13 1,2 i też dychę chłeptała po mieście. Młody kierowca, jazda nieraz jest na dwóch biegach, krótkie odcinki na ssaniu,korki a paliwo leci. Jak nie możesz tego znieść wstaw gaz.
ObrazekObrazekObrazek

Robert74
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-15, 15:32

Re: Pomoc

Post autor: Robert74 » 2019-09-15, 18:48

W sumie możesz mieć rację , jazda po mieście i młody kierowca.Tak do końca nie chodzi koszty,ale cholera mnie bierze że pali prawie tyle co mój dawny 125p. Na dodatek z tego 125p ,a właściwie Poloneza przesiadłem się na diesle i wszystko w benzynie i na wtrysku to czarna magia.Pierwszy raz mam z tym do czynienia.

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: Pomoc

Post autor: Matiz » 2019-09-22, 00:54

Ja sie z wami nie zgodzę

w drodze z roboty mam naszą DTŚ, czyli w sumie jazda autostradowa, stanowi 80% drogi

Tak więc gdy ja pałuję (czasem nawet Vmax jak sie z kimś chycę <gafa> ) pali maxymalnie 9.5
gdy jade spokojnie ok 8

uknułem uogólnienie, że mikra czy pałowana, czy oszczędzana pali tyle samo (wyjątek- jazda w trasie,drogi krajowe)
więc skoro praktycznie nie widać różnicy- non stop zapierd**am <idiota> ]:->

U mnie pomogło przestawienie zapłonu (na oko, dało by sie jeszcze coś ugrać z lampą) i wcześniej wymiana lambdy (ale mam wrażenie ze stara nie byla uwalona) i w sumie pali ok litr mniej.
Objawem było np strzelanie w wydech przy odjeciu gazu jak rajdowki.

ale raczej nie ma sie co oszukiwać że 10l oznacza usterkę, Mówie wam, nawet zapierdzielając 180km/h ciężko mam zmusić mikrę żeby spaliła ponad 10l. A mój silnik nie jest w najlepszej kondycji jak wiecie...
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”