Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] Czujnik halla w aparacie zapłonowym

Moderator: mimier

Piter10
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2015-07-24, 11:29
Lokalizacja: Konstancin

[K11] Czujnik halla w aparacie zapłonowym

Post autor: Piter10 » 2015-07-24, 11:44

Witam, chciałem się przywitać,posiadam nissana micre 1.0, 16V 1999roku,bardzo ładna, czerwona,świetnie utrzymana, niestety ze skrzynią automatyczną NCVT.Ogólnie jestem z niej b.zadowolony.

[ Dodano: 2015-07-24, 12:52 ]
Mam pytanie związane z micrą,czy ktoś wie jak sprawdzić miernikiem UT107,aparat zapłonowy w tej micrze, tam wystepuje czujnik halla, czy czujnik optyczny,nie wiem dokładnie jaki,wiem że najlepszy do tego jest oscyloskop, ale podobno istnieją domowe sposoby, np.z diodą 12V?Czy ktoś słyszał o tym, że ten czujnik można sprawdzić za pomocą komórki z włączonym trybem zdjęcia?Jeśli to czujnik optyczny to będzie świecić,sam tego jeszcze nie sprawdzałem...Dysponuje miernikiem i diodą.Bardzo proszę o podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2015-08-02, 11:23 przez Piter10, łącznie zmieniany 2 razy.
Piter1o

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Post autor: bandito » 2015-07-24, 14:21

Witaj, zrób kilka fotek wrzuć i za prezentuj:)

Co do aparatu zapłonowego to Ci wiele nie pomogę, wiem że w almerach w tym przedziale rocznikowym w zapłonie siedzi czujnik halla więc w mikrze pewnie też.
A co Ci się dzieje z tym zapłonem?

Piter10
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2015-07-24, 11:29
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: Piter10 » 2015-07-27, 13:24

Fotkę zrobię, ale potrzebuje tej porady, poczekam może ktoś się wypowie, kto miał podobny problem, wtyczka do aparatu zapłonowego jest 5 pinowa. Mam pomierzone napięcia dochodzace, jeden przewód jest sygnałowy-5V, zasilający-12V, 2 przewody czarne po zewnętrznych stronach.Problem jest około 2 razy w roku, po prostu nie chce zapalić ot tak,sprawdzam wtedy paliwo-sika, iskre-jakaś tam jest, rozrusznik chodzi a tu nic.Po paru dniach zapala ot tak po prostu-taki to problem.Nie tylko ja podejrzewam, że jest to problem czujnika halla w aparacie zapłonowym-stały mankament K11..

[ Dodano: 2015-07-28, 08:18 ]
Piter10 pisze:Witam, chciałem się przywitać,posiadam nissana micre 1.0, 16V 1999roku,bardzo ładna, czerwona,świetnie utrzymana, niestety ze skrzynią automatyczną NCVT.Ogólnie jestem z niej b.zadowolony.

[ Dodano: 2015-07-24, 12:52 ]
Mam pytanie związane z micrą,czy ktoś wie jak sprawdzić miernikiem UT107,aparat zapłonowy w tej micrze, tam wystepuje czujnik halla, czy czujnik optyczny,nie wiem dokładnie jaki,wiem że najlepszy do tego jest oscyloskop, ale podobno istnieją domowe sposoby, np.z diodą 12V?Czy ktoś słyszał o tym, że ten czujnik można sprawdzić za pomocą komórki z włączonym trybem zdjęcia?Jeśli to czujnik optyczny to będzie świecić,sam tego jeszcze nie sprawdzałem...Dysponuje miernikiem i diodą.Bardzo proszę o podpowiedzi.


[ Dodano: 2015-08-27, 12:17 ]
Zrobiłem tak, że miernikiem zmierzyłem i tak, przewód minusowy miernika do klemy aku minus, a przewód plusowy miernika wkuty igłą do białego przewodu- sygnałowy czujnika halla, wyjełem fajki świec żeby nie zapalił, i druga osoba kręciła kluczykiem, oczywiście miałem wpiętą wtyczke do aparatu zapłonowego, spoczynkowo na przewodzie było 0,06V, a w trakcie kręcenia rosło do 2,70V. Chciałem poprzez kręcenie wałem ale nie wiem jak, ponieważ to micra z skrzynią automatyczną i w pozycji P jest jakby na hamulcu ręcznym, jak w takiej sytuacji zakręcić wałem, no i czekam cierpliwie na jakieś sugestie co do czujnika halla-jak sprawdzić???
Piter1o

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”