Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K12] Światło drogowe w prawym reflektorze nie działa

Moderator: mimier

Grisza
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-03-10, 20:24
Lokalizacja: Rzeszów

[K12] Światło drogowe w prawym reflektorze nie działa

Post autor: Grisza » 2015-03-10, 20:48

Witam wszystkich.
W mojej mikrze k12 nie działa prawe światło drogowe, światło mijania działa, Lewy reflektor też jest OK. Podczas przełączania światła mijania/drogowe słychać kliknięcia przekaźnika. Żarówkę sprawdziłem prostownikiem i obydwa włókna świecą.
Zastanawiam się czy jest sens dobierania się do skrzynki bezpiecznikowej pod lewym reflektorem? Czy jest tam oddzielny bezpiecznik dla świateł mijania i oddzielny dla świateł drogowych dla prawego reflektora? Czy może wspólny dla całej prawej lampy? Jeśli wspólny to pewno przerwa w kabelku między bezpiecznikiem a żarówką. Może ktoś ma jakieś sugestie
Pozdrawiam
GR

Awatar użytkownika
snorlaxs
fanatyk nissana
Posty: 300
Rejestracja: 2013-01-01, 19:12
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: snorlaxs » 2015-03-11, 11:00

nie wiem jak w k12 jest to rozwiązane ale sprawdzenie bezpieczników to jest 5 minut :P
Chłopak z japońca, co kręci do końca
była: A32B 3.0 Automat California Edyjszyn
jest: s210 3.0TD Szkop Edyjszyn
Obrazek

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2015-03-11, 17:11

A to nie będzie to samo co w innych, czyli albo problem z kostką w reflektorze, albo manetka? ;)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

rostek2
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-05-02, 19:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rostek2 » 2015-05-02, 19:54

Ja bym zrobil tak:

1. wzial ksiazeczke serwisowa i sprawdzil, ktory bezpiecznik jest od swiatel dlugich w prawym reflektorze i sprawdzil czy bezpiecznik nie jest przepalony

2. jesli bezpiecznik jest dobry, sprawdzilbym zarowke - tj. wymontowal z lewej lampy i przelozyl do prawe lampy i zobaczyl czy swieci (nawet jesli w prostowniku swiecila)

3. poszukal w sieci schematu elektrycznego i sprawdzil, gdzie jest przekaznik. Kupilbym nowy przekaznik (koszt pewnie z 10-20 PLN) - wymienil przekaznik i sprawdzil

4. jesli dalej nie swieci - sprawdzilbym styki - czy nie zasniedzialy lub przyrdzewialy i je dokladnie przeczyscil.

5. Jesli w dalszym ciagu zarowka by nie swiecila - wtedy zadzwonilbym do elektryka samochodowego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”