Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K10] [K11] [K12] Problemy ze skrzynią biegów

Moderator: mimier

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

[K10] [K11] [K12] Problemy ze skrzynią biegów

Post autor: mimier » 2009-12-12, 22:10

Wszystkie pytania i spostrzeżenia związane ze skrzynią biegow w Micrach proszę umieszczać w tym temacie ;)

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2009-12-29, 22:28

W K 12 słabo wchodzi bieg wsteczny (trzeba próbować czasami kilkukrotnie) oraz
skrzynia potrafi czasami "haczyć".
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Awatar użytkownika
alfabox
fanatyk nissana
Posty: 1023
Rejestracja: 2009-12-04, 23:42
Lokalizacja: Bydgoszcz-Kapy
Kontakt:

Post autor: alfabox » 2009-12-30, 16:19

B 52 pisze:W K 12 słabo wchodzi bieg wsteczny (trzeba próbować czasami kilkukrotnie) oraz
skrzynia potrafi czasami "haczyć".
Wsteczny nie jest biegiem synchronizowanym ,dlatego też nieraz wystarczy powtórnie wcisnąć sprzęgło i wtedy zatrybi.Zwłaszcza przy niższych temperaturach ,gdy olej jest gęsty potrafi sprawiać problemy wrzucenie wstecznego,dlatego też powinien być stosowany olej wysokiej jakości (syntetyczny) ,który nie jest tak wrażliwy na różnice temperatur.
ObrazekObrazek

dziadek
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-17, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziadek » 2010-01-03, 07:46

Mam problem ze skrzynią w micrze k11. Mianowicie na 1 biegu strasznie hałasuje, takie jakby tarcie pozostałe biegi jest ok, ładnie wchodzą i zupełna cisza.
Co to może być?

Awatar użytkownika
gladol
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-05-07, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gladol » 2014-09-29, 21:12

Hej! Jako, że wziąłem się za skrzynie w swojej Micrze póki jest jeszcze w miarę ciepło to nie obyło się bez przekorności losu... ;-) Zrzuciłem skrzynię, kupiłem łożyska, oddałem do znajomego znajomego (ma warsztat naprawiający skrzynie biegów), dzisiaj dzwoni, że brakuje jakiejś części... No ale od poczatku. Po zrzuceniu skrzyni otworzyliśmy ją na stole (tzn zdjęta została tylko 'przykrywka' przełożeń), żeby ją zdjąć musieliśmy odkręcić jakąś śrubę ze sprężynką która trzymała metalową kuleczkę, po zdjęciu pokrywki nic innego z niej nie wypadło. Magik od skrzyń twierdzi, że brakuje jakiejś tulejki lub wałeczka od trybu biegu wstecznego. Dodatkowo twierdzi, że bez tego wałeczka nie wbije wstecznego.

Niestety tylko tyle wiem, nie widziałem na oczy skrzyni ani miejsca w którym powinna być ta część...

Kojarzycie o jaką część moze chodzić ?
Zdaje sobie sprawę też z tego, że pytając Was co to za część, jest jak wróżenie z fusów...
Ale może któryś rozkładał skrzynkę i wie o co chodzi...
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc/wskazówkę.

Aha, Micra z silnikiem 1.0, 96r, skrzynka prawdopodobnie 41B.

Zamieszczam fotki z katalogu częsci:
1) Obrazek

2) Obrazek

3) Obrazek

4) Obrazek

5) Obrazek

6) Obrazek

7) Obrazek

Pomocy... :cry:

sebolll
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-28, 13:04
Lokalizacja: Sycóq

Wymiana skrzyni Micra K11 1.0i 16v POMOCY

Post autor: sebolll » 2016-09-28, 13:08

Witam wszystkich



pacjent

Nissan Micra

1.0i 16v

1997rok



wczoraj zakupiłem Nissana Micrę z uszkodzoną skrzynią biegów, wchodziła tylko 3, 4 i wsteczny



postanowiłem jechać lecz po przejechaniu 1km zblokowało koła i koniec.... jakoś koła puściły w skrzyni trochę śrutowało ale doholowałem ją do domu, i teraz tak patrzę patrzę na allegro za skrzynią ale są o różnych symbolach lub nie ma podanych symboli..... :(



moja jeszcze jest w samochodzie więc nie wiem jakie mam oznaczenie.....



ale pytanie dla tych co wiedzą !

czy skrzynia od każdego 1.0 K11 będzie pasować ?, czy mają różne wałki sprzęgłowe np grubość ? czy czym różnią się te oznaczenia... bo jestem w kropce





z góry dziękuje za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”