Strona 1 z 1
[A33] demontaż konsoli środkowej
: 2012-04-09, 13:53
autor: GRZECHu
Czy ktoś rozbierał konsolę środkową w A33? Nie chce czegoś urwać a potrzebuję dostać się do radia. Czy procedura jest podobna jak w A32 i zaczyna się od spodu?
: 2012-04-09, 18:00
autor: j3
: 2012-04-09, 20:51
autor: GRZECHu
Super! nie masz tego w lepszej jakości?
: 2012-04-10, 23:57
autor: B 52
GRZECHu pisze:Super! nie masz tego w lepszej jakości?
Masz na P.W.
Jak klikniesz w Parent Directory to masz skarbnice wiedzy do Nissanów i Infiniti.

Mam nadzieje, że pomogłem.

: 2012-04-11, 21:34
autor: GRZECHu
Serwisowki dawno mam, tylko tam nie ma info jak demontować

: 2012-04-12, 13:33
autor: B 52
GRZECHu pisze:Serwisowki dawno mam, tylko tam nie ma info jak demontować

Który masz rok A33 ? Radio 1 czy 2 din ?
: 2012-04-12, 18:56
autor: GRZECHu
radio 1din, pod radiem schowek otwierany, rocznik 2004 qx
Z tego co patrzyłem możliwe że to pod radiem się odkręca i jest połówką tego środkowego panelu co w A32, czyli dzieli konsole na dolna i górną połówkę które osobno się wyjmuje.
: 2012-04-12, 19:36
autor: j3
Po pierwsze zdejmujesz ramke z nawiewami-cztery wtrzaski, lekko schodzi. Najprościej złapać od wewnętrznej strony przy klapce pod radiem. Następnie odkręcasz dwie śruby od schowka na okulary z zegarkiem. Później żeby wymontować klime i popielniczkę potrzebujesz podważyć ramkę wokół lewarka skrzyni(duży element plastikowy w kolorze jakiś rzygowin). Tam są cztery zatrzaski. Jak to wyciągniesz to potem pozostają bodajże dwie śruby pod popielniczką i cztery śruby wokół konstrukcji od radia. Klima jest wklejona na taśmę dwustronną w sanki pod radiem, także najpierw wykręć a potem wypchnij. Ogólnie demontaż jest banalny i zajmuje ok 10 minut.
Mniej więcej wygląda to tak jak tu:
http://www.sound-repair.com/index.php/i ... tructions/
: 2012-04-12, 21:46
autor: GRZECHu
O to chodziło, dzięki

Teraz wiem gdzie podważać a gdzie nie żeby nic nie połamać

: 2017-08-22, 21:43
autor: Pietruch27
Cześć
Wybaczcie że odgrzewam, ale nie chciałem dublować tematu, a nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój problem.
Czy opis demontażu opisany przez kolegę
j3, dotyczy tej wersji Maximy? (jak w mojej stopce) zdjęcie -
http://www.roadsmile.com/images/nissan- ... key_10.jpg
Znalazłem ogrom filmików i instrukcji innych wersji, ale nie tej którą posiadam, a muszę się dostać do okablowania bo chciałem doposażyć radio GMS.
Posiadam taki zestaw narzędzi, czy będzie on odpowiedni do tego zadania?
http://neo-tools.com/sciagacz-do-tapicerki-4657.html
Z góry dzięki za pomoc.
Re: [A33] demontaż konsoli środkowej
: 2019-05-20, 22:12
autor: GRZECHu
Nad klimą a pod półką jest taka ramka, to się wyjmuje na środku i jest na zatrzaskach. Pozniej wyjmiesz plastik z nawiewami ten na górze (widać będzie śruby) a na dole podważyć przy lewarku delikatnie od schowka i odskoczy, przy popielniczce są 2 pod tym plastikiem. W sumie cała konsola trzyma się na 4 śrubach, 2 u góry 2 u dołu tylko schowane pod plastikami.