Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] Kto z Was ma chłodniczkę płynu do wspomagania do a32 U

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

[A32] Kto z Was ma chłodniczkę płynu do wspomagania do a32 U

Post autor: caffeini » 2011-12-18, 16:52

Panowie,jak w temacie,mam lipę :sad: podniosłem maskę ze 3 godz temu i zauważyłem ,że płyn od wspomy się pieni strasznie:-/ macie chłodnice wspomagania w swoich Maximach ? mam zakładać od czegokolwiek,mam nie zakładać,olać temat,strzelić sobie w kolano ,czy co !
sorry za język ,ale ja chyba kuźwa zawsze mam pod górkę...co jedno zrobię,żeby trzymało pion i poziom,to drugie wyłazi i wkurza. Od czego dobrać taką chłodnicę ? (o ile jest potrzebna) :(

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2011-12-18, 17:05

A 32 QX po lifcie mial chlodnice oleju wspomagania.

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2011-12-18, 17:29

dylson pisze:A 32 QX po lifcie mial chlodnice oleju wspomagania.
Thx Dylson za szybką odpowiedz,czyli taką mam znaleźć ? ok,jeszcze jedno pytanie z serii głupich...czy jak nie założę tej chłodnicy ,to pompę wspomagania w najbliższym czasie będę musiał wywalić na szrot ? co prawda nie zauważyłem ,żeby wspoma chodziła ciężej,ale do ideału jej brakuje spoooro,ze 2 miechy temu miałem okazję siedzieć za sterami infiniti rocznik 96 i tam wspomaganie było takie,że ,,klękajcie narody,,małym palcem tylko człowiek dotykał i morda się cieszyła :-) ,kierownica bez jakiegokolwiek wysiłku kręciła się od lewej do prawej i na odwrót,mam coś zwalone ? pompa? listwa? zmienić pompę na taka od Infiniti ?będzie pasowało?..sorry za słowotok,ale uparłem się żeby w tej maximie mieć wszystko tip-top :mrgreen:(wielki brovar za pomoc)

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2011-12-18, 18:39

Tak szukaj takiej chlodnicy powinno wszystko pasowac, chociaz wersja us nie miala takiej chlodnicy.
Infiniti i nissan to dwie inne marki mimo, ze ten sam koncern. I30 (Zakladam ze o tym modelu pisales) mimo iz blizniacze z a32 celuje w wyzsze polki. Zmierzam do tego, ze tam wspomaganie moze po prostu z fabryki byc mocniejsze. Zmien olej w wspomaganiu a najlepiej wsiadz do innej maximy i porownaj.

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2011-12-18, 18:48

dylson pisze:Tak szukaj takiej chlodnicy powinno wszystko pasowac, chociaz wersja us nie miala takiej chlodnicy.
Infiniti i nissan to dwie inne marki mimo, ze ten sam koncern. I30 (Zakladam ze o tym modelu pisales) mimo iz blizniacze z a32 celuje w wyzsze polki. Zmierzam do tego, ze tam wspomaganie moze po prostu z fabryki byc mocniejsze. Zmien olej w wspomaganiu a najlepiej wsiadz do innej maximy i porownaj.
Ok,tak też uczynię :-) dzięki,gdzie wysłać brovar? :->

Awatar użytkownika
maximastegna
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2011-02-27, 17:36
Lokalizacja: Stegna

Post autor: maximastegna » 2011-12-20, 09:32

ja mam wersje usa 96r i mam chlodnice wspomagania. w sumie to moja druga maxi usa i w poprzedniej 95r. rowniez taka chlodniczke mialem. u mnie wspomaganie chodzi bardzo ladnie . jak pisales o infiniti jednym palcem moge nia krecic w pelnym zakresie.

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2011-12-20, 18:50

maximastegna pisze:ja mam wersje usa 96r i mam chlodnice wspomagania. w sumie to moja druga maxi usa i w poprzedniej 95r. rowniez taka chlodniczke mialem. u mnie wspomaganie chodzi bardzo ladnie . jak pisales o infiniti jednym palcem moge nia krecic w pelnym zakresie.
Temat w połowie ogarnięty :-) ,wyciągnąłem chłodniczkę od wspomy z corvette(i tak w zimie nie jeździ) i wsadziłem do maximy...płyn we wspomaganiu wymieniony na nowiusieńki prosto z butelki...owszem,przestał się pienić i tu wszystko jest ok:-D ,ale wspomaganie jest dalej do dupy
:-( niby tragedii nie ma, działa normalnie,nie słychać niczego niepokojącego,nie zacina się,nie cieknie itd. ale to nie jest to co chciałem mieć:-/ chyba zacznę szukać pompy wspomagania od infiniti J30,być może jest tak ,jak napisał Dylson,że fabrycznie wspoma od infiniti była mocniejsza..ciekawe tylko ,czy będzie pasowała do a32 :->

Awatar użytkownika
maximastegna
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2011-02-27, 17:36
Lokalizacja: Stegna

Post autor: maximastegna » 2011-12-20, 21:01

a moze cos z paskiem od pompy masz nie tak? zobacz czy dobrze naciagniety. mam znajomego ktoremu sie pasek slizgal i przez to mu jak krecil kiera przeskakiwalo. wymienil na nowy i ok.

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2011-12-20, 22:07

maximastegna pisze:a moze cos z paskiem od pompy masz nie tak? zobacz czy dobrze naciagniety. mam znajomego ktoremu sie pasek slizgal i przez to mu jak krecil kiera przeskakiwalo. wymienil na nowy i ok.
napięcie paska jest prawidłowe,pasek nowy...to pompa daje przysłowiowego ,,ciała,,

[ Dodano: 2011-12-23, 12:18 ]
dylson pisze:Tak szukaj takiej chlodnicy powinno wszystko pasowac, chociaz wersja us nie miala takiej chlodnicy.
Infiniti i nissan to dwie inne marki mimo, ze ten sam koncern. I30 (Zakladam ze o tym modelu pisales) mimo iz blizniacze z a32 celuje w wyzsze polki. Zmierzam do tego, ze tam wspomaganie moze po prostu z fabryki byc mocniejsze. Zmien olej w wspomaganiu a najlepiej wsiadz do innej maximy i porownaj.
Temat wspomy całkowicie ogarnięty :) jak się okazało pompa w Infiniti I30 i w Maximie 98 Us jest taka sama,problemem było ustawienie ciśnienia na pompie,tak przynajmniej mówił fachowiec

Awatar użytkownika
Wald
fanatyk nissana
Posty: 271
Rejestracja: 2009-12-09, 08:58
Lokalizacja: WE

Post autor: Wald » 2011-12-27, 10:21

caffeini pisze: Temat wspomy całkowicie ogarnięty :) jak się okazało pompa w Infiniti I30 i w Maximie 98 Us jest taka sama,problemem było ustawienie ciśnienia na pompie,tak przynajmniej mówił fachowiec
Mógłbyś przybliżyć temat? Ja od zawsze mam takie uczucie ze to powinno lepiej działać.
Obrazek

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2011-12-27, 21:05

Wald pisze:
caffeini pisze: Temat wspomy całkowicie ogarnięty :) jak się okazało pompa w Infiniti I30 i w Maximie 98 Us jest taka sama,problemem było ustawienie ciśnienia na pompie,tak przynajmniej mówił fachowiec
Mógłbyś przybliżyć temat? Ja od zawsze mam takie uczucie ze to powinno lepiej działać.
Vitay Wald :-) ,ten post w sumie wiele do sprawy nie wniesie,bo auto było tylko zostawione do naprawy i nie wnikałem w szczegóły,miało działać i już...wiec z opowieści speca od hydrauliki wygląda to mniej więcej tak : przyczyny mojego wkurzenia na wspome były dwie :
1) przytkany filtr oczyszczania oleju(był takowy założony)
2)zawór regulacji ciśnienia (podobno tam jest)w pompie był częściowo zawieszony,nie wiem co to dokładnie oznacza(gorsze ciśnienie ?),i o co kaman ,ale pewnie nic dobrego :what:
3)spec od hydrauliki siłowej wymienił całkowicie płyn
(wymieniany pare dni temu),1-ną uszczelkę miedzianą pod zaworkiem,gumkę na tym zaworku i skaleczył mnie na 2 stówki...fotek z naprawy niestety nie mam,bo nie byłem ani przy diagnostyce,ani przy wymianie :( mogę stwierdzić tylko ,że różnica jest kolosalna...kreci się w obie strony jednym palcem(małym) :-D tak jak chciałem...

Awatar użytkownika
Wald
fanatyk nissana
Posty: 271
Rejestracja: 2009-12-09, 08:58
Lokalizacja: WE

Post autor: Wald » 2011-12-28, 12:18

OK, dzięki.
Przy jakimś przeglądzie wspomnę mechanikowi o tym, może będzie wiedział o co kaman.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”