Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Maxima nie chce zapalić [A32]

Moderator: janusz

Wookash1111
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-05-15, 11:16

Maxima nie chce zapalić [A32]

Post autor: Wookash1111 » 2019-05-15, 11:29

Siemanko
Posiadam A32 z manualem od dwóch miesięcy. Kilka dni temu gdy wracałem z pracy auto miało problem zapalić. Zakręciło długo i poszlo. Tego samego dnia zapalanie się pogorszyło. Kręcił i nie chciał zapalić ale no po jakiejś próbie zapalił. Kontrolka check engine po zapłonie raz się zapalała a raz nie. Zawsze zapalił gdy kontrola była podświetlona. Auto oddałem do mechanika. Próbował podpiąć się komputerem i się nie udało. Po prostu komputer nie widział auta. Pojechałem do elektryka żeby sprawdził co jest nie tak. Próbował się podpiąć i to samo. Stwierdził ze to wina braku kontrolki check engine na blacie. I mnie oddesłał do mechanika żeby znaleźć przyczynę. Po tym auto znowu zapaliło po iluś próbach. Ale gdy je zgasilem to nie zapalił już wcale. Kręci rozrusznik jak szalony, odpinanie Aku nie pomogło, odpinanie czujnika wału nie pomogło. Sprawdzałem bezpieczniki. Wymieniłem kilka na nowe. W tym bezpiecznik chyba opisany jako Sig start, który rzekomo mógłbyć przyczyną. Sytuacja wygląda następująco. Mruga mi kontrolka od airbagu, z lewej strony deski gdzieś za kratką nawiewu zaczął dochodzić pierdzacy dźwięk. Jakby ktoś wsadził długopis w wentylator. Migajacy air bag i ten dźwięk pojawiły się jednocześnie. Auto kręci ale nie zaskakuje. Kilka razy udało mi się to auto jakoś zmusić do zapłonu. Zapalił ale w momencie podniesienia się wskazówek zgasł jakby coś go dusiło ale już nie udało mi się tego powtórzyć. Filtr powietrza jest czysty. Udało mi sie sprawdzić jedynie 3 świece i nie były zalane.
Juz nie wiem gdzie szukać przyczyny. Jak tak dalej będzie to będę skazany na pozbycie się maximy.

Wookash1111
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-05-15, 11:16

Re: Maxima nie chce zapalić [A32]

Post autor: Wookash1111 » 2019-05-16, 02:49

Nikt mnie nie nakieruje gdzie szukać przyczyny? Nie chcę się pozbywać tego auta.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Maxima nie chce zapalić [A32]

Post autor: mały v8 » 2019-05-16, 10:04

A jakiej byś chciał odpowiedzi? Nikt tu raczej nie jest jasnowidzem, tam może być kilkadziesiąt przyczyn, bez połączania z dobrym urządzeniem diagnostycznym, można dobie po kolei wszystko wymieniać/naprawiać.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”