Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A34] Zawieszenie w Maximie a34 2004

Moderator: janusz

Dorian
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-10, 16:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

[A34] Zawieszenie w Maximie a34 2004

Post autor: Dorian » 2017-01-10, 17:06

Cześć,
w związku z tym, że jestem posiadaczem od około pół roku Maximy a34, wypadało by się przywitać:)

Gdyby ktoś rozmyslał nad zakupem innych sprężyn do tego auta, to jedyna opcja jaką udało mi się znaleźć (bez ściągania ze stanów), to firma Vogtland. Niestety do Maximy okazało się, że nie robią już... ale chwila szukania po forach i okazało się, że sprężyny od altimy będą pasować. Zaryzykowałem, zamówiłem i zamontowałem.

Jak było przed wymianą sprężyn? Jak jakaś łódka kołysząca się na falach. Zakręt? Buja budą jakby miała się zaraz przewrócić. Hamowanie? Samochód stanął, a on dalej się buja. Tragedia. Do tego dość duże prześwity między kołem, a budą. Oprócz tyłu. Tył jak zawsze w tym modelu, za nisko leżał.

Wcześniej miałem Mitsubishi Galanta w wersji Avance, a tam spreżyny sportowe Eibacha plus amorki kyb ultra sr...więc było twarto ale i precyzyjnie. Jak przesiadłem się w Maxime, to byłem załamany.


Odczucia po wymianie? No w końcu czuję ten samochód. Nie buja go tak na zakrętach, przy zatrzymaniu do zera też kołysanie ustało, a do tego prześwity się zmniejszyły i samochód zyskał na wyglądzie.
Minusy? Tył leży. Znów za bardzo. Trzeba będzie podkładki montować. Wszelkie progi zwalniające są udręką, które niestety kończą się przycierką rurą od wydechu. Parkingi wielopoziomowe w galeriach? Nie wjeżdzam nawet bo nie ma opcji, bez tarcia.

Także jest lepiej, wyglada lepiej, ale auto jest lekko upośledzone :)
Zobaczymy co pomogą podkładki.

Niestety zdjęć w tym momencie nie wstawie, jak to wygląda... ale w zamian jest krótki filmik złożony na szybko przez kumpla... tak z nudów.

https://www.youtube.com/watch?v=6v1dK8dmkXo&t=3s

Pozdrawiam
Dorian

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2017-01-10, 21:41

M///
:D

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-01-11, 09:01

Przód dobrze stoi, a na tył załóż fabryczne używane, niewytłuczone sprężyny i auto się wypoziomuje. Koło ma za duże ET schowało się z tyłu jak w żuku blaszance, zmień , albo jakieś dystanse dokręć .

Swoją drogą to czego dotyczy ten temat? To prezentacja, czy jakiejś porady szukasz?

P.S Kozackie brewki :hah:
ObrazekObrazekObrazek

Dorian
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-10, 16:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Dorian » 2017-01-11, 09:07

mały v8, Temat dotyczy zawieszenia. Wcześniej szukałem informacji na ten temat i nigdzie nie znalazłem. Jedynie zagraniczne fora coś pomogły, więc dla innych wrzucam poradę, że da się zniżyć auto bez zbędnych kosztów sprowadzania z usa części.
Co do porad, jak podnieść dupę temu autu, nie wracając do ori sprężyn... wszelkie są mile widziane.

irq
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-24, 20:42
Lokalizacja: Katowice

Re: [A34] Zawieszenie w Maximie a34 2004

Post autor: irq » 2018-06-29, 23:01

Czesc, wlasnie szukam sprezyn do mojej maxi A34 i natknalem sie na ten temat..
W necie rowniez nie znalazlem nic oprocz Vogtlanda
http://www.sklep.selected.pl/nissan-max ... -2612.html

Chcialem zapytac co bys mogl powiedziec po dluzszym uzytkowaniu (nie za twardo?:) i czy
to w ogóle ten model ktory znalazlem.

A moze ktos z forumowiczow chcialby 2 sztuki? bo chyba tylko przod mnie interesuje :)

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [A34] Zawieszenie w Maximie a34 2004

Post autor: mały v8 » 2018-06-30, 08:48

Masz cały komplet w przystępnej cenie, to zakładaj . Nie ma co kombinować, tylko pamiętaj żeby popuścić wahacze i skręcić je z kanału jak już auto stanie na płaskim na nowych sprężynach, żeby nie pozrywać symerbloków jak się buda obniży.
ObrazekObrazekObrazek

wkryntek
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-03-10, 23:42
Lokalizacja: poznan

Re: [A34] Zawieszenie w Maximie a34 2004

Post autor: wkryntek » 2018-08-09, 16:56

ma ktoś do a34 przednie do sprzedania bo mam 19cali i na tył 35mm z vogtland nie podejdzie a przednie bym kupił. pzdt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”