Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

A32 maxima podluznice i stan podwozia - zdjecia

Moderator: janusz

robert12345
stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 2009-12-09, 19:19
Lokalizacja: gdańsk

A32 maxima podluznice i stan podwozia - zdjecia

Post autor: robert12345 » 2016-10-28, 08:25

Witam,

ostatnio bylem na ogledzinach u blacharza i chcialem skonfrontowac to co od niego slyszalem z tym co Wy powiecie.
Zalaczam fotki miejsc, ktore sa najbardziej skorodowane pod samochodem (podobn najgorzej jest z podluznicą).

wszystkie foty na http://www.piotrtal.w.inds.pl/maxima/spod/

Czy jest opcja cos z tym zrobic i jaki jest koszt wg was:
- naprawa poduznicy (nie wiem czy czymiana czy obspawanie, cokolwiek)
- wymiana progow
- konserwacja



Na ile za cos takiego trzeba byc przygotowanym.

BTW: caly spod mialem robiony u blacharza 2 lata tamu (wlacznie z programi) - takich mamy specjalistów. Reklamacja nie wchodzi w grę bo to typowy "janusz cebulak".

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-10-28, 08:35

Widac byly braki w antykorozji dobrej jakości.
Ogolnie tragedii nie ma, wczoraj ogladalem jedna co miala tak jak u Ciebie x4 razy mocniej.
Koszty? Wszystko zalezy czy dobrze na lata czy szybko. No i gdzie robisz co ceny sa bardzo różne. .

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-10-28, 08:43

Ja tu widzę powierzchowną rdzę do oczyszczenia i zabezpieczenia. Tak wygląda każda maxima z tamtych lat, więc co tu blacharz winny jak taki ich urok? Oczyść gdzie się da szczotką na wiertarce , zamaluj podkładem epoksydowym, na grubsze ubytki guma na pędzel i potem baran. Profile gdzie się da zalej fluidolem i śmigaj, A jak się boisz rdzy kup sobie Audi A8 :lol:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-10-28, 11:30

Najwiekszy blad czyscic rdze druciakiem. Rdza jest wyglaskana a nie wyczyszczona. :-)

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-10-28, 12:15

majchrzok pisze:Najwiekszy blad czyscic rdze druciakiem. Rdza jest wyglaskana a nie wyczyszczona. :-)
Masz rację, zalecamy rozebrać do gołej blachy , wypiaskować całe nadwozie, ale nie lepiej wyszkiełkować bo kwarc też powoduje korozje :-D , a potem oczywiście ocynkować :lol: . Rdza jak raz wejdzie nic jej nie usunie, a tutaj nie widzę innej możliwości jak usunięcie tych nalotów przez wyszczotkowanie, i doraźne zabezpieczenie.
ObrazekObrazekObrazek

robert12345
stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 2009-12-09, 19:19
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: robert12345 » 2016-10-28, 13:38

mały v8 pisze:
majchrzok pisze:Najwiekszy blad czyscic rdze druciakiem. Rdza jest wyglaskana a nie wyczyszczona. :-)
Masz rację, zalecamy rozebrać do gołej blachy , wypiaskować całe nadwozie, ale nie lepiej wyszkiełkować bo kwarc też powoduje korozje :-D , a potem oczywiście ocynkować :lol: . Rdza jak raz wejdzie nic jej nie usunie, a tutaj nie widzę innej możliwości jak usunięcie tych nalotów przez wyszczotkowanie, i doraźne zabezpieczenie.
Cel jest taki chciałbym pojeździć tym samochodem jak najdłużej.
Pytanie co z tym robić i z jakimi kosztami się liczyć?
Chodzi o zrobienie tego dobrze.
Ostatni blacharz szepnął prawie 2ki jak widać na zdjęciach niewiele pomoglo.
Sam nie mam gdzie tego robić. Nie mam takiej opcji.

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2016-10-28, 13:54

Ja swoją maximę oddałem tu: http://krown.pl/

Dużo dobrego o nich słyszałem i cena nie jest zła. Zobaczymy po zimie co z tego zostanie :)
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

robert12345
stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 2009-12-09, 19:19
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: robert12345 » 2016-10-28, 14:23

GRZECHu pisze:Ja swoją maximę oddałem tu: http://krown.pl/

Dużo dobrego o nich słyszałem i cena nie jest zła. Zobaczymy po zimie co z tego zostanie :)
Ja Szukam czegoś sprawdzonego w Katowicach lub okolice. :)

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-10-28, 18:36

mały v8, robic albo dobrze albo jak na zdjeciach powyzej. :)
Najlepiej wyciac skorodowana blache i zrobic wstawki z nowej... Ale mimo to zamiast lizac ruda druciakiem lepiej jest ją zeszlifowac do gladziutkiej, błyszczącej blachy.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-10-28, 19:01

Nie no na pewno trzeba tu wyciąć podłużnice ze względu na rdzawy nalot :? . Czyli lepiej wcale nic nie robić , niż słuchać rad takich ekspertów. :sad:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-10-28, 20:34

mały v8, pewnie, lepiej sluchac bredni o glaskaniu rdzy druciakiem i pryskaniem tego epoxydem... To chociaz jakims fertanem albo innyn fosolem to potraktowac aby wytrawic resztki nieusunietej korozji.
I za fachowca sie nie uwazam ale widze ze Ty tez nim nie jesteś, zatem dwa wdechy i nie opowiadaj jakis niepoprawnych teorii. Każdy , kto zajmuję sie blacharka powie Tobie, ze druciak do oczyszczania nawet nalotu sie nie nadaje.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-10-29, 07:45

Fosolem :lol: , nie no tak masz racje Polewać fosolem a szczotką czesać włosy.
Tak się zastanawiam po co człowiek w poważnym wieku który uratował masę aut od złomowiska jeszcze z niektórymi poblokowanymi smykami podejmuje dyskusje. Tyle odemnie.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-10-29, 16:03

mały v8,
Jak druciakiem remontujesz i w ten sposób ratujesz auta przed zlomowaniem, to ja niebardzo chcialbym widzieć w jakim są stanie. Przedłużasz w ten sposób ich agonie.
To, ze jestes starszy, nie upoważnia Cie do wmawiania innym swoich racji, niekoniecznie prawidlowych. Jak masz problem z dyskusją z kimś młodszym, to raczej cos jest z kims nie tak. Poza tym forum jest od dyskusji, czyż nie?

Awatar użytkownika
ciepanek
stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-25, 10:20
Lokalizacja: Kwiatkowice (Łódź)
Kontakt:

Post autor: ciepanek » 2016-10-30, 21:28

Piotrtal. Generalnie jakiejs wielkiej tragedii nie ma ale poza miejscami, ktore uchwyciles na zdjeciu dokladnie obejrzalbym reszte podlogi bo czasem rdza jest zamaskowana pod pokrywa szwaksu ktorym masz zabezpieczony spod auta. Tam gdzie znajdziesz rdze to najpierw oczysc zgrubnie miejscie jakas szlifierka z druciakiem - tylko po to zebyc potem nie zarobil w oko jakims grubszym kawalkiem rdzy. Potem normalna tarcza i szlifujesz do golej blachy - jak sie pojawi perforacja - wycinasz i wstawiasz blaszke jak nie to to zabezpieczasz np. brunoxem (ze 2 warstwy), potem jakis podklad - moze byc tez o zastosowaniu antykorozyjnym, i na koniec jakas dobra guma w sprayu. Wedlug mnie tyle wystarczy zeby korozja nie wrocila.
Nissan Maxima A32 VQ30DEK

www.darkproject.com.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”