Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] Nie odpala :(

Moderator: janusz

violinka
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-27, 16:31
Lokalizacja: lubuskie

[A32] Nie odpala :(

Post autor: violinka » 2016-09-27, 16:45

Witam Was bardzo serdecznie.

Nie wiem czy w dobrym dziale zadam pytanie, więc jakby co proszę Admina o "przeniesienie" tematu.

Od kwietnia tego roku posiadam Nissana Maxime QX A32 3.0 benzyna+ LPG w manualu.
Od ponad dwóch miesięcy borykam się z problemem nieodpalającej Maxi :(
Jak kupiłam Ją rozrusznik był już po regeneracji , ale paliła na strzał, niestety rozrusznik "umarł". I się zaczęło.
Kupiłam jakiś NN po regeneracji- nie działał.
Kupiłam kolejny nowy już zamiennik pasujący do 8,10 i 11 zębów- nie działał.
Dziś u mechanika założyli mi kolejny rozrusznik, który zakupiłam na Alle... oryginalny z Maximy też 3.0 manual benzyna.
NIE DZIAŁA :(
Słychać jak kręci i to bardzo mocno, ale nie łapie, czasami załapie przy 1 próbie a czasem po 5 :(
Wcześniej przy próbach słyszalny był jakby "strzały" z wydechu i "zgrzytanie w rozruszniku", dziś z tym oryginalnym jest cisza, ale reszta taka samo :( czyli kręci i nic :(
Mechanicy w 4 różnych warsztatach twierdzą, że koło zamachowe z wieńcem są w stanie nienagannym i rozkładają ręce.
Panowie ratunku, kocham to auto, ale nie mam już siły.
Może Ktos z Was miał lub słyszał o podobnej dolegliwości Maxi?
Bardzo z góry dziękuję za choćby przeczytanie mojego postu i liczę na pomoc :)
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniony 2016-09-27, 18:19 przez violinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Oskr5 » 2016-09-27, 17:01

Zaczął bym od sprawdzenia błędów na komputerze . Może czujnik wału jest uszkodzony dlatego nie łapie. Iskra i ciśnienie paliwa jest ?

violinka
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-27, 16:31
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: violinka » 2016-09-27, 17:39

Oskr5 pisze:Zaczął bym od sprawdzenia błędów na komputerze . Może czujnik wału jest uszkodzony dlatego nie łapie. Iskra i ciśnienie paliwa jest ?

Dziekuje za zainteresowanie.

Tak sprawdzana na kompie 0 błędów i u elektryka też po sprawdzeniu wszystko działa :(

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2016-09-27, 18:27

Beata - powoli i dokładnie. Proszę Cię napisz, co kręci - rozrusznik - sam, bez zakręcenia silnikiem, czy też rozrusznik kręci silnikiem, tylko nie chce zaskoczyć.

Pytanie czym się podłączali - jeśli chodzi o diagnostykę? Bez Consulta, to za wiele błędów się nie odczyta.....
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

violinka
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-27, 16:31
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: violinka » 2016-09-27, 21:27

Rozrusznik kręci silnikiem poprawnie, tylko po prostu "coś" nie chce załapać i Maxi nie może odpalić.. NissanDataScan nie wykazuje żadnych błędów, czujnik położenia wałka rozrządu wymieniałem jakiś czas temu, co do ciśnienia jak przekręcam na zapłon słychać jak pompa normalnie chodzi nic się nie zmieniło od czasu kiedy odpala jeszcze od strzała, brak mi słów już na to auto..

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2016-09-27, 22:05

Auto ma LPG - może ono psuje wszystko :] A tak poza tym, trzeba sprawdzić czy jest paliwo/iskra na świecy.
Jak możesz, to napisz skąd jesteś.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

violinka
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-27, 16:31
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: violinka » 2016-09-28, 11:08

Jestem z Krosna Odrzańskiego(woj. Lubuskie) tylko no iskra chyba jest i paliwo też skoro wreszcie odpala, no i czasem nawet za pierwszym razem jej się zdarzy :p

[ Dodano: 2016-09-28, 22:55 ]
Znalazłem filmik który idealnie pokazuje co dzieje się z moją Maxi,

https://www.youtube.com/watch?v=OIpAaHfsuxU

Panowie, ręce opadają liczę na jakąś pomoc..

Awatar użytkownika
ciepanek
stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-25, 10:20
Lokalizacja: Kwiatkowice (Łódź)
Kontakt:

Post autor: ciepanek » 2016-09-29, 07:15

Skoro masz instalacje LPG to bym skorzystal z mozliwosci odpalenia auta bezposrednio z gazu. Jezeli bedzie to samo (a pewnie bedzie) to odlacz instalacje lpg od akumulatora (bezpiecznik jest na przewodzie zasilajacym instalacje gazowa) i przetestuj czy cos sie zmienilo - jezeli nie to znaczy ze prawie napewno gaz nie ma nic do rzeczy:) To jak sie zachowuje auto z filmiku wskazuje na problem z odczytem czujnika walu. Napisalas ze wymienialas czujnik polozenia walka rozrzadu, ale pamietaj ze ten czunik odpowiada za wtrysk paliwa. Ja bym sprobowal jeszcze podmienic jeszcze czujniki polozenia walu (sa dwa, jeden na kole pasowym a drugi na zamachowym). Jezeli to nie pomoze to na koniec sugeruje sprawdzenie mas glownych na silniku bo po ich odlaczeniu dzieja sie cuda... a jezeli to nie pomoze to wymiana kompa na inny. Rob krok po kroku i bedzie dobrze
Nissan Maxima A32 VQ30DEK

www.darkproject.com.pl

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2016-09-30, 19:52

Ok, to clear up any and all misconceptions, this problem was after my 5spd swap. I noticed the car got progressively worse to start, especially in humid weather. The problem was with the ground from the trans to the engine. Apparently Nissan puts an amazing ground surface on the engine mating surfaces, and when you pop the trans off, it breaks that ground. To restore it, ANY TIME YOU REMOVE THE TRANS, you MUST sand down the mating surfaces before reinstallation.
Czyli koleś pisze ze problem z masą. Jakbyś chciał sprawdzić czy masa pomoże (miałeś sciaganą skrzynie?) to wez bardzo grube kable, najlepiej te rozruchowe. Jeden do skrzyni jeden do silnika.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2016-10-31, 12:58

trzeba przede wszystkim sprawdzić czy i jakie napięcie jest na sterowniku podczas kręcenia i czy dochodzi tzw start signal na komputer. obstawiam,że będzie w okolicach 9 V, diody nie przepuszczają, sygnał nie dochodzi, cały misterny plan wp.... ;D start signal zaś wyzwala się z czujnika obrotu wału znajdującego się pomiędzy silnikiem a skrzynią. podczas kręcenia powinno się tam pojawić około 4 V. Proste

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”