Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] Automatyczna skrzynia się "zawiesza"

Moderator: janusz

NMA32
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2015-09-15, 16:00
Lokalizacja: Poznań

[A32] Automatyczna skrzynia się "zawiesza"

Post autor: NMA32 » 2016-03-15, 08:44

Witam, kolejny problem mam z Maximą A32 95' 3.0 V6 +Lpg automat.
Zauważyłem że czerwona kontrolka od skrzyni - tryb sport - podczas odpalania silnika zapala się na sekundę i wszystko jest ok. Wszystko pracuje jak należy, płynnie zmienia biegi. Jednak czasami podczas jazdy czuję i słyszę, że automat zaczyna przeciągać na biegach. Dość mocno. Wtedy najczęściej zjeżdżam na pobocze i ponownie uruchamiam silnik. Widzę wtedy, że czerwona kontrolna od sportu, przy włączeniu zapłonu mruga przez kilka sekund. Po odpaleniu i ruszeniu skrzynia nie przerzuca na kolejny bieg. Krótko podsumowując: kontrola raz się zapali - wszystko jest ok. Gdy mruga kilka razy to oznacza problem.
Raz sprawdziłem na rozgrzanym silniku co będzie gdy wcisnę pedał gazu do końca - gdy skrzynia nie chcę kolejnego biegu wrzucić. Otóż w końcu zmieni bieg ale za to z dużym stuknięciem, szarpnięciem.
Dodam też, że pierwszy objaw był miesiąc temu gdy jeździłem na "rozregulowanym" Lpg. Znajomy powiedział abym jeździł tylko na benzynie. Pomogło na 3 tygodnie i od tygodnia mam ten sam problem na benzynie.

Nawiążę do poprzedniego posta, nie sprawdziłem jeszcze cewek (bo nie wiem jak a mechanik ma długie terminy) Maxima dalej ma problem z niskimi obrotami na biegu, chociaż podczas jazdy zauważyłem, że potrafi się lekko przydusić przy 70-80km/h oraz czasami na trasie mam wrażenie, że potrafi skrzynia wachlować między 3 i 4 biegiem.

Pytanie, czy ktoś się z tym spotkał?

[ Dodano: 2016-03-21, 12:28 ]
Problem dalej występuje. Mam nadzieję, że odczyt z komputera coś pokaże. Swoją drogą dowiedziałem się, że warto wymienić olej i filtr w skrzyni. Zobaczymy.

Maximus777
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-04-07, 20:09

Re: [A32] Automatyczna skrzynia się "zawiesza"

Post autor: Maximus777 » 2019-04-10, 20:16

miałem podobnie w a33, wymieniłem czujnik VSS i pomogło.
Z tego co pamiętam to w gorące dni po dłuższej jeździe pojawiał się błąd P0720.
Była A 32
Jest A 33

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”