Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] Czasami się zawiesza przy próbie odpalania

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
darkdream
stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 2010-06-10, 09:16
Lokalizacja: gorny śląsk

[A32] Czasami się zawiesza przy próbie odpalania

Post autor: darkdream » 2016-03-04, 12:15

Hej :) to znowu ja :)

Mam problem już od jakiegoś czasu, nie jest to nowa sprawa ale nie ukrywam..denerwuje. Otóż czasami przy próbie odpalania - maxi nie chce zaskoczyć. Słuchać takie tyk i tyle. Tak jakby był problem z immo - jednakże w USA go nie montowano:D
Czyściłam przekaźniki koło aku i po lewej stronie. Są tam o ile się nie mylę trzy, które po wyciągnieciu dawały takie same objawy - tyk i kropka - auto nie odpalało bo nawet rozrusznik nie zakręcił. Chwilę było ok, przyszła odwilż i znowu dupa.
Autko odpala za którymś razem - muszę ruszać wajchą od biegów (automat). Rozmawiałam kiedyś z Lombardo i mówił o czujniku położenia P (o ile dobrze pamiętam). Czy ktoś miał podobny problem? Czy wie gdzie ewentualnie jest ten czujnik?

Pozdrawiam!

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Oskr5 » 2016-03-04, 21:58

Moim zdaniem problem jest z masą . Trzeba sprawdzić wszystkie połączenie a najlepiej zrobić dodatkową. Jak wszystko sprawdzisz to pozostają szczotki w rozruszniku.

Awatar użytkownika
darkdream
stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 2010-06-10, 09:16
Lokalizacja: gorny śląsk

Post autor: darkdream » 2016-03-05, 18:08

Oskr5, cały problem leży w tym, że to nie jest wina rozrusznika (a przynajmniej tak mi się wydaje). Jak przekręcam kluczyć w stacyjce tak żeby odpalić auto to słychać tylko "tyk" i tyle. I tak mogę w kółko próbować odpalić. Dopiero gdy poruszam wajchą to zaskoczy. Nie zawsze od razu. czasami muszę chwilę poruszać. Domniemam, że gdyby to był rozrusznik to ruszanie wajchą nic by nie dało.

Awatar użytkownika
Szalony
fanatyk nissana
Posty: 1017
Rejestracja: 2009-12-08, 13:05
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: Szalony » 2016-03-10, 13:43

Faktycznie wszystko przemawia za czujnikiem pozycji skrzyni :)

Servis manual w części at INHIBITOR SWITCH ... wszystko ładnie opisane wraz z obrazkami.
Jakbyś miała jakieś problemy, to pisz :)
└(-.-)┘┌(-.-)┘┌(-.-)┐└(-.-)┐

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”