Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] dziwne zachowanie hamulców przy pierwszym hamowaniu

Moderator: janusz

zibuch
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2013-10-10, 07:14
Lokalizacja: trójmiasto

[A32] dziwne zachowanie hamulców przy pierwszym hamowaniu

Post autor: zibuch » 2014-03-04, 09:15

Po dłuższym postoju mam dziwny objaw przy pierwszym (czasem drugim hamowaniu). Nawet przy bardzo małej prędkości i niewielkiej sile hamowania jakby włącza się abs, tylko terkotanie jest takie głośniejsze jakby coś tam mocno tarło, jakby hamowanie z aktywnym absem, ale towarzyszące objawy kilkukrotnie bardziej intensywne. Przy kolejnych hamowaniach już tego nie ma, abs też włącza się kiedy trzeba. Dodatkowo mam coś takiego, że przy gwałtownym hamowaniu z większej szybkości coś trze (jakby się kończyły klocki). Byłem na stacji diagnostycznej, siła hamowania ok, nie ma żadnych oporów toczenia, sprawdzałem czy nie blokuje tłoczków (pod malutką górkę mocne hamowanie i od razu puszczenie hamulca - samochód się toczy). Dałem auto do mechanik, żeby obejrzeli. Niby rozbierali, ale nie wierze im, bo nie wzięli ani grosza więc może nic nie zrobili :-).
Miał ktoś coś podobnego, bo ewidentnie coś jest nie tak.
Ostatnio zmieniony 2014-03-04, 10:03 przez zibuch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2014-03-04, 19:35

Po wilgotnej nocy na tarczy moze zgromadzic sie rdzawy nalot i dlatego moze trzec przy hamowaniu.

zibuch
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2013-10-10, 07:14
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: zibuch » 2014-03-05, 07:44

jeśli piszesz o tym szorowaniu co jest jak samochód dłużej postoi (co najmniej kilka dni, tydzień) to wiem o co chodzi ale to jest zupełnie co innego. ja bym to raczej porównał do tego jakby tarcze były z betony a klocki jakieś dłuto i jedno szoruje od drugie.
ja myślę raczej o tym czy z jakiejś przyczyny może włączać się abs przy takich małych prędkościach? dodam, że niedawno zmieniłem jeden przedni czujnik abs na nieoryginalny ale przy kolejnych hamowaniach wszystko działa poprawnie.

czy możliwe jest, że jak mam założone jakieś lipne klocki na tyle (nie wiem co jest, jeszcze poprzedni właściciel) to przy mocnym hamowaniu z większych prędkości będą tak mocno tarły? gdyby były np. za twarde?

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2014-03-05, 08:35

zibuch pisze:czy z jakiejś przyczyny może włączać się abs przy takich małych prędkościach?
Podczas hamowania moze, mielismy tak w firmowej pandzie.

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2014-03-05, 15:30

Jak będzie pęknięty któryś pierścień to abs tęż będzie się włączał przy małej prędkości
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”