Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Moderator: janusz

meylo
wiem o czym pisze
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-18, 16:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: meylo » 2019-07-14, 23:53

Sprzedam części do Maxi USA '96.

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: GRZECHu » 2019-10-03, 07:05

Fajna maxima kolegi, trzeba popracować blacharsko + dać do naprawy boczek i fotel kierowcy, ogólnie dużo inwestował w furę:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-ma ... CxDRj.html
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

13Homer
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-11-12, 11:44

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: 13Homer » 2019-11-12, 12:13

meylo pisze:
2019-07-14, 23:53
Oglądał ktoś może?
https://allegro.pl/ogloszenie/sprzedam- ... 8293587064
Oglądałem wczoraj. Jeśli ogłoszenie wisi już 4 miesiąc, to słabo. Ponieważ oglądałem na żywioł i nie znam się zupełnie na Nissanach ani tym bardziej Maximie, to opiszę tylko swoje wrażenia.
Rdza: nieduże purchle na prawym przednim błotniku i na tylnym prawym progu (trzeba robić dla własnego dobra, najlepiej od razu). Mruga kontrolka poduszki powietrznej. Nie przełącza na gaz. Litwy na dachu "odlakierowane" - nie wiem jak one się nazywają, idą po bokach dachu, dobrze to widać na zdjęciach z tyłu. Ale to chyba plastik, więc nic groźnego.
Skrzynia laguje, nie zrzuca biegów tak dynamicznie jak bym oczekiwał, ale zakładam, że tak po prostu ma, mam porównanie tylko z Lexusem IS200 Igen, gdzie działo się to inaczej. Nie mam zastrzeżeń co do jej pracy - brak niepokojących dźwięków, nie szarpie itp.
Silnik pracuje równo, ładnie się wkręca, moc bardzo odczuwalna (brak mi porównania do innych, nigdy nie jeździłem niczym porównywalnym). Trochę dziwne dźwięki podczas ruszania, ale nie uznałbym tego za coś niepokojącego, Lexus też mi ruszał z dziwnymi dźwiękami.
W kole zbiornik LPG 60l, przez co nieciekawie "wystaje" z podłogi, bagażnik dość zaniedbany. Koła zapasowago nie widziałem, zapewne nie ma. Komputer podobno Stag, nie wiem jakie wtryski.
Wnętrze całkiem zadbane, komora silnika za to bardzo zaniedbana (o niczym to nie świadczy, ale mam pewne przykre doświadczenia z tym związane).
Właściciel dziwnie się zmiaszał na pytanie czy bierze olej. Niby bierze, ale tylko przy jeździe > 140.
Gdyby nie niepokojąco niskie zawieszenie, to pewnie bym wziął. Muszę o tym doczytać, może się okazać. że z tego powodu Maxima nie jest dla mnie.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: mały v8 » 2019-11-12, 18:35

Cena jak za dwa dobre rowery, a Ciebie takie usterki odwiodły od zakupu? Szukaj dalej , będzie już tylko drożej i gorzej :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek

13Homer
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-11-12, 11:44

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: 13Homer » 2019-11-12, 19:57

Nie usterki mnie odwiodły. Szukam czegoś, co spełni wiele kryteriów, to ma być samochód nie tylko do ganiania. Oglądałem go na razie z ciekawości i dlatego, że był blisko, ale efekt był, przyznaję, powalający. Nawiasem mówiąc 260KM to dla mnie za dużo, ale bym ścierpiał :) Nie pisałem o tym, ze właściciel moim zdaniem mocno ściemniał o spalaniu w mieście: 12l Pb/16l LPG. Kto wie, w czym jeszcze? Muszę najpierw poczytać, żeby wiedzieć na co patrzeć i o co pytać. Naprawdę mnie skonsternowało ten niski prześwit - w sieci znalazłem, że ma 13cm, obecne moje Volvo 14, ale nie wyglądało to na symboliczną różnicę, a nie mam zamiaru jeździć czymś, przez co będę musiał unikać parkowania za krawężnikami.
Niektórzy mogą sobie pozwolić na 2 samochody, z czego jeden tylko dla rozywki, ja niestety nie.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: mały v8 » 2019-11-13, 08:44

Jeżdżę tym modelem 10 lat, i nigdzie nigdy nie zawisłem, nie obdarłem spodu, progów itd,nie wiem o co ci chodzi z tym prześwitem? Jak ktoś potrzebuje jeździć po wertepach, to raczej szuka terenówki/suwa , a nie limuzyny, więc może rozważ Murano,ceny podobne, silniki te same w środku też wszystko będzie, a prześwit Ci urośnie dwukrotnie, i napęd na cztery koła dojdzie.
ObrazekObrazekObrazek

13Homer
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-11-12, 11:44

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: 13Homer » 2019-11-13, 11:33

Chodzi na przykład o to, że właściciel wspomniał, że przez progi trzeba przejeźdźać bardzo delikatnie. Nawet jak jeździłem obniżonym Accorderm, to progami się specjalnie nie przejmowałem. To jeszcze taka historia z mojego oglądania: Maxima zaparkowana prostopadle do krawężnika, właściciel wsiada za kierownicę do jazdy próbnej, włącza D i próbuje jechać. Nic, chce się toczyć, ale się nie toczy. Więc R i delikatnie cofnął, ale oczywiście dojechał do krawężnika. No to znowu D i znowu to samo. Wysiadamy i okazuje się, że rurami wydechowymi zahaczył o krawężnik (który był wyższy od chodnika za nim). Podniósł furę delikatnie i wydech "odskoczył". Po "informacji o progach" za bardzo się tym nie przejąłem, ale po przemyśleniu sprawy i "przeglądzie" miejsc, w których bywam (np. działka z nieciekawym dojazdem) to naprawdę może być problem. Tak czy inaczej po jednych oględzinach decyzji nie podjąłem, przymierzam się do kolejnej wizyty. Teraz jestem bardziej świadomy na co patrzeć.
Piszecie tak, jakbym ją już skreślił przez jakieś swoje widzimisię. Rozważam ją jako bardzo atrakcyjną opcję, ale nie jedyną. Nawiasem mówiąc SUVy, kombi, diesle odpadają, z różnych powodów. Tutaj pisze tylko o Maximie, powód jest chyba oczywisty?

Awatar użytkownika
PrzeRuSco
fanatyk nissana
Posty: 995
Rejestracja: 2012-09-14, 08:03
Lokalizacja: W-wa Bie(L)any

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: PrzeRuSco » 2019-11-13, 14:57

Tył rzeczywiście jest nisko ale przód to koza, więc albo obniżyć przód, albo podnieść tył tak samo zresztą jak w p11
Wagon NEO VVL czyli Midori no yajirushi
LPGTECH 504, Barracuda 130 Nl, Gold GT
Obrazek

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: mały v8 » 2019-11-13, 18:23

Wpierdzielił wielką butle z gazem , pewnie coś do tego woził , zawieszenie z tyłu siadło, i przez to drze rurami. Ale to nie jest żaden bolid co drze brzuchem.
ObrazekObrazekObrazek

13Homer
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-11-12, 11:44

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: 13Homer » 2019-11-18, 14:46

Nawet sprawdziłem. Taka butla LPG (załóżmy, że 60l, a nie 70) pusta waży niecałe 30kg, gazu wchodzi ok 25kg (niecałe 50l) = 50kg. To by pasowało, pod tylnym błotnikiem jest niższy prześwit, może rzeczywiście amortyzatory siadły? A może odskoczy jak się wyjmie butlę? Nie wiadomo.
Coś czuję, że ten samochód to mina: blacha zżerana od środka (purchle pod nienaruszonym lakierem, w dodatku w typowym miejscu złączenia błotnik-próg), kontrolka poduszki (może być zabrudzony czujnik, ale kto wie), nie przełącza na gaz (najtaniej wyjdzie zabrudzony elektrozawór, który można samemu przeczyścić, a jak nie to szukaj przyczyny). Cena wydaje się niska, ale wygląda jak premia za ryzyko. Do Maximy się nie zraziłem, ale do tego egzemplarza tak.

Bart1
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-08-16, 02:10

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: Bart1 » 2021-08-16, 16:16

Czesc.
Ja bede chcial sprzedac /pomóc tesciowej z maxima.
I musze ustalic jakas cene sprzedazy, potrzebuje pomocy.
Nissan Maxima
Rok produkcji 1993 3.0
Automatyczna klima
Automatyczne pasy bezp.
Tempomat
Tap. Skorzana/bordo
Kolor bialy
Pod klamka drzwi odblokowanie drzwi /" klawiatura"
Garazowany, bez rdzy
I to chyba tyle.
Przebieg-pewnie nikt mi nie uwierzy, sam bylem w szoku, tylko okolo 9.700 mil
Pomozcie!!!
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: majchrzok » 2021-08-17, 17:50

Pokaz na prv tą maxime

Bart1
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-08-16, 02:10

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: Bart1 » 2021-08-17, 23:56

Jak mam te zdjecia dolaczyc bo nie ogarniam?

Bart1
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-08-16, 02:10

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: Bart1 » 2021-08-18, 05:45


Bart1
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-08-16, 02:10

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: Bart1 » 2021-08-18, 05:51



Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: mały v8 » 2021-08-20, 07:17

Miałem kiedyś takie dwie krypy, jedną całą młodość zjeździłem, łoiłem wszystko co jechało na drodze, i takiego człowieka z sentymentem raczej musisz szukać :lol: . Realna cena rynkowa to 2-3 tyś złotych. Nie ukrywam że tak wyposażonej to nie widziałem , jak wszystko jest sprawne i faktycznie dopieszczone , to spróbuj ją wystawić gdzieś tam np na giełdzie klasyków za 15 tyś ,ew Niemickim ebayu, i czekaj na odzew. Albo sam ją przejmij,i postaw na żółte blachy jako pomnik :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek

Bart1
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-08-16, 02:10

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: Bart1 » 2021-08-20, 17:37

:hah: U kolego na Olx dawno nie byles. 2-3k to nawet o takiej cenie nie mysle. Tydzien temu troszke ja przegonilem po Kolobrzegu(na prosbe tesciowej z 5km) silniczek to tylko gwizdal, ona poprostu plynie. Jak wszystkie papiery ogarne to ja wystawie , do negocjacji.🤣🤣🤣

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Chcesz kupić Maxime - zapytaj tutaj

Post autor: mały v8 » 2021-08-20, 21:09

Już tak jej nie cukruj , przodem przywalone pijany blacharz pasował chyba te lampy, każda blacha w innym kolorze, klamki z kedrami na chama pomalowane. Idź na tego OLX-a i go wystaw, za 5 tys, ciekawe czy ktoś zadzwoni , ewentualnie łowcy katalizatorów :lol: Wartości użytkowych nie ma , igłą nie jest, więc grupa ludzi zainteresowanych może zawęzić się do kilku w Polsce. Do tego maxima J30 z Kołobrzegu :lol: ....obejrzyj kielichy , ranty doły progów , wyjmij oparcie fotela,zmienisz zdanie. Coś mi się zdaje że chcesz tu się zanęcić na klienta .
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”