Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
jabu70
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-01-21, 20:36

Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Post autor: jabu70 » 2020-01-07, 20:41

Witam!
Jak w tytule, poszukuję czujnika położenia wału na wieńcu koła zamachowego, bydle nie odpala, wymieniłem już czujnik położenia wałka rozrządu, wału na dole silnika, pozostał jeszcze ten ostatni cholernik na wieńcu , to on odpowiada za podanie sygnału na sterownik, niestety nigdzie go nie mogę namierzyć do kupna.
...Mówili - kup japońca, bezstresowy, niepsujący, wtopiłem już w gada tyle kasy ile jest wart, i nadal pokazuje mi faka!
Mega wygodny, drogi się trzyma jak gokart , ale już powoli mam go dosyć, silnik ciągnie jak szatan (jak działa), mnóstwo części wymieniłem na nowe, klimę naprawiłem, myślałem że będzie wygodną kanapą na dojazdy do pracy, a to cholerne koło fortuny, raz wygrana, trzy razy kop w jaja!
Może ktoś z szacownego grona forumowiczów , ma na zbyciu taki czujnik, chętnie odkupię i dam tej małpie jeszcze jedną szansę...
Uprzedzając pytania..., tak podpięty był komputer, brak sygnału na kolejnych czujnikach, dlatego to drążę. :razz:
Jest dobrze, ale nie beznadziejnie!
QX 2,0 manual 98r NAVI panel

Awatar użytkownika
jabu70
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-01-21, 20:36

Re: Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Post autor: jabu70 » 2020-01-13, 07:33

Niestety, ten czujnik , to napęd z czujnikiem magnetycznym od prędkościomierza. Sprawny, lecz poza tym że poznałem jego budowę, to nic nie wnosi do mojego problemu z odpalaniem.
Mam już powoli dosyć użerania się z tym cholerstwem... Liczyłem trochę na podpowiedzi co do możliwości uruchomienia gadziny, ale cóż...
Jest dobrze, ale nie beznadziejnie!
QX 2,0 manual 98r NAVI panel

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 505
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Post autor: mały v8 » 2020-01-15, 17:33

Zamiast pieprzyć głupoty,i wymieniać części na pałę, zrób mu normalną diagnostykę. Miałem taki samochód jak jeszcze były carne tablice, jeździłem nim z 5 lat i oprócz żółwich osiągów (miałem automat), i jakiejś śladowej rdzy , to nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń, i nigdy , ale to nigdy nic się nie zepsuło, oprócz elementów eksploatacyjnych które się normalnie zużywały.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
jabu70
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-01-21, 20:36

Re: Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Post autor: jabu70 » 2020-01-18, 12:51

Kolego sympatyczny, po pierwsze ,,nie pieprzę,, tylko napisałem , może w lekkim uniesieniu kilka zdań na temat mojego samochodu , po drugie czytaj ze zrozumieniem, bo napisałem że był podpięty komputer, po trzecie , to że jeździłeś ,, jeszcze na czarnych tablicach ,, i nic się nie działo , nic tu nie wnosi, ja używam ten samochód jako dupowóz na dojazdy do pracy ,i się popsuł, /nie wiedział że nie można/, i jak widzisz ta wiadomość również nic nie wnosi, ale klepnąłem ją tak jak ty.
Czujniki wymieniałem dlatego ,że pokazywał tak komputer, zaniki sygnału powodowały że raz był odczyt a raz nie , dla ,, świętego spokoju,, wymieniłem.
Co do czujnika na wieńcu , już pisałem, to napęd szybkościomierza, zły trop.

Mam już ,,kilka lat,, i historię samochodową liczoną w dziesiątkach aut które użytkowałem jako właściciel. Mam też jeszcze dwa inne , tak więc nie depczę z buta do pracy, ale liczyłem na pewną pomoc jak w innych forach w których uczestniczyłem, a nie na chamskie odzywki w stylu ,,nie pieprz,,.
Nie chcesz , nie pomagaj i nie odpisuj , i nie obrażaj.
Ostatnio zmieniony 2020-01-21, 20:44 przez jabu70, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest dobrze, ale nie beznadziejnie!
QX 2,0 manual 98r NAVI panel

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Re: Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Post autor: GRZECHu » 2020-01-18, 18:48

jabu70, a wiesz że miały problem z masą? Może to jest problem, grube kable masowe ludzie podpinali i problem z rozruchem znikał, na maxima.org jest wątek o tym i wpisy kilkudziesięciu ludzi którym takie dodatkowe masy pomogły. Nawet sprzedawali zestawy szukaj "grounding kit maxima A32"

Przykład gdzie chłopak pisze że paliła mu raz na 10 razy:

"
I had a serious starting problem on my 96 Max, similar to the one you described. The shop I went to swapped out the starter with no effect so I started reading up on this and found that a lot of people had this same problem. The solution I read about and that worked wonders for me was simply to run a wire from the negative pole of the battery to one of the bolts attaching the starter to the car. Use a pretty substantial wire by the way. This solved my starting problem instantly. Should take you only a few minutes to temporarily jury-rig something to see if this approach works for you. Good luck!!!

"
Może daleki strzał a może warto spróbować w Twojej maxi
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
jabu70
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-01-21, 20:36

Re: Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Post autor: jabu70 » 2020-01-20, 19:23

Oczywiście, masa to podstawa, niedługo po kupnie, wymieniałem sprzęgło i rozrusznik, podczas tych prac podłączyłem grubymi przewodami masę przy rozruszniku , skrzyni biegów , i na słupku silnika.
Słaba masa już nieraz zrobiła mi szkolenie, najbardziej w Chryslerach i mercedesach , tak więc to była moja pierwsza modyfikacja w tym samochodzie.

Ale dzięki za zainteresowanie.
Jest dobrze, ale nie beznadziejnie!
QX 2,0 manual 98r NAVI panel

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Re: Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Post autor: GRZECHu » 2020-01-20, 21:42

Czyli w ogóle nie odpala? Nawet za 10 razem?
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
jabu70
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-01-21, 20:36

Re: Pytanie o czujnik położenia wału na wieńcu koła zam.

Post autor: jabu70 » 2020-01-21, 20:35

Nie odpala, co nie jest takie dziwne, biorąc pod uwagę że nie ma iskry z cewek na świece, a cewki nie inicjują iskry, bo nie dostają sygnału ze sterownika żeby pracowały, a sterownik musi dostać sygnał od jakiegoś czujnika żeby dał możliwość zadziałania cewek itd...
Bezpieczniki sprawdzone, pozostaje chyba najgorsza opcja, czyli żmudne szukanie przerwy w obwodzie sterowania w wiązce przewodów , kabelek po kabelku...
Jak do tej pory, wszystko co mogłem wyczytać w necie, raczej się sprawdzało. Kupiłem go z dość ciężkim odpalaniem, oczywiście masa dodatkowa dołożona , ale zapadła decyzja kupna nowego rozrusznika, bo naprawa byłaby w podobnej cenie. Od tego czasu odpalał na widok kluczyka, ale przyszła kolej na sprzęgło , bo kończyło swój żywot, więc rozbiórka , nowe założone i bajka, jedziemy dalej. Po tej wymianie już odpalanie nie było takie gładkie , ale poczytałem znów i okazuje się że każdy kto demontował skrzynię , prędzej czy później , miał problemy z odpalaniem i tu znów na pierwszy plan wychodzi masa do skrzyni , coś niby związane ze słabą przewodnością pomiędzy skrzynią a silnikiem. Dla mnie trochę to naciągane, ale co tam , następna masa bezpośrednio do skrzyni. Niestety odpalanie już nie jest od obrotu wału, tylko piłowanie po kilka razy aż odpalił. Moje podejrzenie padło więc na oczywistego winowajcę , który również mnie przećwiczył w innych modelach, czyli czujnik położenia wału. Jednak czujnik okazał się ok, więc jak miał jeszcze wenę na odpalanie, to szybko do mechanika i komputer diagnostyczny podpięty w celu diagnozy. Niestety wszystkie czujniki w tym modelu są dwupinowe więc dane nie były jednoznaczne, wskazywały tylko na zanik sygnału od czujników, stąd też dla świętego spokoju wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu, jednak również bez efektu.
Niestety z dnia na dzień coraz gorzej odpalał , aż w końcu przestał , jak już powyżej napisałem nie daje sygnału do zadziałania cewek zapłonowych, tylko rozrusznik miele jak młynek .
Oczywiście można lawetą dostarczyć do serwisu, dobrego warsztatu, lub innych czarodziejów ten samochód, ale tak jak pisałem we wcześniejszych postach , mam jeszcze inne samochody, więc pakowanie kolejnej dużej kasy w samochód o małej raczej wartości, gdy już od zakupu włożyłem w niego jego równowartość w częściach, to raczej zniechęcająca historia. Dlatego mając w miarę sprawne ręce i wyobraźnię, chciałbym we własnym zakresie go ożywić z Waszą pomocą , lub jak się nie uda, sprzedać na części, choć byłoby szkoda, fajnie to jeździ (jak działa).
Jest dobrze, ale nie beznadziejnie!
QX 2,0 manual 98r NAVI panel

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”