Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A33] Wymiana sprężyn zawieszenia

Moderator: janusz

killer
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2011-05-04, 19:15
Lokalizacja: Mikulice

[A33] Wymiana sprężyn zawieszenia

Post autor: killer » 2014-02-14, 11:37

Padła jedna ze sprężyn przedniego zwieszenia, więc szykuje się wymiana, stąd pytanie, na jakie warto wymienić? znalazłem coś takiego, tylko nie wiem czy będzie pasować do A33B,
http://www.samcar.pl/product_info.php?p ... id=2105437

Po za tym, cena tych sprężyn wydaje mi się wysoka. Wymieniając dwie cena wychodzi 772 zł, wiec trochę dużo. Dlatego zacząłem szukać i znalazłem kilka zestawów obniżających, które nadałyby się pod seryjne amorki, m.in Vogtland lub Eibach. H&R nie biorę pod uwagę ponieważ są wyraźnie droższe od dwóch poprzednio wymienionych.
Vogtlandy kosztują około 800 zł z przesyłką, a Eibachy również w tych granicach.

Czy ktoś już zakładał taki zestaw u siebie do seryjnych amorków? Jak wrażenia i wytrzymałość takiego zestawu?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-02-14, 12:39 przez killer, łącznie zmieniany 1 raz.
... jedno życie masz, tylko raz możesz być wielki...

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2014-02-15, 07:49

tein h tech. jedyna słuszna opcja:)
http://www.amazon.com/H-TECH-Lowering-S ... B007TPAORS

killer
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2011-05-04, 19:15
Lokalizacja: Mikulice

Post autor: killer » 2014-02-24, 10:57

ciekawy zestaw zaproponowałeś Artur, myślę że warto wziąć go pod uwagę. Póki co problem sprężyny został rozwiązany przez zakupienie całej używanej kolumny McPhersona. Jednak w związku, że amortyzatorom nie zostało zbyt wiele sprawności, za niedługo planuje zakup kompletu nowych amorków i zastanawiam się nad delikatny obniżeniem. Tylko pytanie, o ile twardziej będzie na zestawie Teina? z wyczytanych opinii na temat Eibacha wiem, że są to sprężyny tylko nieznacznie twardsze od seryjnych, troszkę twardziej na Vogtlandach, a jak ma się w tej kwestii Tein?
... jedno życie masz, tylko raz możesz być wielki...

Awatar użytkownika
Szalony
fanatyk nissana
Posty: 1017
Rejestracja: 2009-12-08, 13:05
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: Szalony » 2014-02-24, 11:34

Ja od ponad 2 lat jeżdżę na Tein h-tech i mogę śmiało polecić te sprężyny. Tein ma jeszcze w swojej ofercie sprężyny s-tech które jeszcze bardziej obniżają samochód ale pamiętać trzeba, że im większa gleba to mniej komfortowo i krawężniki stają się groźne. Trzeba też pamiętać, że do większej gleby trzeba już zastosować specjalny amortyzator.
Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że w maximie do jazdy na co dzień nie ma co iść w dużą glebę. Żeby zniwelować prześwity między błotnikiem a oponą, trzeba naprawdę nisko zejść...obstawiam, że przednia belka będzie wtedy mniej więcej 5cm od asfaltu ;)
└(-.-)┘┌(-.-)┘┌(-.-)┐└(-.-)┐

killer
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2011-05-04, 19:15
Lokalizacja: Mikulice

Post autor: killer » 2014-02-24, 12:03

Niżej niż 4cm z przodu i 2-3cm z tyłu nie chciałbym obniżać, niestety wiemy po jakich drogach przychodzi nie raz podróżować. Głównie zależy mi na polepszeniu właściwości jezdnych, większej precyzji przy prowadzeniu i dopiero na drugim miejscu poprawy wyglądu, jednak nie wpływając znacznie na obniżenie komfortu.
Myślę, że takie sprężyny mogłyby dobrze współgrać z białymi amorkami Tokico, które są oferowane m.in na allegro, chyba żeby pójść w stronę KYB AGX lub coś od KONI.
Szalony, do jakich amorów założyłeś Tein'a? do serii? a jeśli tak to jak długo już jeździsz na takim zestawie i jak wygląda trwałość amorów?
... jedno życie masz, tylko raz możesz być wielki...

Awatar użytkownika
Szalony
fanatyk nissana
Posty: 1017
Rejestracja: 2009-12-08, 13:05
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: Szalony » 2014-02-24, 12:33

Ja założyłem sprężyny teina razem z tokico illumina. Mam na nich regulację twardości, która działa znakomicie. Tak jak pisałem śmigam już na tym zestawie ponad 2 lata i nic się nie dzieje.
Odnośnie tych amorków tokico oferowanych na allegro, to zanim kupisz to poproś o real zdjęcia....... obstawiam, że są to zwykłe czarne amorki tokico i zdjęcie jest tylko na przynętę;)
└(-.-)┘┌(-.-)┘┌(-.-)┐└(-.-)┐

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”