Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] Spoiler z Amerykańca A32 do QX?

Moderator: janusz

genonef
wiem o czym pisze
Posty: 49
Rejestracja: 2012-02-23, 22:25
Lokalizacja: Poznań

[A32] Spoiler z Amerykańca A32 do QX?

Post autor: genonef » 2012-11-07, 11:52

Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad dołożeniem spoilera na klapę bagażnika mojej maximy... Pierwsze co przyszło mi do głowy to te z amerykańskiej siostry ale po krótkim przyjrzeniu się obu tyłom tych aut dochodzę do wniosku że są jednak mocno różne i ta lotka chyba nie podejdzie... Czy ktoś już może podejmował ten temat? Jakieś sugestie?

Edit.:
Poszukałem jeszcze nieco więcej i takie coś znalazłem:
http://www.cardomain.com/ride/341932/19 ... 3419320007
Wygląda to w sumie całkiem nieźle :) Pytanie gdzie taką lotkę dostać no i nadal nie wiem czy ta z amerykańskiej wersji podejdzie?
Ostatnio zmieniony 2012-11-12, 11:34 przez genonef, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tmuranski
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2011-11-15, 11:16
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: tmuranski » 2012-11-07, 15:07

genonef - jesteś pewien, że chcesz sobie szpecić autko i dodawać miejsce świetne dla korozji? Ja mam spojler fabrycznie (US), ale jak widzę co się pod nim już dzieje, to chyba przy okazji robienia blaszek usunę go i zaszpachluję ślady :D

genonef
wiem o czym pisze
Posty: 49
Rejestracja: 2012-02-23, 22:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: genonef » 2012-11-07, 15:11

Po obejrzeniu kilku modeli ze spoilerem, mój teraz taki smutny mi się wydaje :-(

Awatar użytkownika
tmuranski
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2011-11-15, 11:16
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: tmuranski » 2012-11-08, 11:28

:) wiesz co, osobiście nienawidzę spojlerów :) a nisia jest moim trzecim pod rząd samochodęm różnych modeli i marek, które ma fabrycznie montowany badziew na bagażniku :) Tak, czy inaczej, może koledzy mnie zlinczują, ale ja Maximy nie uważam za auto, które ma korzenie sportowe (hehe tu kolejny zonk - kupiłem ją z napisem nissan sport na szybie i wydechem wielkości średniej rynny, co uważam za jeszcze większą wiochę niż niewydarzony spojler :D), tylko jest wygodnym, dużym samochodem z niezłym kopem którym od czasu do czasu można ustawić w szeregu papraków w golfach i astrach ;). A tak poważnie, to po prostu lubię klasyki i te spojlery-bajery mi się nie widzą.

Awatar użytkownika
Szalony
fanatyk nissana
Posty: 1017
Rejestracja: 2009-12-08, 13:05
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: Szalony » 2012-11-10, 13:50

tmuranski pisze::) Tak, czy inaczej, może koledzy mnie zlinczują, ale ja Maximy nie uważam za auto, które ma korzenie sportowe (hehe tu kolejny zonk - kupiłem ją z napisem nissan sport na szybie i wydechem wielkości średniej rynny, co uważam za jeszcze większą wiochę niż niewydarzony spojler :D), tylko jest wygodnym, dużym samochodem z niezłym kopem którym od czasu do czasu można ustawić w szeregu papraków w golfach i astrach ;). A tak poważnie, to po prostu lubię klasyki i te spojlery-bajery mi się nie widzą.
Każdy lubi co innego i o gustach się nie dyskutuje. Mnie osobiście również bardziej odpowiada Maxima bez spojlera. Druga sprawa odnośnie korzeni sportowych ....... przyspieszenie jakie ma ten samochód z 3 litrową jednostką, manualną skrzynią oraz podstawowymi modami pozwala na stwierdzenie o "korzeniach sportowych" Myślę, że nikt Cię nie będzie linczował bo jesteś pewnie nieświadom co piszesz, bo nie miałeś pewnie okazji jechać lekko pomodzoną Maximą :-P Nie wiem również dlaczego nazywasz ludzi w golfach czy astrach PAPRAKAMI mnie osobiście nie przeszkadza kto czym jeździ.... może dlatego, że jestem wieśniakiem z końcówką wielkości rynny :mrgreen:
└(-.-)┘┌(-.-)┘┌(-.-)┐└(-.-)┐

Awatar użytkownika
maximastegna
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2011-02-27, 17:36
Lokalizacja: Stegna

Post autor: maximastegna » 2012-11-10, 14:32

dobre:D

genonef
wiem o czym pisze
Posty: 49
Rejestracja: 2012-02-23, 22:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: genonef » 2012-11-10, 15:04

Szalony, jak już doposażysz swoją Maxi w kompresor to zaczniesz odczuwać braki w tzn downforce i poważnie rozpoczniesz rozważać dołożenie spoilera :mrgreen: Oczywiście wtedy nie takiej ozdobnej zabawki o której tutaj rozmawiamy, a czegoś co realnie poprawia siłę docisku przy 300km/h ;-)
No ale wracając do tematu - orientuje się ktoś czy taki spoiler od amerykańca podjedzie do QX? albo skąd wziąć dedykowany do QX spoiler?

Awatar użytkownika
zdanek
wiem o czym pisze
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-02, 20:08
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: zdanek » 2012-11-11, 01:14

Na allegro zerknij, widziałem tydzień temu była maxi qx po lifcie. Cała klapa z lampami po lifcie ze spoilerem.

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2012-11-11, 10:43


genonef
wiem o czym pisze
Posty: 49
Rejestracja: 2012-02-23, 22:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: genonef » 2012-11-11, 11:11

I powiadacie, że to jest fabrycznie montowany spoiler w QX 95-00? Bo mocno nieciekawie wygląda... :-? No ale pozyskał bym 3 światło stopu xD

Tym nie mniej ten od amerykańskiej maximy wydaje mi się dużo ładniejszy :)

Ps.
Lombardo88, jak tam z częściami dla mnie? :-D

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2012-11-11, 12:32

a właśnie wysyłam ofertę na priva:D a co do spojlera od usa, to nie podedzie za bardzo, bo amerykaniec ma bardziej zaokrągloną klapę i wyglądało by to tragicznie. polecam Ci mini lotkę od audi a6 na krawędź. http://allegro.pl/audi-a6-4f0-spoiler-t ... 78657.html

Awatar użytkownika
jerry
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2009-12-19, 00:17
Lokalizacja: okolice

Post autor: jerry » 2013-01-02, 04:19

tmuranski pisze::) wiesz co, osobiście nienawidzę spojlerów :) a nisia jest moim trzecim pod rząd samochodęm różnych modeli i marek, które ma fabrycznie montowany badziew na bagażniku :) Tak, czy inaczej, może koledzy mnie zlinczują, ale ja Maximy nie uważam za auto, które ma korzenie sportowe (hehe tu kolejny zonk - kupiłem ją z napisem nissan sport na szybie i wydechem wielkości średniej rynny, co uważam za jeszcze większą wiochę niż niewydarzony spojler :D), tylko jest wygodnym, dużym samochodem z niezłym kopem którym od czasu do czasu można ustawić w szeregu papraków w golfach i astrach ;). A tak poważnie, to po prostu lubię klasyki i te spojlery-bajery mi się nie widzą.
Kolega tmuraski ma racje :) Maxi w oryginale to typowe limo, nie dla niej sa spojlery.
Miałem A32 us i A33 us w tej drugiej fabryczny spojler, zdjałem go :)
Maxi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”