Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] Bagażnik się nie otwiera.

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

[A32] Bagażnik się nie otwiera.

Post autor: GRZECHu » 2010-02-06, 15:03

Dziś zakupy z marketu przywiozłem na siedzeniu bo bagażnik przestał się otwierać, czasem już tak miał ale wystarczyło włożyć kluczyk i sie bez problemów otwierał, a dziś kluczyk przekręciłem o prawie 90 stopni a bagażnik się nie otworzył.

Ktoś może ma pomysł jak teraz go otworzyć nie niszcząc nic?
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2010-02-06, 15:42

Probowales go dopchnac i dopiero otworzyc? Ktos kumaty na pewno otworzy go od srodka. Jak zdemontujesz oparcie kanapy to trzeba bedzie jeszcze odkrecic taka blache i jest dostep do bagaznika od srodka. Jak kupilem maxime to nie dzialalo otwieranie za pomoca guzika w kabinie, otwieral sie tylko kluczykiem. Prawde mowiac to nie wiem jak to naprawilem, wiem ze cos tam poruszalem mechanizmem, ten sie jakos obnizyl i od tamtej pory dziala. To taka podpowiedz gdyby sie jednak zdecydowal otworzyc od zewnatrz.

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2010-02-06, 16:36

U mnie w j 30 to jest taka zapadka w zamku która przełącza że w jednej pozycji otwiera się tylko z kluczyka a w drugiej z kluczyka i z przycisku w drzwiach. Spróbuj tak jak radzi Dylson lekko nacisnąć klapę i może wtedy zadziała.
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2010-02-06, 17:24

dylson pisze:Probowales go dopchnac i dopiero otworzyc?
Pukałem, dopychałem, odciągałem, siadałem... jeszcze mam pomysł żeby WD40 od środka prysnąć (pod krawędź wejdzie ta rurka od wd40 to może i zamek trafię?
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2010-02-06, 19:13

Może pomoże ale nie wiem czy się uda :( Jak nie to "Bosch" i wycinać otworek ;) Żart :evil: :evil: :evil:
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Awatar użytkownika
Szalony
fanatyk nissana
Posty: 1017
Rejestracja: 2009-12-08, 13:05
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: Szalony » 2010-02-08, 11:05

A jak otwierasz pilotem to słychać "pyk" ;-) , czy siłownik wcale nie reaguje ?
└(-.-)┘┌(-.-)┘┌(-.-)┐└(-.-)┐

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2010-02-08, 20:14

Szalony pisze:A jak otwierasz pilotem to słychać "pyk" ;-) , czy siłownik wcale nie reaguje ?
Słychać ale takie głuche jakby nie trafiało coś albo nie dawało rady, auto stoi na dworze, może coś przymarzło?
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2010-02-09, 07:41

gdzie masz butle od gazu??

ejaskulska
wiem o czym pisze
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-15, 19:29
Lokalizacja: Margonin

Post autor: ejaskulska » 2010-02-10, 21:03

Grzechu, u mnie jest podobnie, kilka tygodni temu odmówiło posłuszeństwa otwieranie bagażnika z pilota. Słychać "pyk", ale klapa nie odbija. Nic z tym jeszcze nie robiłem, bo otwieram bagażnik z kluczyka, ale to co Tobie się przytrafiło, jest dla mnie ostrzeżeniem, tym bardziej, że to otwieranie z kluczyka nie działa idealnie, jakoś tak z oporem. Może to przez mrozy? Muszę naprawić bez odkładania na potem.

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2010-02-10, 23:09

Zrobiłem! taaadaaa!

3 dni wcześniej zalałem zamek wd40, dziś przekręciłem kluczyk tak jakbym chciał otworzyć, niby się zamek przekręcił jak wcześniej ale nic nie puściło, w tym czasie 2 rękę włożyłem pod krawędź (ledwo się da tam cokolwiek wsadzić ale jakoś się udało) na wysokości zamka i delikatnie dociskałem klape i pociągałem ruszając jednocześnie kluczykiem, aż po 10-15 razach puściło. Nie miałem nic lepszego więc zapsikałem mechanizm silikonem w spraju takim do uszczelek żeby nie zamarzały :)

To chyba taki foch lekki bo moja maxi stoi teraz na dworze :( smutno jej w te mrozy, ale pogadaliśmy, wyjaśniliśmy sobie i odpuściła :) uwielbiam tą furę :)
Ostatnio zmieniony 2010-02-10, 23:28 przez GRZECHu, łącznie zmieniany 1 raz.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
Kreyzol WPR
fanatyk nissana
Posty: 614
Rejestracja: 2009-12-08, 23:57
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Kreyzol WPR » 2010-02-10, 23:24

to najwazniejsze, czule podejsc do sprawy, przeprosic, wytlumaczyc, pogadac jak czlowiek z czlowiekiem
P.U.H. Rybak
Przewóz Osób 604-564-355

ejaskulska
wiem o czym pisze
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-15, 19:29
Lokalizacja: Margonin

Post autor: ejaskulska » 2010-02-17, 22:55

Byłem dziś u mechanika-elektryka z Maximką. Przypomnę: klapa bagażnika otwierała sie tylko z kluczyka, za pomocą pilota lub przycisku w drzwiach kierowcy było słychać tylko pyknięcie, ale klapa nie odskakiwała. Okazało się, że w mechaniźmie elektrycznego odblokowywania wyskoczyła jakaś sprężynka. Już po problemie. Grzechu, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2010-05-12, 22:08

U mnie okazało się że zamek w klapie nie był dokręcony, ciężko to było wyłapać bo nie miał luzu jak ręką go sprawdzałem dopiero bardzo silne szarpnięcie pokazało, że ma parę mm luzu co powodowało zacinanie się. Dokręciłem górę (pod tą osłonką 2 śruby), ustawiłem dolny zamek i wszystko wróciło do normy, działa jak nówka :)

Przemek: ta sprężynka o której mówisz jest w dolnym zamku, można go przesunąć w dół taką jakby dzwigienką aby zablokować otwieranie z pilota i kabiny, właśnie ten mechanizm utrzymuje u góry mała sprężynka, jak jej nie ma zamek opadnie i będzie stukał ale nie otworzy bez kluczyka.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

MAXI
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-08, 23:25
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: MAXI » 2010-05-13, 06:38

Ja jak odkurzałem bagażnik przesunąłem dzwigienkę i na drugi dzień sie trochę zdziwiłem jak nie mogłem otworzyć bagażnika. W końcu otworzyłem kluczykiem ale było cięzko. Nie wiem czy kiedykolwiek był w ten sposób bagażnik otwierany.

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2010-05-13, 16:31

Mimo tego, że u mnie otwierałem tylną klapę nie tylko ze środka kabiny ale także od czasu do czasu kluczykiem to po zimie nawet klucza nie mogę przekręcić i otwieram tylko ze środka auta.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

QbaX
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-05, 23:34
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: QbaX » 2012-11-05, 23:40

GRZECHu pisze:U mnie okazało się że zamek w klapie nie był dokręcony, ciężko to było wyłapać bo nie miał luzu jak ręką go sprawdzałem dopiero bardzo silne szarpnięcie pokazało, że ma parę mm luzu co powodowało zacinanie się. Dokręciłem górę (pod tą osłonką 2 śruby), ustawiłem dolny zamek i wszystko wróciło do normy, działa jak nówka :)

Przemek: ta sprężynka o której mówisz jest w dolnym zamku, można go przesunąć w dół taką jakby dzwigienką aby zablokować otwieranie z pilota i kabiny, właśnie ten mechanizm utrzymuje u góry mała sprężynka, jak jej nie ma zamek opadnie i będzie stukał ale nie otworzy bez kluczyka.

Dokladnie tak jak wyzej napisal GRZECHu
otworzylem podłokietnik i klapke za nim. Przez otwór za pomocą dłuższego kijka podnioslem dzwigienke zamka i działa już z pilota. Dzieki za pomoc - gdyby nie forum to pewnie rozbieralbym oparcie.

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2012-11-06, 17:44

GRZECHu pisze:Zrobiłem! taaadaaa!

3 dni wcześniej zalałem zamek wd40, dziś przekręciłem kluczyk tak jakbym chciał otworzyć, niby się zamek przekręcił jak wcześniej ale nic nie puściło, w tym czasie 2 rękę włożyłem pod krawędź (ledwo się da tam cokolwiek wsadzić ale jakoś się udało) na wysokości zamka i delikatnie dociskałem klape i pociągałem ruszając jednocześnie kluczykiem, aż po 10-15 razach puściło. Nie miałem nic lepszego więc zapsikałem mechanizm silikonem w spraju takim do uszczelek żeby nie zamarzały :)

To chyba taki foch lekki bo moja maxi stoi teraz na dworze :( smutno jej w te mrozy, ale pogadaliśmy, wyjaśniliśmy sobie i odpuściła :) uwielbiam tą furę :)
Na pewno foch, te auta mają duszę !

[ Dodano: 2012-11-06, 17:44 ]
Kreyzol WPR pisze:to najwazniejsze, czule podejsc do sprawy, przeprosic, wytlumaczyc, pogadac jak czlowiek z czlowiekiem
Ja jak powiedziałem ojej, że ją sprzedam to zaczęła "fisiować".
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”