Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Wskaźnik temperatury silnika - dziwne wskazania

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

cezary-1909
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-11, 18:06
Lokalizacja: Zielonka

[P/WP11.144] Wskaźnik temperatury silnika - dziwne wskazania

Post autor: cezary-1909 » 2012-08-06, 18:51

Witam,

Od jakiegos czasu zaczal mi sie przegrzewac silnik. Przynajmniej tak pokazuja zegary. Poczatkowo powiazalem to z klimatyzacja. Po jej wylaczeniu wszystko wracalo do normy.
Ostatnio jednak Problem pojawia sie na wlaczonej samej dmuchawie, a nawet bez niej.

Posprawdzalem wentylatory (wlaczaja sie), stan cieczy w chlodnicy (w normie).

Dzisiaj zrobilem ciekawy test. Wlaczylem klime na minimum i dmuchawe na maksa. Postal tak 15 minut i temperatura w normie. Ku mojemu zdziwieniu, po wlaczeniu swiatel wskazowka poszla w gore. Jak wylaczam wszystkie odbiorniki pradu to jest OK, ale jak wlacze wszystko co sie da to po 3 sekundach wskazwka temperatury jest na czerwonym polu, jak wylacze wszystko to tak samo szybko wraca do normy. W mojej opinii niemozliwe jest zeby temperatura tak szybko sie zmieniala.

Co moze byc przyczyna? Uszkodzony zegar? czujnik temperatury cieczy? Jakis inny problem z elektryka?


P.S. Sorka za brak polskich znakow, ale cos mi sie klawiatura poprzestawiala :|

    Awatar użytkownika
    vincetti
    fanatyk nissana
    Posty: 516
    Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
    Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

    Post autor: vincetti » 2012-08-06, 20:25

    cezary-1909, To nie problem z grzaniem tylko z elektryką. Przyczyną może być masa na przewodach. Na samym początku dobrze wyczyść styk klema z minusem akumulatora a jak nie pomoże to idź dalej za ciosem i sprawdź licznik czy nie ma zimnych lutów. Jest opisane na forum co i jak zrobić. Pozdrawiam.
    Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
    Obrazek

    cezary-1909
    nowy na forum
    Posty: 20
    Rejestracja: 2010-11-11, 18:06
    Lokalizacja: Zielonka

    Post autor: cezary-1909 » 2012-08-06, 20:46

    vincetti pisze:cezary-1909, To nie problem z grzaniem tylko z elektryką. Przyczyną może być masa na przewodach. Na samym początku dobrze wyczyść styk klema z minusem akumulatora a jak nie pomoże to idź dalej za ciosem i sprawdź licznik czy nie ma zimnych lutów. Jest opisane na forum co i jak zrobić. Pozdrawiam.
    Dzięki za odpowiedź. W wolnej chwili zajrzę w te zegary. Klema raczej w porządku, ale kto wie... Sprawdzę I dam znać jak coś.
    Pozdrawiam.

    ODPOWIEDZ

    Wróć do „Elektryka”