Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12] Działa tylko "pół" nawiewu

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

birkin
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-12-31, 22:06
Lokalizacja: Łapy

[P12] Działa tylko "pół" nawiewu

Post autor: birkin » 2011-12-31, 22:10

Witam wszystkich. Podczas dzisiejszej wymiany filtra kabinowego zauważyłem jedną rzecz a mianowicie to, że gdy mam ustawioną dmuchawę w trybie szyba-nogi to działa mi tylko pół nawiewu, czyli od strony kierowcy tak do połowy szyby (idąc w stronę pasażera) czuć wydobywające się powietrze z nadmuchów a drugiej części nawiewu nie wydostaje się powietrze. Jednak gdy przełączę nadmuch w tryb na samą szybę, włączany przyciskiem do odparowania szyby, to wydobywające się powietrze czuć na całej szerokości szyby. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną, że dmucha tylko na połowie szyby w trybie szyba-nogi?
A tak poza tym to nie wiem czy nie dmucha mi za słabo na szyby, nawet jak nastawię na najwyższy bieg nadmuchu, słychać tylko mocne szumy ale jakoś mimo to słabo dmucha.

Saffira

Post autor: Saffira » 2011-12-31, 22:18

a sprawdziłeś przewody, albo styki?może cos sie odkleiło poluzowało ?

birkin
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-12-31, 22:06
Lokalizacja: Łapy

Post autor: birkin » 2011-12-31, 22:57

Ze smutkiem muszę przyznać ale jestem zielony w sprawach motoryzacyjnych a o elektryce już nie wspomnę :-( jak się dostać do tych styków i przewodów? Czy one mają wpływ na te "pół" nawiewu czy na być może słabą siłę nadmuchu?

Saffira

Post autor: Saffira » 2011-12-31, 23:03

szczerze to podejrzewam, że tak jak w almerze-zdjąć deske rozdzielczą i tam szukać, patrzeć
wpływ moga mieć owszem
w almerach, primerach czasami tak jest że pójdą styki (kwestia lutowania potem) i to jest przyczyną

birkin
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-12-31, 22:06
Lokalizacja: Łapy

Post autor: birkin » 2011-12-31, 23:18

Postaram się to sprawdzić w tygodniu chociaż prawdopodobnie zajrzę tam w przyszły weekend. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną tych problemów opisanych w pierwszym poście?

Awatar użytkownika
nowak
fanatyk nissana
Posty: 479
Rejestracja: 2010-11-07, 21:17
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: nowak » 2012-01-01, 17:54

ja bym podejrzewał że jedno z cięgieł lub silniczków ustawiających klapki się odłączyło, trzeba spróbować od spodu dobrać się do deski rozdzielczej i podejrzeć czy jak przełączasz nawiewy, to wszystko chodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”