Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Dołożenie elektrycznych szyb

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-08-28, 21:28

a więc reasumując, w słupkach nie mam wiąźek no i wysyłam zdjęcie tej wiąźki pod przełączniki od strony kierowcy. Prosiłbym niech mi ktoś to jeszce raz zbierze do kupy i nakreśli co potrzebuję i czy dużo rzeżbienia jest. Największym dla mnie zmartwieniem byłoby przeprowadzić nową wiązke z dzwi kierowcy bo jest tam mało miejsca do manewru i sajgon z kablami :(

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2012-08-28, 21:48

mieszko nie masz żadnej kostki w słupku za tą plastikową osłonką? Powinna być kostka taka co się spina razem z wtyczką od wiązki drzwi- kostka 8-mio pinowa. Jak masz centralny zamek to musisz ją mieć. Powinno do niej dochodzić chyba 5 przewodów.
Swoją drogą ta Twoja wtyczka do panelu dość ubogo wygląda jeśli chodzi o ilość przewodów

Do założenia elektrycznych szyb potrzebujesz wiązki drzwi - do każdych drzwi (oprócz wiązki drzwi przednich prawych - pasażer), panel sterowania i silniki do podnoszenia.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-08-28, 22:09

no właśnie nie mam żadnej innej kostki w słupku prócz tej od centralnego :( ta wiązka u kierowcy wygląda ubogo pewnie dlatego że tyko jest sterowanie na 2 szyby. Czyli najlepiej było by zakupić całą instalację pod szyby prócz prawego pasażera z przodu ? Janusz a orientujesz się jak i gdzie byłoby wpiąc ta nowa wiązkę już na końcu od kierowcy, bo na dole na wysokości słupka z przodu u kierowcy jest tyle kabli i taka ciasnota że szok.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2012-08-28, 22:18

mieszko pytanie z serii za 5pkt. ile masz przewodów w tej wtyczce od centralnego? Jak 5 i jeden jest biało/czerwony i napięcie pojawia się na nim po załączeniu zapłonu to instalacja powinna być pociągnięta do elektrycznych szyb.
Przy nodze kierowcy jedna wtyczka jest 18-sto pinowa, a druga 6-cio pinowa. Tyle wygrzebałem z service manuala.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-08-28, 22:42

janusz to sprawdze jeszcze raz na spokojnie jutro jak się sprawa ma i dam znać

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2012-08-29, 19:56

A jak ja nie mam instalacji pod elektryczne szyby to które wiązki musze kupić/zrobić?

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2012-08-29, 21:12

zuh weź zobacz jakie przewody wchodzą Ci w kostkę tą pod osłonką plastikową na słupku. Zrób foto i podeślij. Na bank będziesz musiał kupić to co napisałem koledze mieszko.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-09-01, 20:51

Janusz chwilowo nie mam jak sprawdzić tych przewodów, ale tak sobie teraz myślę, że to byłby najmniejszy problem statecznie poprostu kupię wiązki i tyle. Najbardziej martwi mnie to jak pisałem jak bedzie z podłączeniem tego panelu od kierowcy. Bo widziałeś, że tam moja wiążka jest uboga więc należałoby i ją zmienić. Teraz pytanie jak ją i gdzie poprowadzić musiałbym. Na szybkiego sprawdzałem tam pod osłoną pod kierownicą jak jest przeprowadzenie przez drzwi kierowcy do środka stara wiązka i pod kierownicą jest taki bajzel wszystkiego pełno, mało dojścia więc jak to rozwiązać ?

Czekam na jakięs rady

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2012-09-02, 14:38

mieszko jutro jak znajdę chwilę czasu to rozbiorę ten bok koło nogi kierowcy i zrobię Ci foto. Jak poprowadzić nową wiązkę? Bardzo prosto - wyciągasz starą i wkładasz tą "nową".
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-09-02, 20:00

Janusz no właśnie tu jest ten problem gdzię tą nową wiązkę wpiąć. Dziś rozebrałem ten bok i nie mogłem zdiagnozować gdzie jest ta kostka, pod którą podpiąłbym tą wiązke.
Poniżej dodaje 2 zdjęcia, pierwsze to mała skrzyneczka mozesz mi powiedzieć co to za moduł, od czego jest, a drugie zdjęcie to nieco wyżej od tej wiązki są jakięs wtyczki z wiązkami z tym, że nie są to 18 pinowe takie jakie powinny być do el. szyb tak mi się zdaje chyba.


1. Obrazek

2. Obrazek

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2012-09-03, 10:18

Ta skrzyneczka to jest najprawdopodobniej moduł centralnego zamka. Odpowiada on również za powolne wygaszanie światła na podsufitce.

UP

Właśnie skończyłem przekopywać swój samochód w poszukiwaniu kostek i znalazłem je. Ale nie tam, gdzie wskazywał service manual tylko nieco wyżej. Najłatwiej jest się do nich dostać poprzez wyciągnięcie gumowego łącznika słupek-drzwi. Wtedy dojście do kostek jest łatwiejsze niż gmeranie w tonie przewodów. Sprawę ułatwia również wyjęcie tej plastikowej półeczki pod kierownicą - trzyma się na 3 śrubach.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-09-03, 19:12

jutro dokopie się według twoich zaleceń, zrobię foto i sprawdzimy czy będziemy mówić o tym samym :)

[ Dodano: 2012-09-05, 21:19 ]
dziś miałem czas i jescze raz się dokopałem, jak teraz pomysle sobie, że zamiast szukać tej kostki tam na dole w stercie tych kabli to poprostu mogłem odrazu wyciągnąć tą wiązke z drzwi jak mi napisałeś to sam się z siebie śmieję :)
Janusz daję ci foto podglądowe, są 2 kostki jedna zapewna od centralnego a druga ta większa pewnie od el. i teraz mam pytanie czy jak jedynie pozamieniam tylko wiązki i wepnę tą co bedzie na 4 szybki to wszystko bedzie śmigać czy potzebny bedzie jescze jakiś modul, który będzie tym kierował ?

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 2012-09-07, 22:13 ]


Janusz wrzucam fotki kostek, trochę niewygodne dlatego poniżej opisze kolory przewodów

1. Duża kostka

Obrazek

Przewody:

1) rząd
-biało-zielony
-brązowo-biały
-zielono-biały
-czerwono-biały
-czarno-biały
2) rząd
-fioletowo-zielony
-zielono-biały
-zielono-czarny
-żółto-pomarańczowy
-żółty
-czarny
-biało-czerwony

2. mniejsza kostka

Obrazek

Przewody:

1) rząd
-pomarańczowy
-zielono-czerwony
-niebiesko-czerwony
2) rząd
-niebiesko-biały
-niebiesko-zielony
-żółty
-fioletowo-czarny

3. Kostka z tyłu

Obrazek

Przewody:

1) rząd
-biało-czerwony
-srebrny (siwy)
2) rząd
-zółto-czerwony
-fioletowow-zielony
-biało-brązowy
-żółto-czarny

Jakoś takby to wyglądało, chyba że pomyliłem się w odcieniach kolorów.
Zauważyłem, że po odpięciu dużej kostki odłączał się centralny i szyby, więc ona pewnie odpowiadałaby za szyby, a po odpięciu tej mniejszej kostki odłączał również się centralny i głośnik z lewej strony.
Teraz czekam na twoje zdanie co i jak z tego będzie można urzeżbić, z tego co ja widzę niektóre przewody z tyłu powielają się z tymi w przedniej kostce, ale możliwe że się mylę.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2012-09-08, 20:32

Hmm. W mojej opinii masz pociągniętą wiązkę do elektrycznych szyb z tyłu. Świadczą o tym dwie rzeczy. W przednim lewym słupku w kostce, która jest w słupku jest więcej przewodów niż w kostce, która wychodzi z drzwi. Drugą rzeczą, która mówi nam o tym, że wiązka jest pociągnięta jest to, że w kostce znajdującej się w środkowym słupku jest przewód biało-czerwony, do którego po stronie kostki ze strony drzwi nie jest nic podpięte. Co więcej bez załączonego zapłonu nie powinno być na tym przewodzie żadnego napięcia. Po załączeniu zapłony powinno się na nim pojawić 12VDC.
Ale zaznaczam to jest moja opinia. 100% gwarancji nie daję. Dałbym dopiero wtedy, kiedy bym sobie to pomacał i zobaczył co przysłowiowy "kotek ma w brzuszku".
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-09-08, 22:14

To powiedz może inaczej, jak widzisz tą wiązkę z przodu, czy ona jest odpowiednia aby móc podłączyć do niej wiązkę, która bedzie na 4 szyby ? Bo jeżeli tam brakuję odpowiednich przewodów, żeby po zmianie tylko wiązek wszystko grało. Ale z drugiej strony jeżeli faktycznie miałbym przewody poprowadzone na tył to siłą rzeczy wiązka przednia powinna być przystosowana do 4x el. szybki. Hm.. tak mi się zdaję ?!
Janusz a w wiązce od el. szyb poprowadzone są też przewody do centralnego w takim razie ?

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2012-09-08, 22:39

Powiedzmy sobie tak. Jeśli wszystko jest pociągnięte to do wymiany jest wiązka w drzwiach kierowcy i w tylnych drzwiach. Do tego do wymiany boczki w drzwiach tylnych - inaczej będzie trzeba rzeźbić otwory pod przyciski i jakoś zalepiać otwory po korbkach.
Co do prowadzenia wiązki od centralnego zamka to odpowiedź brzmi "tak" przewody od centralnego też są w tej kostce. Weź sobie service-manuala od P11/P11.144 rozdział EL zarówno w jednym jak i drugim. Podrozdział Power Window oraz Power Door Lock. Z nich jasno wynika, że jest tak jak napisałeś.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-09-08, 23:24

Dobra dzięki wielkie jeszce raz Janusz za pomoc i wytrwałość :) Będę szukał teraz cały osprzęt, na początku zdobędę wiązkę i panel sterowania i zobaczymy co uda się wyrzeżbić.
Jakby co to relację zdam :)

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2012-09-08, 23:48

No i jeszcze podnośniki do szyb. Zorientuj się czy pasują te od P10 bo jak coś to takie mam - komplet wszystkie 4 :D
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mieszko
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2010-07-28, 19:27
Lokalizacja: FG

Post autor: mieszko » 2012-09-09, 16:29

janusz pisze:No i jeszcze podnośniki do szyb. Zorientuj się czy pasują te od P10 bo jak coś to takie mam - komplet wszystkie 4 :D
Podnośniki już mam zamontowane na aucie, teraz to tylko okablowanie zostało :)

[ Dodano: 2012-09-18, 20:25 ]
Aktualizacja :)

dziś byłem na zakupach

Obrazek

Graty są od p11 po lifcie. Wszystko działa na zasadzie plug & play :)
Z uwagi na to, że wiązkę od kierowcy mam od p11 po lifcie więc jedna kostka, która wychodzi z drzwi do auta ( ta mniejsza ) jest trochę inna niż w mojej starej wiązce. Będę musiał ją przerobić bo bez jej podłączenia nie mam na razie el. lusterek i głośnika od kierowcy ;).
Poza tym u mnie wszystko działa nie było problemu z przeszczepem :)
pozdrawiam

[ Dodano: 2012-09-21, 22:46 ]
Zamieniłem teraz te mniejsze wtyczki z wiązek i wszystko działa :) Tak więc przeszczep udany :)

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2013-01-28, 17:03

mieszko, Napisz jakie dokładnie wiązki kupiłeś.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-01-28, 17:26

zuh trzeba kupić wiązkę do drzwi kierowcy i do tylnych drzwi
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2013-01-28, 22:36

No i gitara :)

Awatar użytkownika
gizmo
doświadczony forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 2014-06-08, 19:10
Lokalizacja: Praga Płd, Warszawa

Post autor: gizmo » 2016-02-03, 18:30

sytuacja u mnie to ogarnięcia taka : szyby na aucie mam na przodzie i to rzeźba była a przyciski dwa od szyb były w podłokietniku. Kostki na aucie są wezsze niż te co kupiłem od Marlosa z forum (wiązka na tył el szyb) . przewody na aucie też są ubogie bo tylko ich jest 4. Wrzucę zdjęcia kostek i przewodów i bym prosił o jakieś pomysły co można zrobić prócz przełożenia wiązki głównej całej w słupki itd.
Building a Nismo #daily #stay tuned
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”