Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

WP11 - problem śrubą górnego wahacza

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

flejti
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-14, 20:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

WP11 - problem śrubą górnego wahacza

Post autor: flejti » 2019-08-13, 15:45

witam

Niedawno stukal mi górny prawy wahacz, czuć było luz przy szarpaniu ręką więc postanowiłem kupić samemu wahacz i go wymienić. Czytajac opinie o wahaczach do tego modelu postawilem na Lemfordera a zakupy dokonalem w bardzo dużym sklepie stacjonarno-internetowym z Krakowa motostacja.pl Wielokrotnie kupowałem tam części do różnych aut i nie mam podejrzeń by byla to podróbka.
W zestawie były nakrętki do śrub (samych nie bylo). Skrecilem to jednak na starą nakretke bo nowa byla z jednej strony jakby splaszczona i ciezko sie nakrecala.
Balem sie ze uszkodze gwint wiec użyłem starej i napisałem do Lemfordera zapytanie o ta nakrętke. Dostalem odpowiedź ze ona taka ma byc, zapobiega to samoczynnemu odkrecaniu sie. Jednak pozostawilem stara nakrętke by bie dokładać sobie roboty. Wahacz wg zaleceń skrecilem na sile juz na opuszczonym pojedzie.
Z racji na to ze stuki pojawialy sie tez gdzie indziej w przednim zawieszeniu zaglądałem w zawieszenie w tym na nowy wahacz i okazuje sie ze po kilkuset km nakretki sa lekko zluzowane. Dokrecilem i jezdzilem dalej. Po kolejnych 500km pojechałem do mechanika by znalazl resztę stuków i je usunął i u niego okazuje sie ze nakrętki w w/w wahaczu znow sa luźne. Mechanik zwrocil mi uwagę ze tez zwrotnica w miejscu gdzie ściskany jest wahacz jest lekko zgnieciona jakby brakowało tam jakis podkladek miedzy tuleja wahacza a zwrotnica. Żadnych jenak podkladek przy starym wahaczu nie bylo.

1.Pytanie jest zatem takie czy tez ktos mial podobny problem tj moze wahacz jest węższy i stąd ściskanie zwrotnicy powodujace deformacje jej ścianek?

2. czy założenie starej podkladki może powodować jej poluzowywanie się?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”