Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Podswietlanie licznika i migajacy xenon

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

flejti
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-14, 20:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Podswietlanie licznika i migajacy xenon

Post autor: flejti » 2019-07-22, 21:22

Witam Wszystkich

Dzis zauważyłem taka dziwną właściwość w mojej WP11 ze w nocy po odpaleniu silnika ale przy wyłączonych swiatlach świeci sie podswietlanie wyswietlacza komputera pokładowego i dwoch wyswietlaczy na panelu klimatyzacji.
Nie zwróciłem uwagi czy wcześniej tez tak bylo natomiast w dzień jest na tyle widno ze ciężko zaobserwować czy podswietlanie dziala mimo wyłączonych świateł.

A moze podswietlanie to działa zależnie od ustawionej godziny na zegarku by wyświetlacz byl widoczny w ustalonych godzinach uznanych za nocne?

Mozecie to u siebie sprawdzić?

Inna kwestia to mrugajace xenony. Czasami sie zdarza ze jeden z nich gaśnie, wyłączenie i wlaczenie świateł powoduje ze znów się świeci. Lekko różowy kolor światła chyba jest, takie odnoszę wrażenie. Czy moge sie spodziewać wymiany samych żarników (to chyba ta lepsza i mniej kosztowna opcja bo planuje kupic tanie np Bosma) czy moze powinienem obawiać się uszkodzonej przetwornicy?

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: Podswietlanie licznika i migajacy xenon

Post autor: bandito » 2019-07-23, 13:22

Ad1. Tak jest w primerach. Podświetlenie zegarka i wyświetlaczy klimy włącza się samoczynnie na zapłonie.
Ad2. Lekko różowy kolor świadczy o wypalonych żarnikach. A czy pada przetwornica czy żarnik to rzecz nie wiadoma. Wyeliminuj najpierw tańsza opcje. Żarniki i później zobaczysz.

flejti
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-14, 20:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Podswietlanie licznika i migajacy xenon

Post autor: flejti » 2020-03-23, 20:15

mialem niedawno identyczny problem, kupilem nowe tanie ale pewne zarniki firmy bosma i problem zniknął

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”