Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

POMOCY - kontrolki świateł awaryjnych, zegar od prędkości i radio.

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

braluu
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-07-15, 09:19

POMOCY - kontrolki świateł awaryjnych, zegar od prędkości i radio.

Post autor: braluu » 2018-07-15, 09:56

Witam.

Mam taki problem. Kupiłem sobie nissana primere p11 po lifcie z silnikiem 2.0. Pożyczyłem auto bratu a on jako że pechowy postawił auto i ktoś w nie uderzył, brat nie zauważył że maska się nie domknęła i pojechał do domu ale w drodze maska się otworzyła i uderzyła w szybę. Po przejściu się do mechanika dowiedziałem się że za same części które uległy uszkodzeniu w wyniku obu uderzeń będę musiał przygotować się na spory wydatek bo mowa o 1400zł a tutaj nie liczymy robocizny. Uszkodzeniu wtedy uległy:
-reflektory
-chłodnica od klimy
-przedni pas
-maska
-szyba
-zderzak
-błotniki (ale jeden nadawał się do naprostowania)
Po popłakaniu sobie w kąciku pogadałem z innym zaprzyjaźnionym mechanikiem a ten powiedział że jeśli znajdę jakąś primere za grosze to on mi zrobi przekładke i wyjdzie mnie podobnie albo taniej. Więc przeszukałem internety i znalazłem piękną świetnie wyposażoną primere za 900 zł z tylko jedną wadą rozwalonym silnikiem. Oddałem oba samochody do mojego mechanika a ten zrobił swapa silnika bez problemu (nie wiem czy wspomniałem ze nowy nabytek miał silnik 1.8) no i wszystko cacy silnik odpala samochód jeździ ale pojawiły się małe problemy:
-nie działa licznik od prędkości i tylko ten (temperatura, wskaźnik benzyny czy obrotomierz działają bez zarzutu i podobnie jest z kontrolkami)
-z jakiegoś powodu nie wyłącza się radio a i ładowarkę jeśli zostawić wpiętą to będzie ładować nawet jeśli wyłączymy wszystko i zabierzemy kluczyki
-a i te diodki od świateł awaryjnych lubią odpierdalać jakiś ape shit jeśli zostawi się samochód samemu sobie to po powrocie te diodki migają jak pojebane (światła się też się zapalają). przestają w momencie w którym przekręci się kluczyk no i po jego wyjęciu nie wiem ile to trwa zanim znów zaczną odpipczać ale przy używaniu awaryjnych lub kierunkowskazów diody działają normalnie i reagują na polecenia.

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: POMOCY - kontrolki świateł awaryjnych, zegar od prędkości i radio.

Post autor: bandito » 2018-07-16, 08:32

To wygląda mi na to jak by się uaktywniał jakiś alarm czy coś takiego.
Podstawowe pytanie.
Co było swapowane? Silnik, skrzynia, komputer, wiązka??

braluu
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-07-15, 09:19

Re: POMOCY - kontrolki świateł awaryjnych, zegar od prędkości i radio.

Post autor: braluu » 2018-07-16, 08:39

Swapowane bylo wszystko z powyzszych plus immobilizer

braluu
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-07-15, 09:19

Re: POMOCY - kontrolki świateł awaryjnych, zegar od prędkości i radio.

Post autor: braluu » 2018-08-22, 18:26

Witam ponownie. Udało mi się pozbyć większości problemów ale został jeden. Prędkościomierz. Ciekawą sprawą jest że kiedy jest podłączony do komputera to można sczytać prędkość jednak co bym nie robił nie pojawia się ona na zegarze. Może ktoś coś podpowie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”