Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Brak możliwości otwarcia tylnej klapy - Jak to na

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
nats
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-01-03, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

[P11/WP11] Brak możliwości otwarcia tylnej klapy - Jak to na

Post autor: nats » 2014-04-19, 12:50

Temat dotyczy Primery WP11 (kombi, traveller).

Opis problemu: Brak możliwości otwarcia tylnej klapy. Centralny zamek otwiera wszystkie drzwi oprócz tylnej klapy (nie słychać siłownika przy otwieraniu/zamykaniu). Z kluczyka nie można otworzyć klapy (nie można obrócić kluczyka). Wygląda to tak jakby zamek bagażnika ciągle był w pozycji zamkniętej.

Co z tym zrobić? Psiukałem już WD40 i nic. Jak się dostać teraz do mechanizmu blokowania zamka klapy kiedy jest zablokowana?

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-04-19, 12:57

Nats, napisz do Zielkq. Na mój niuch stało się to samo co u niego - zerwał się uchwyt trzymający zapinkę do cięgna. Do klapy można dostać się przez siedzenia :d .
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-04-19, 15:59

nats, zobacz do dzialu "zrob to sam", opisywalem rozebranie klapy przy jej zamknieciu. ;)
Jakbys mial jakis problem, to daj znac, moge pomoc w miare mozliwosci. Ewentualnie zapraszamy na spot pod koniec miesiaca.
Przy okazji, otwieranie klapy z kluczyka przed awaria Ci dzialalo?
Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
nats
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-01-03, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: nats » 2014-04-19, 18:23

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Dzięki Zielkq za instrukcję demontażu osłony z klapy. Dzięki niej bez pudła dostałem się do mechanizmu blokowania zamka klapy. Wymagało to tylko trochę akrobatyki ;)
Udało mi się otworzyć klapę. Z tego co zauważyłem to nic nie jest połamane. Wygląda na to, że nie działa siłownik blokady. Nie miałem jak sprawdzić czy dochodzi do niego napięcie. Sprawdzę to jeszcze.
A co do otwierania z kluczyka wcześniej to kiedyś działało, ale ostatni raz otwierałem tak z pół roku temu.

--EDIT--
Problem rozwiązany :) Okazał się dość prozaiczny. Ułamał się przewód doprowadzający napięcie do silniczka blokady zamka klapy w wiązce w miejscu łączenia klapy z budą. Po zlutowaniu i zaizolowaniu zamek działa jak dawniej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”